Media Watch i recenzje
Like

Avaaz: ruskie przejęły fejsbuka

12/04/2018
1402 Wyświetlenia
0 Komentarze
9 minut czytania
Avaaz: ruskie przejęły fejsbuka

Co prawda finansowany przez Sorosa Avaaz jeszcze nie posunął się do tego, by stwierdzić, że facebook został założony przez NKWD a dziadek Zuckerberga był ulubionym czekistą Dzierżyńskiego to i tak ostatnia akcja zbyt wiele od tego nie odbiega.

0


E-apel, rozsyłany do skrzynek pocztowych  ludzi na całym świecie:

.

Przyjaciółki i Przyjaciele!

.
To już pewne: Facebook i inne media społecznościowe wymknęły się spod kontroli. Ćwierć MILIARDA kont na Facebooku jest fałszywych! 87 milionom z nas wykradziono dane, by Trump wygrał wybory. Rosyjska kampania dezinformacyjna wygenerowała MILIARDY udostępnień. Ale w środę szef Facebooka Mark Zuckerberg złoży zeznania przed amerykańskim kongresem. To będzie przełom! To także szansa, by zmusić rząd i internetowych gigantów do posprzątania tego bałaganu. Podpisz poniższy list otwarty jednym kliknięciem, a Avaaz dostarczy go podczas wielkiej akcji przed drzwiami Kongresu.

 

Do Marka Zuckerberga, prezesów branży internetowej i rządowych agencji regulacyjnych:
.
Mamy dość. Nasza demokracja jest zagrożona, a wy macie obowiązek ją chronić. Żądamy, abyście natychmiast:

.

* Powiedzieli prawdę o fałszywych kontach i kampaniach dezinformacyjnych oraz wyrazili zgodę na niezależne audyty.

.

* Zakazali botów i zablokowali wszystkie fałszywe konta użytkowników.

.

* Ostrzegali opinię publiczną i informowali wszystkich internautów ZA KAŻDYM RAZEM, kiedy są narażeni na dezinformację lub manipulacje, oraz byście korygowali tego typu treści.

.

* Sfinansowali weryfikację treści – potrzeba wielkiej, sprawnej i niezależnej armii ekspertów na bieżąco weryfikujących informacje, by zatrzymać rozprzestrzenianie się kłamstw.

.

Za parę miesięcy w USA odbędą się kolejne wybory. Mottem Facebooka było kiedyś „Działaj szybko, choćby wszystko miało się rozlecieć”. Dziś musicie działać szybko i naprawić to, co jest do naprawienia.

.

Z poważaniem,

 

…………………..

.

Nie przesadzamy. Zagrożone jest wszystko na czym nam zależy: prawa człowieka, demokracja, środowisko.

.
Problem ma skalę światową. Nawet ONZ oskarża Facebooka o udział w ludobójstwie ludu Rohingjów. Rosja wykorzystuje Facebooka jako broń, wywołując coś, co NATO nazywa największą wojną informacyjną w historii. Stworzyła miliony fałszywych kont, stron, serwisów, organizacji podszywających się pod wszystko – od neonazistów przez lewicowe organizacje muzułmańskie aż po jasnowidzące wróżki. Wszystko po to, by promować skrajną prawicę, infiltrować lewicę i podważać zaufanie do demokracji. Wygenerowano w ten sposób miliardy udostępnień, docierając praktycznie do każdego i każdej z nas.

.
Facebook twierdzi, że działa szybko, ale od miesięcy gra na zwłokę. Trudno liczyć na przejrzystość ich działań. Mówią: „zaufajcie nam”. Na takie zaufanie nie możemy sobie jednak pozwolić, dlatego w tę środę dopilnujmy, aby amerykańscy prawodawcy posunęli sprawę do przodu, a Zuckerberg złożył publiczne zapewnienie, że spełni nasze oczekiwania. Podpisz teraz jednym kliknięciem.

.

Rosjanie i skrajnie prawicowe kampanie informacyjne są pod wieloma względami lustrzanym odbiciem naszego ruchu. W odpowiedzi na budowanie prawdziwej, globalnej jedności, tworzą fałszywe organizacje, rozprzestrzeniają kłamstwa i oszukują, by dzielić. Dostrzegli w nas potężnego wroga, więc staliśmy się celem ich ataków. To walka o rząd dusz w internecie, o demokrację i naszą przyszłość. Musimy ją wygrać.

.
Z nadzieją i determinacją,

.
Ricken, Christoph, Nell, Mia, Fadi, Fatima i Danny wraz z całym zespołem Avaaz

.

Kiedy już klikniesz:

.

Dziękujemy za podpis. Nie możemy już ufać, że Facebook sam się ureguluje. W tej krytycznej chwili musimy naciskać i nie odpuścić! Ale nie obejdzie się też bez ingerencji władz naszych państw.

.

Pracom nad unijną propozycją przewodniczy komisarz Mariya Gabriel. Zapewne znajdzie się pod olbrzymim naciskiem gigantów z branży internetowej, którzy zrobią wszystko, by nowe prawo w niczym nie naruszyło ich interesów. Dlatego napiszmy do niej! Niech wie, że obywatelki i obywatele z całej Europy oczekują silnego i skutecznego prawa.

.

Wyślij jej wiadomość albo napisz do niej w mediach społecznościowych. Jeśli nie wiesz, co napisać, poniżej znajdziesz kilka wskazówek, ale przede wszystkim: napisz, dlaczego ta sprawa jest ważna dla Ciebie i dla Twoich bliskich.

.

* Zakazać botów i ostrzec użytkowników. Jest szybki sposób na powstrzymanie zalewu dezinformacji: Facebook musi zacząć egzekwować własny regulamin, który zabrania używania JAKICHKOLWIEK fałszywych kont. Facebook powinien także powiadamiać WSZYSTKICH użytkowników ZAWSZE wtedy, gdy zetkną się z fałszywą lub zmanipulowaną treścią.

.

* UE musi uregulować działalność Facebooka! Jeśli pozwolimy, by Facebook „regulował się sam”, zawsze przedłoży interes swoich udziałowców nad interes użytkowników serwisu. Dlatego potrzebujemy prawa, które zmusi Facebooka, by najpierw zadbał o obywateli Unii Europejskiej, a dopiero w drugiej kolejności o swój zysk.

.

Niech Facebook powie prawdę. Żądamy jawności w sprawie fałszywych kont użytkowników i szerzenia dezinformacji. Aby poznać prawdę, trzeba przeprowadzić niezależne audyty.

.

 .

Facebook podpadł. Pytanie, czy Zuckerberg rzeczywiście poczuł wolność i sprzeniewierzył się swoim mocodawcom?

 

A może po prostu ogrom netowego molocha pozwolił na generowanie treści, których lewaccy moderatorzy nie byli już w stanie ogarnąć i usuwać?

 

Jakoś do tej pory niszczenie kont prawicowych, patriotycznych itp. nie budziło żadnych ruchów Avaazu. Ani pro, ani przeciw.

 

Tymczasem facebook wbrew intencjom jego twórców, oczywiście dorozumianym intencjom, służy prawicy. Węgry, kraj rodzinny Sorosa, kolejny raz wybrały nienawistną mu opcję prawicową. W Polsce, choć media oPOzycyjne robią, co tylko mogą, scenariusz węgierski jest wysoce prawdopodobny.

 

We Francji Macron wygrał, ale raczej sukcesu już nie powtórzy, jeśli w ogóle dotrwa do końca kadencji. Austria, Niemcy, a przede wszystkim Włochy to również powód niepokoju Starca i jego towarzyszy.

 

Facebook  nie jest poddany rządzącej w Europie zachodniej eurokracji. Przynajmniej w takim stopniu, jak tzw. wolne me(r)dia.

 

To oznacza, że narody nie są  poddane obowiązującej indoktrynacji w oczekiwanym  stopniu. Na tyle istotnym, że w bliskiej perspektywie może zagrozić rządom neotrockistów z Brukseli, po raz kolejny uniemożliwiając „stworzenie nowego człowieka”.

 

Pora zatem wprowadzić cenzurę.

 

Oczywiście pod pozorem walki z „prawicowymi fakenewsami”, które miały przyczynić się do wygranej Donalda Trumpa,   a nawet… Andrzeja Dudy.

 

Bowiem ruskie rządzą Internetem, na dodatek także prawicą. Tak przynajmniej każe wierzyć Avaaz.

 

Niech facebook wreszcie  zacznie mówić Правду.

 

Tak naprawdę akcja Avaazu ma pozbawić społeczeństwo ostatniej namiastki wolności informacyjnej.

 

Kto rządzi przeszłością, w tego rękach jest przyszłość; kto rządzi teraźniejszością, w tego rękach jest przeszłość.*

 

Walka o rząd dusz, tym razem sprawowany zamiast żandarmów i stalowych kajdan przez policję myśli i kajdany intelektualne, lewica przegrywa coraz wyraźniej.

 

Akcja Avaaz spowodowana jest obawą przed utratą władzy. Niczym więcej.

 

Najwyraźniej w planach jest to, co starsi pamiętają z lat 1982-1988.

 

Gramsci zawodzi, zatem na nowo trzeba odkurzyć klasyków – Bernsteina(Trockiego), Lenina i Dzierżyńskiego.

 

 soros_avaaz

 

 

11.04 2018

 

 

 

_____________________________

* Rok 1984 – Georg Orwell

0

Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758