Artykuły redakcyjne
Like

Ateiści kontra aborcja. Nie można zabijać niewinnych

26/08/2014
324 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Ateiści kontra aborcja. Nie można zabijać niewinnych

Nie ma w Polsce dyskusji o obronie życia, a jej marną karykaturę. Podejmuje się temat aborcji, gdy nawet studenci medycyny nie potrafią podać jej definicji. Przemilcza się w mediach głównego nurtu okrucieństwa aborcji. To katastrofa.
Prawda jest tylko wówczas prawdą jeśli jest podana w całości. Żadna grupa społeczna nie może zastrzec sobie wyłączności do wypowiadania się na jakiś temat – tak jak żadna partia nie ma prawa uzurpować sobie np. patriotyzmu. Trzeba oddać sprawiedliwość tym ludziom którzy mając inne ogólne poglądy w sprawach indywidualnych stają w obronie idei bezgranicznie słusznej.

0


 

 

 

 

Taka sprawą jest obrona życia człowieka od momentu poczęcia, gdyż nie jest to kwestia religii czy idei politycznej a obrona człowieczeństwa. Niezbywalnych praw człowieka.

Najpotężniejsze media nie podają podstawowej prawdy, że człowiekiem jesteśmy  od poczęcia – podkreślił dr inż. Antoni Zięba w odcinku videobloga  zatytułowanym „Media a obrona życia człowieka. O poziomie dyskusji w  polskich mediach”.

Nie mamy w Polsce dyskusji o obronie życia, ale karykaturę dyskusji.  Podejmuje się temat aborcji, podczas gdy nawet studenci medycyny nie  potrafią podać jej definicji. Przemilcza się w mediach głównego nurtu  okrucieństwa aborcji. „Mamy do czynienia z katastrofą medialną” – zaznaczył inż. Zięba.

Nie ma to jak inżynieryjna precyzja z jaka wypowiada się pan Antoni Zięba. Zwracam uwagę na fragment (od minuty 2:30) : matka i dziecko mają inny kod genetyczny, często różnią się także grupa krwi ( w jednym organizmie przepływa tylko krew jednej grup). Legalizacja aborcji jest więc legalizacją zabijania człowieka.

Zwolennicy aborcji  mówią o prawie kobiety do kontroli własnego ciała. To prawda. Takie prawo Kobieta ma. Tyle tylko że rozwijające się w jej łonie dziecko nie jest jej ciałem ale nowym bytem ludzkim. A o prawie do kontroli własnego ciała należy pamiętać zanim, dla własnej przyjemności, zezwoli się na seks ( miałem napisać rozłoży nogi ale to brzmiałoby prowokacyjnie). Może więc zamiast aborcji zafundować sobie sterylizację i to za własne pieniądze – przyjemność kosztuje. Znam takie osoby które potrafiły się “zabezpieczyć” mają przyjemność nie tylko ze skrobania.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka uważa modlitwę za jeden z fundamentów działalności pro-life. Zachęca swoich współpracowników i sympatyków do gorliwego włączenia się w dzieło modlitwy zgodnie z wezwaniem bł. Jana Pawła II: „Pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie, przenikająca cały świat” (Evangelium vitae, 100).

Największy z rodu Polaków codziennie modlił się w intencji obrony życia. Dr Wanda Półtawska zaświadczyła, że bł. Jan Paweł II odmawiając prywatnie litanię loretańską dodawał zawsze wezwanie: „Matko poczętych dzieci, módl się za nami”.

Czytaj więcej: http://www.pro-life.pl/modlitwa oraz http://www.pro-life.pl/mediablog/videoblog

 

Napisane przez:

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Wiadomości Zdrowie za Zdrowie

586 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758