Media Watch i recenzje
Like

ANTYSEMICKA BELKA

18/06/2014
578 Wyświetlenia
0 Komentarze
36 seconde czytania
ANTYSEMICKA BELKA

Amerykański „The World Street Journal”, a w ślad za nim wiele innych światowych i europejskich mediów zasugerował, że minister Jacek Rostowski musiał podać się do dymisji z uwagi na swoje żydowskie pochodzenie
Powodem tego twierdzenia jest sformułowanie użyte przez prezesa Narodowego Banku Polskiego Marka Belkę, który w podsłuchanej rozmowie z ministrem Bartłomiejem Sienkiewiczem używa sformułowania „hrabia Rothfeld Rostowski” (Count von Rothfeld Rostowski), a które to sformułowanie przez tygodnik „Wprost”, a następnie przez wszystkie pozostałe polskie media oraz najważniejszych polityków jest do dzisiaj używane z pominięciem frazy „Rothfeld”. Pomimo, że takiego sformułowania używa właśnie prezes Belka, co zresztą łatwo sprawdzić, odsłuchując oryginalne nagranie omawianej rozmowy.

0


Antysemicka Belka Radio Wnet facebook https://www.facebook.com/radiownet

Warto przypomnieć, że pochodzący z Lwowa profesor Jakub Rothfeld, dziadek byłego ministra finansów Polski, który postanowił spolszczyć swoje nazwisko na Rostowski, był wybitnym neurologiem, z którego podręcznika do dzisiaj uczą się studenci medycyny na całym świecie. Jednocześnie, był założycielem i pierwszym prezesem Polskiego Towarzystwa Naukowego na Obczyźnie.

https://www.facebook.com/radiownet

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Aleszuma http://aleksanderszumanski.pl

Po prostu zwykly czlowiek

1164 publikacje
7 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758