HYDE PARK
Like

Alternatywa od jakiejkolwiek polityki – akcja Otwórz Umysł

07/11/2012
628 Wyświetlenia
0 Komentarze
15 minut czytania
no-cover

Na stronie obnie pl jest bardzo ciekawy artykuł. Przyznam, że ta inicjatywa znana mi była wcześniej i wydaje się być sensowna.

0


Zdecydowałam się na  zamieszczenie tego artykułu na Nowym Ekranie, szczególnie po przeczytaniu dzisiejszego postu Pana Szeremietiewa, który słusznie wprawdzie rozważa, czy nie warto obrać w kręgach politycznych jednomyślnego nurtu dla Polski, ale trzyma się starych nawyków myślowych i przekonania, że Polska może być jedynie ubogą krewną Rosji lub Niemiec. A tak być nie musi.
 
Osobiście nie mam zaufania do Putina i jego Unii Euroazjatyckiej, gdyż w moim odczuciu, nie jest ona żadną alternatywą do zachodniego stylu życia, a jedynie kolejnym etapem centralizacji władzy w skali światowej. Mamy już tych Unii trochę na całym globie ziemskim, a kolejnym ich etapem, będzie próba ich złączenia i zsynchronizowania, aby utworzyć światowy moloch rządzony przez cwaniaków i psychopatów. Samo słowo Unia, cokolwiek by nie znaczyło, ma dla mnie jedno skojarzenie, a tworzenie takich molochów, wiadomo czym się kończy. Teraz Putin ma swoją rolę do odegrania, naznaczony namiestnikiem w tej części globu. Jeszcze niczego Was nie nauczyła historia ta dalsza i bliższa? Wierzycie szczerze w te alternatywne Unie?
 
Jeśli zaś chodzi o Niemcy, to też bym się zbytnio nie zachwycała, zważywszy, że większość światowej sitwy wywodzi się z Niemiec, bądź ma głębokie korzenie niemieckie, jak Rothschildowie chociażby. Niemcy podejrzanie pełnią wiodącą role w Unii europejskiej, papież jest Niemcem, a tzw brytyjska rodzina królewska ma również korzenie niemieckie. Przypomnijmy sobie jeszcze jak Watykan popierał nazizm niemiecki i mamy komplet.
 
Właścicielem prasy i mediów w Polsce są w 80 -90 % Niemcy i żydzi i tak kształtują opinie społeczną wg. swoich potrzeb i upodobania.
 
„Władza oznacza rozrywanie umysłów na strzępy i składanie ich ponownie według obranego przez siebie modelu.” George Orwell.
 
42 z 49 czasopism i 3 z 4 dzienników, czyli odpowiednio 86% i 75% są wydawane przez wydawnictwa:
 
1. Agora SA (kapitał polski i międzynarodowy)
2. Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. (kapitał niemiecki)
3. Polskapresse sp. z o.o. (kapitał niemiecki w ramach grupy Verlagsgruppe Passau)
4. Wydawnictwo Bauer sp. z o.o., Spółka komandytowa (kapitał niemiecki)
5. Gruner+Jahr Polska (kapitał niemiecki)
6. Phoenix Press (kapitał niemiecki w ramach grupy Bauer Media Group)
7. Marquard Media Polska (kapitał szwajcarski)
8. Burda Media Polska Sp. z o.o. (kapitał niemiecki)
9. Edipresse Polska (kapitał szwajcarski)
10. Presspublica sp z o.o. (w 51% kapitał brytyjski, 49% Skarb Państwa)
 
PROPAGANDA NIEMIECKA MA OLBRZYMIA SILE OGŁUPIANIA I DODAJMY ZAWSZE MIAŁA –od Krzyżaków , po rozbiory, II wojnę światowa. A teraz?
 
Według retoryki Pana Szeremietiewa, dalej oscylujemy między dwoma zadżumionymi tworami, które nieuchronnie prowadzą nas na manowce, czyli w kierunku światowej tyranii. A my Polacy dość, że jesteśmy najinteligentniejszym narodem, co nawet sam Hitler łaskaw był zauważyć, mamy w sobie ducha patriotyzmu i poczucia dumy narodowej oraz mnóstwo wybitnych jednostek o wysokim poziomie rozwoju duchowego.
 
Dlatego wydaje mi się, że powinniśmy korzystać ze swojego dziedzictwa, a nie stale grać rolę ubogiej krewnej i idealizować jakieś wydumane potęgi, bo jakieś siły, domyślam się nawet jakie, kreują historię i wpajają ludziom utarte schematy myślowe za pomocą kłamstw i półprawd.
 
Alternatywą do tych dwóch wymienionych nurtów w polityce zagranicznej i krajowej, jest pewna przemyślana i rozsądna inicjatywa, która krąży po Internecie dość intensywnie już od kilku lat, a na którą zadżumione społeczeństwo polskie nawet nie rzuci okiem. Nie wiem, czy ze strachu, czy z niewiary w swoje możliwości, czy z poczucia bezsilności, czy z lenistwa umysłowego?
 
Zachęcam do przeczytania poniższego apelu- propozycji i wnikliwego zapoznania się zarówno z jego treścią, jak i szczegółami zawartymi w podanych w artykule linkach.
 
Alternatywa od jakiejkolwiek polityki – akcja Otwórz Umysł
Wiesz, że w polskim Internecie powstała nowa konstytucja? Na www.husarz33.fora.pl – bardzo fajna i mądra. Wszystko tam ma sens, no ale kto to czytać będzie? Kto rozgłos temu nada i kogo to zaciekawi? Jest też dobra książka: "Pieniądz wolny od inflacji i odsetek" Margrit Kennedy, która jasno wskazuje jak powinien działać pieniądz.
 
No ale znowu: Kto czyta takie rzeczy? Lepiej i wygodniej w długach po uszy siedzieć, no nie? Świetne rozwiązania proponuje też pomysłodawca "kredytu społecznego",no ale o tym również w telewizorze nie było, więc prawie nikt o tym nie wie.
Dobre rozwiązania i skuteczne metody są tępione, niepopularne i grzebane.
Korzystamy z syfiarskich rozwiązań w każdej dziedzinie naszego życia i powoli nam to powszednieje – no bo "i tak nic się nie da zrobić", prawda?
 
Promowane są złe rozwiązania, złe nawyki i złe zwyczaje, a nad dobrymi mało kto się zastanawia. I to pomimo tego, że tych dobrych rozwiązań jest w cholerę.
 
Wspomniałem o tym, że nikt nie czyta, ale bardzo bym chciał, żebyś przeczytał tekst ROZWIĄZANIE. Nawet gdyby miał to być jedyny tak długi tekst, jaki przeczytasz w swoim życiu, to przeczytaj go proszę.  Wyszło tego 32 strony. Wiem, wiem – dużo. Rozłóż sobie na kilka dni i PRZECZYTAJ. Jako społeczeństwo POGUBILIŚMY SIĘ i to bardzo mocno. Każdy z nas może sobie uważać, że jest cwańszy, mądrzejszy, inteligentniejszy od innych, ale nikt nie zaprzeczy, że jest kurwa źle.
 
3 miliony(!) Polaków zarabia za granicą, bo w kraju nie ma jak – pensje przecież jak dla osmarkańców. Lepsze jedzenie nazywa się teraz BIO, kiedy jeszcze 20 lat temu wszystko było po prostu BIO. Ludzi chcą przymusowo(!) szczepić, a w szczepionkach syf jest taki, że dzieci epidemii autyzmu dostają. Łby ludziom powypierali, że kupować trzeba, a jedyny cel to kasa. Pieniędzy nie ma, to żyć nie ma po co i jak, no nie? W wielu ludziach budzi się już świadomość, że obecny stan warto zakopać sto metrów pod ziemią i trzeba budować nowy kraj, z lepszymi wartościami i przede wszystkim przyjaźniejszy do życia.
 
Zbudować utopii nie da się, bo między teorią, a praktyką zawsze stoi człowiek. Choć często jako ludzie mamy podobne potrzeby i podobne zachowania, to jednak każdy z nas jest inny i dogodzić każdemu w tym kraju nie sposób. Żeby było trudniej, to znaleźliśmy się w czasach, gdzie ludzie zdziczeli. Pazerne to, przemądrzałe i butne z byle powodu. Ja jednak nie mam nic przeciwko, żebyście wszyscy wokół byli nieznośnymi mendami. Wręcz z tego założenia wychodzę, szkicując przed Tobą plan, który znajduje się do ściągnięcia poniżej.
Takim właśnie szkicującym jestem, bo jakbym podał 200 rozwiązań krok po kroku, na 200 problemów, to wyszłoby 1000 stron i nikt by nie przeczytał. A przecież gdyby dobrze się zastanowić to w Polsce nie ma 200 problemów, a 200.000! Szkicuję więc przed Tobą rozwiązanie, które powinno przypaść do gustu, każdemu rozumnemu  człowiekowi.
 
Ta publikacja to nie tylko zbiór pewnych treści, ale także tok rozumowania, który można zastosować do wielu systemowych utrudnień, więc mam nadzieję, że spojrzysz na ten tekst również pod tym kątem.
Nie łudzę się, że w Polsce jest nadzieja na to, żebyśmy wszyscy biegali za motylkami po łące, ze szczerym uśmiechem na twarzy – nie, nie. Ludzie są obecnie wredni, leniwi i trudno dotrzeć do ich rozsądku. Do tego armia zwolenników obecnego systemu mocno utrudni zmiany, ale tak naprawdę wszystko zależy od Ciebie. To nie będzie tak, że powiem "start" i się zacznie. Rewolucja musi  narodzić się w Twojej głowie, bo jak sam siebie nieprzekonasz, że warto, to prawdopodobnie nikt Cię nie przekona.

Czym jest OtwórzUmysł?

OtwórzUmysł to akcja społeczna, gdzie grupa ludzi, która ma dość kurewskiego ucisku w tym kraju i wciskania ciemnoty obywatelom, organizuje się żeby przeprowadzić racjonalne zmiany w Polsce. W zależności od naszej przyszłej liczebności zrobimy tyle, ile będziemy w stanie. Wokoło jest nieziemski syf, który najwyższy czas posprzątać, a nikt za nas tego nie zrobi.
Co chcemy osiągnąć?

W gruncie rzeczy chcemy normalności. Osiągnąć kompromisu z obecnym systemem się nie da. Można się czarować, że gdzieś wystarczy dodać regulację, w innym miejscu ją odjąć i będzie dobrze. Życie pokazuje jednak, że jest to "gówno prawdą", a jako społeczeństwo strasznie się pogubiliśmy. Odzyskanie wolności jednostki jest celem pierwszorzędnym, ale i rozwiązania na resztę istotnych kwestii też mamy – TUTAJ. Końcem Naszych działań będzie przekonanie rodaków do zrealizowania konkretnego założenia: Państwo, jako "byt centralny" powinno stać się minimalnym narzędziem administracyjnym, które nie obciąża, a pomaga w rozwoju kraju, natomiast wolni obywatele powinni dbać o swój dobrobyt w mniejszych zbiorowiskach, bo tak jak oni zadbają o swoje sprawy, tak nikt o nich nie zadba.
Jak chcemy to osiągnąć?

Przede wszystkim potrzeba Nas dużo. Jednak nie wszyscy musimy być wielce aktywni w tej walce. Najważniejsze, żeby osoby zrzeszone w OU, jedynie w kluczowym momencie ruszyły tyłki z fotela. Teoretycznie nie powinien być to problem, bo w gruncie rzeczy chodzi przecież o lepsze życie, a kto by tego nie chciał? To jest tak "teoretycznie", bo w praktyce zobaczymy jak wyjdzie. Pomysłów i możliwości, jak wprowadzić Nasze założenia w życie jest wiele – wszystko zależy od Naszej liczebności. Twoje wsparcie pozwoli na szybszą realizację normalności, lecz jeśli postanowisz Nas nie wspierać, to bez "dziamgania" będziemy działali z tym, co mamy.
Nic się nie da zrobić…
Wychodzimy z założenia, że wszystko idzie zrobić, tylko trzeba chcieć. Niemoc, brak chęci, paraliż działania, poddanie się i permanentne "dziamganie", to zjawiska tak powszechne obecnie, że nie zwracamy już na to uwagi i po prostu robimy swoje. Czynami i wspieraniem racjonalnych działań, chcemy osiągnąć główny cel, jakim jest naprawa tego kraju? Innego wyjścia nie ma, bo wiesz jaka przyszłość wyłania się zza horyzontu? Wyobraź sobie but depczący ludzką twarz – wiecznie. Czas się ocknąć i przestać wierzyć, że ktoś zrobi cokolwiek za Ciebie.

Szersze info o akcji:i http://otworzumysl.com/index.php/idea-ou
Dołącz  (bezpośredni link):  http://otworzumysl.com/index.php/3-dolacz
Źródło: http://otworzumysl.com

http://www.obnie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2733:otworz-umysl&catid=107:newsy&Itemid=27
 

   

0

katerina404

"„Nalezenie do mniejszosci, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szalencem. Istnieje prawda i istnieje falsz, lecz dopóki ktos upiera sie przy prawdzie, nawet wbrew calemu swiatu, pozostaje normalny. Normalnosc nie jest kwestia statystyki."

107 publikacje
3 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758