HYDE PARK
1

Aleksander Kwaśniewski – magister rosyjskiego wywiadu

30/03/2014
2740 Wyświetlenia
3 Komentarze
2 minut czytania
Aleksander Kwaśniewski – magister rosyjskiego wywiadu

W roku 1978 A. Kwaśniewski był już kierownikiem Wydziału Kultury ZG SZSP. Żeni się z Jolantą Konty – pochodzenia żydowskiego, córką płk. Kontego – oficera Informacji Wojskowej, podejrzanego o zbrodniczą działalność w wojsku w okresie stalinowskim. Przenosi się do Warszawy, gdzie poza kolejnością otrzymuje mieszkanie. Już nie stara się skończyć studiów na Uniwersytecie Gdańskim. Rezygnuje z pisania i obrony pracy magisterskiej.

0


 

Niewątpliwą przyczyną tej decyzji jest skierowanie go przez KC PZPR na roczne studia do Moskwy (1979/1980), na wydział międzynarodowego dziennikarstwa w Państwowym Instytucie Stosunków Międzynarodowych przy MSZ, który kończy z sukcesem uzyskując dyplom Nr 1792 z dnia 20 czerwca 1980 r.

 

Zalogowany czytelnik mojego bloga może ten dyplom obejrzeć TUTAJ

 

A. Kwaśniewski nie ujawnił tego faktu wówczas, kiedy zarzucono mu nie posiadanie dyplomu ukończenia Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Na wspomnianym dyplomie uzyskuje następujące oceny: * historia Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego – celująco; * komunizm naukowy – celująco; * ateizm naukowy – celująco; * ekonomia polityczna – celująco; * stosunki międzynarodowe – dobry; * ekonomia radziecka – celująco; * prawo radzieckie – celująco; * logika – dobry; * podstawy dziennikarstwa – dostateczny;

 

Uczelnię tę [ MGIMO] uważano za wylęgarnię światowej sowieckiej agentury.

 

Otóż przez wszystkie lata komunistycznej dominacji w Europie Wschodniej, w tej specyficznej szkole kształcone były wyselekcjonowane (według ideologicznego i politycznego klucza) – nie tylko przyszłe kadry dyplomatyczne i dziennikarskie dla bieżących potrzeb partii komunistycznych i reżimów w tych państwach, ale także agenturalne ekspozytury za granicą, występujące pod szyldem “dyplomatów”, bądź “korespondentów” zagranicznych agencji rządowych tych państw oraz ich partyjnych gazet i czasopism.

 

Nauka w tym na wpół tajnym instytucie, będącym w istocie prawdziwą socjalistyczną wylęgarnią szpiegów, trwała w zależności od specjalności od 5 do 6 lat. Krócej tylko studia podyplomowe. W uczelni tej wykładali m.in. wyżsi funkcjonariusze GRU i KGB, jak np. J. Primakow – były szef KGB, a później premier Rosji.

 

23 czerwca 1982 r. Aleksander Kwaśniewski został zarejestrowany przez Wydział XIV Departamentu B pod nr 72204 w kategorii zabezpieczenie.

29 czerwca 1983 r. zmieniono kategorię rejestracji na TW pseudonim “Alek”.

3 grudnia 1983 r. przeniesiono rejestrację na stan Wydziału VII Departamentu III MSW.

7 września 1989 r. dokonano wyrejestrowania.

 

kwas_zydzi

Inne zapisy autora:

0

zaczarowana dorożka
zaczarowana dorożka

"Doradzajac przyjacielowi, staraj sie mu pomóc, a nie sprawic przyjemnosc" Solon"

113 publikacje
1 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816