Bez kategorii
Like

AKCJA ZIMA, CZYLI ZNANE NAM Z KOMUNY CZYNY SPOŁECZNE MAMY NADAL. IDIOTYCZNY TANIEC Z ŁOPATAMI TRWA W NAJLEPSZE.

18/01/2017
60 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minute czytania
AKCJA ZIMA, CZYLI ZNANE NAM Z KOMUNY CZYNY SPOŁECZNE MAMY NADAL. IDIOTYCZNY TANIEC Z ŁOPATAMI TRWA W NAJLEPSZE.

Chodzi o odśnieżanie. Cała ta ustawa o utrzymaniu czystości w gminach jest fatalnie skonstruowana, ponieważ zmusza do latania z łopatami zwykłych ludzi, właścicieli nieruchomości, pracowników zakładów pracy, którzy mają zgoła inne obowiązki, im dodatkowo obciąża się tą uciążliwą i męczącą pracą. W dodatku zmusza się nas – właścicieli prywatnych posesji do odśnieżania PAŃSTWOWYCH chodników, czyli mamy nadal czyny społeczne. TO WSZYSTKO JEST CHORE, POSTAWIONE NA GŁOWIE I WYMAGA RADYKALNYCH ZMIAN USTAWOWYCH. 

Odśnieżanie jest potrzebne. Ale powinny się tym zajmować wyspecjalizowane firmy, a nie szarzy ludzie. Najlepiej byłoby rozwiązać sprawę tak, jak z wywozem śmieci. Firmy wywożące śmieci powinny wykonywać kompleksowe usługi utrzymania terenu w czystości, czyli również sprzątanie, zamiatanie i odśnieżanie ulic, chodników i placów mieć dodatkowo koncesję na wykonywanie tych czynności. Można byłoby wprowadzić zasadę, że ta sama firma, która na terenie danego miasta czy gminy wywozi odpady, ma obowiązek sprzątania, odśnieżania i utrzymania dróg, chodników, oraz innych terenów publicznych, nawet wówczas, jeżeli tereny te należą do firm czy instytucji pożytku publicznego, np. placów i parkingów przy supermarketach i sklepach, placów i parkingów przy innych instytucjach i firmach zarówno państwowych jak i prywatnych itp. To nie pracownicy tych firm czy instytucji, nie prywatni właściciele nieruchomości, a firmy wywożące śmieci powinny mieć USTAWOWY OBOWIĄZEK wykonywania tych usług w ramach opłaty za wywóz odpadów, tak jak mają obowiązek wywozu śmieci. Usługi te powinny być wliczone w opłatę za wywóz nieczystości.

Również chodniki dla pieszych z urzędu powinny być utrzymywane przez taką firmę i NA KOSZT ZARZĄDCY DROGI, NP. GMINY, a nie przez właścicieli przyległych nieruchomości. KRÓTKO MÓWIĄC – PŁACISZ ZA WYWÓZ ŚMIECI – Z URZĘDU MASZ ODŚNIEŻONY PLAC CZY CHODNIK i nie musisz zasuwać z łopatą przez całą zimę. Jest jeszcze inny sposób – zatrudnić więźniów do takich prac. Tak czy owak bezwarunkowo należy zwolnić z tego obowiązku zwykłych ludzi, czyli właścicieli nieruchomości, pracowników firm i instytucji. Wtedy ta zima będzie mniej uciążliwa dla przeciętnego Kowalskiego, a da dodatkowe miejsca pracy, czyli chleb pracownikom firm „śmieciowych”. Obecnie zmusza się prywatnych właścicieli nieruchomości i pracowników firm do czynów społecznych ZA DARMO, mimo że wszyscy płacimy podatek od nieruchomości !!! Skoro płacimy taki podatek, skoro płacimy za wywóz odpadów, to niech MIASTO CZY GMINA utrzymuje z tego czystość na wszystkich terenach publicznych, wraz ze sprzątaniem i odśnieżaniem. Wystarczy, że spadnie kilka płatków śniegu, już wszyscy muszą zrywać się nad ranem z łóżek i tańczyć z łopatami, bo inaczej grozi mandat. Tak jakby nie mieli innych zajęć. TO OBECNE ROZWIAZANIE JEST CHORE, IDIOTYCZNE, TAK JAK JEST TERAZ DALEJ NIE MOŻE BYĆ !!! Apeluję do posłów i senatorów o wprowadzenie zmian. Zmian, które wszystkim wyjdą na dobre !!!

Inne zapisy autora:

Gustlik222
Gustlik222

Sprawiedliwosc jest najwazniejsza

108 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217