Bez kategorii
Like

Akcja RATUJ MALUCHY przekroczyła 100 tys. podpisów

15/06/2011
335 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Obywatelski projekt ustawy zakładający wycofanie reformy edukacji obniżającej wiek szkolny przekroczył wymagany próg 100 tys. podpisów.

0


Akcja "Stowarzyszenia i Fundacji Rzecznik Praw Rodziców" zebrała do dzisiaj 112 tys. 416 podpisów. A do końca akcji pozostało jeszcze 19 dni.

Czy projekt obywatelski ma jakieś szanse? Czy będzie to kolejna ustawa schowana do szuflady?

  Jak podaje wyborcza.pl: "Wycofanie się z reformy nie wchodzi w grę – mówi posłanka Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (PO) z komisji edukacji. Minister Katarzyna Hall, w rozmowie z "Rzeczpospolitą" mówiła, że rodzice nadal będą mogli dziecko zatrzymać w przedszkolu. Wystarczy, że poproszą o opinię psychologa.
Nieoficjalnie mówi się, że PO rozważa przedłużenie okresu przejściowego dla sześciolatków o kilka lat."

O akcji robi się głośno – także na stronach GW i TVN, więc jeśli ustawa będzie ministerstwa edukacji będzie podtrzymana, wzrośnie grono niezadowolonych z PO. Na ile długotwałe? Zobaczymy. Ale są także tacy którym nic nie jest w stanie odebrać wiary w słuszność działań "władz".
 
Przytoczę jeden z komentarzy na tvn24.pl " Rodzice czynia krzywde wlasnym dszieciom. W calym cywilizowanym swiecie dzieci chodza do szkoly juz od 6 roku zycia i nikt sie nie oburza, bo madrzy widza, ze dzis dzieci sa MADRZEJSZE,a czynia to srodki masowego przekazu." (oryginalna pisownia zachowana). Pani, która to napisała,  z pewnością edukacja szkolna nawet od lat 3 by nie zaszkodziła, ale czy by pomogła….?
 
Dla chętnych chcących przeczytać o perypetiach rodziów sześciolatka,którzy posłali dziecko do szkoły podaję link do poprzedniego posta:
 
 

Bezpośredni link do formularza na podpisy http://www.rzecznikrodzicow.pl/pliki/Ustawa_6latki_formularz.pdf

 

 

0

no.comment

6 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758