BIZNES
Like

Akcja: IDZIEMY PO WAS, idziemy po swoje

17/07/2014
490 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Niech ONI wiedzą, że my już wiemy i że zemsta może być sroga!   Szanowni Państwo Afera podsłuchowa jest dla nas darem niebios. Pokazała bowiem pęknięcie w obozie zarządzania naszą polityką pieniężną. Musimy stanąć po właściwej stronie. Jeśli jeszcze czegoś nie rozumiesz to obejrzyj ten film:   Jeśli masz trochę odwagi to przygotuj maila o treści jak niżej i wyślij go do podanych adresatów. Powiadom i zachęć swoich przyjaciół. Pamiętaj, zawsze w chwilach ważnych nie żałowaliśmy dla Polski krwi. Aż takiego poświęcenia teraz od Was nie wymagamy. Zbierzcie jednak odwagę aby upomnieć się o swoje. Niech ONI wiedzą, że my już wiemy i że zemsta może być sroga! Prezydent RP Pan Bronisław Komorowskilisty@prezydent.pl Marszałek Senatu RP Pan Bogdan Borusewiczsecretary.general@senat.gov.pl Marszałek […]

0


Niech ONI wiedzą, że my już wiemy i że zemsta może być sroga!

 

Szanowni Państwo

Afera podsłuchowa jest dla nas darem niebios. Pokazała bowiem pęknięcie w obozie zarządzania naszą polityką pieniężną. Musimy stanąć po właściwej stronie. Jeśli jeszcze czegoś nie rozumiesz to obejrzyj ten film:

 

Jeśli masz trochę odwagi to przygotuj maila o treści jak niżej i wyślij go do podanych adresatów. Powiadom i zachęć swoich przyjaciół. Pamiętaj, zawsze w chwilach ważnych nie żałowaliśmy dla Polski krwi. Aż takiego poświęcenia teraz od Was nie wymagamy. Zbierzcie jednak odwagę aby upomnieć się o swoje. Niech ONI wiedzą, że my już wiemy i że zemsta może być sroga!


Prezydent RP Pan Bronisław Komorowskilisty@prezydent.pl

Marszałek Senatu RP Pan Bogdan Borusewiczsecretary.general@senat.gov.pl

Marszałek Sejmu RP Pani Ewa KopaczKontakt…

Prezes NBP Pan Marek Belkasekretariat.gp@nbp.pl

Wy, którzy desygnujecie członków Rady Polityki Pieniężnej

Zgodnie z Art. 227 p.6 Konstytucji RP „Rada Polityki Pieniężnej ustala coroczniezałożenia polityki pieniężneji przedkłada je do wiadomości Sejmowi równocześnie z przedłożeniem przez Radę Ministrów projektu ustawy budżetowej.”

Istnieją uzasadnione podejrzenia, że jest to organ całkowicie podporządkowany interesom międzynarodowej finansjery. W swoich działaniach nie zrobił bowiem nic aby:

  • Przywrócić Narodowemu Bankowi Polskiemu funkcję głównego zaopatrzyciela banków komercyjnych działających w Polsce w środki pieniężne (przywrócenia NBP konstytucyjnie zagwarantowanej powinności emisji pieniądza). Ponoszone z tego tytułu straty można szacować na około 50 mld zł rocznie.

  • Ograniczyć wypływ za granicę środków uzyskiwanych przez banki poprzez stosowanie lichwy jako metody na utrzymywanie równowagi towarowo-pieniężnej. Ponoszone z tego tytułu straty (garb odsetkowy narzucony społeczeństwu) należy szacować na około 100 mld zł rocznie.

Żądamy zatem przyjęcia w założeniach polityki pieniężnej na rok 2015 następujących założeń:

1. Rada Polityki Pieniężnej będzie stosowała dotychczasowe zasady prowadzenia operacji dostrajających a Narodowy Bank Polski będzie stosował dotychczasowe zasady operacji aprecjacyjnych przy zastosowaniu następujących zasad:

  1. Wprowadza się obowiązek refinansowania środków na wykup obligacji skarbu państwa z Narodowego Banku Polskiego bez możliwości pozyskiwania tych środków na rynku międzybankowym i swoich macierzystych bankach centralnych

  2. Ogranicza się przychód banków z udzielonych kredytów do 4,5% w stosunku rocznym. Kwoty stanowiące różnicę pomiędzy tą wartością a stopą rzeczywistego oprocentowania kredytów, banki będą zobowiązane do przekazania na rachunek pozabudżetowych dochodów skarbu państwa. Uzyskane w ten sposób kwoty mogą być spożytkowane tylko i wyłącznie na dokapitalizowanie polskiej gospodarki.

  3. Zobowiązuje się rząd do traktowania gospodarki znajdującej się w polskich rekach jako głównego bastionu obrony naszej waluty.

2. Zobowiązuje się Rząd Rzeczypospolitej Polskiej do opracowania całkowicie suwerennej polityki monetarnej opartej o strategię kotwiczenia waluty na parytecie gospodarczym i celu inflacyjnym oraz zasad rozproszenia emisji do gospodarki na sfinansowanie pionu własności pracowniczej w spółkach właścicielsko-pracowniczych.

Nie wypełnienie tych postulatów będzie oznaczało świadome kontynuowanie okupacji ekonomicznej i wysługiwanie się międzynarodowej finansjerze, za którą poniesiecie odpowiedzialność przed narodem.


Jest to moment historyczny. Stań po właściwej stronie.

Inne zapisy autora:

0

nikander
nikander

Bardziej pragmatyczne niz rewolucyjne mysla wojowanie.

289 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816