HYDE PARK
Like

Agenci i kłamcy, czyli kto ukradł władzę w Kijowie

02/05/2014
904 Wyświetlenia
7 Komentarze
4 minut czytania
Agenci i kłamcy, czyli kto ukradł władzę w Kijowie

Gdyby na Ukrainie pojawił się szef rosyjskiego wywiadu, światowe media biłyby pianę do dziś. Ale o tym że w Kijowie pojawił się John Brennan z CIA mało kto wie. I zapewne nie była to wizyta w celu poznania nocnego życia w stolicy Ukrainy.

Tylko naiwniak, kretyn lub idiota może uwierzyć w to że “pierestrojka” na Ukrainie jest wyłącznie po to aby ulżyć niedoli Ukraińskiej biedoty. Wystarczy tylko przypomnieć sobie Sierpień 80 i losy jego bohaterów: Anny Walentynowicz, małżeństwa Gwiazdów czy Krzysztofa Wyszkowskiego aby pokazać tylko najbardziej znane postaci. W jakiej nędzy żyje reszta bezimiennych bohaterów? Ilu z nich już nie żyje?

0


 

Wizyta Dyrektora CIA to pod każdym względem, niezwykle interesujący fakt. Wizyta osoby, która niezwykle rzadko, jeśli w ogóle, pojawiła się na Ukrainie w momencie wielkiego napięcia. Media milczą jak zaklęte, ale jest to wymowne milczenie.

O czym jeszcze nie wiemy?  Około trzy czwarte  obecnych przedsięwzięć Rosja na Ukrainie jest  kosztem tzw. “Zachodu”.  To co obie wysoce szacowne strony konfliktu robią jest niczym nowym. Podobnie przecież było nie tak dawno w dawnej Jugosławii.

Oderwało się Kosowo od Serbii. Oderwano Krym od Ukrainy. Potwierdziło się też, że demokracja  której przejawem jest referendum, jest tylko wówczas prawdziwa demokracja jeśli potwierdza to, co my chcieliśmy zrobić. Nie oni. Jak do tej pory nikt nie ma odwagi, aby skopiować sprawdzoną przez Unię Europejską praktykę ponownego referendum tam gdzie nie poszło ono po myśli EU. Nie tylko dlatego, że jedyne serwery liczące glosy ( jak wielu twierdzi w Polsce) są w Moskwie.

Dopuszczono uzbrojony tłum w Kijowie, do obalenia prawowitej władzy. Zrobili dokładnie to samo w Doniecku.

Nikt nie ma wątpliwości, że rosyjski tajne służby i odpowiednie organizacje pomagają, zachęcają  i doposażają tłumy w Doniecku. Czy należy mieć wątpliwości, że protesty na “Majdanie” w Kijowie, nie otrzymały  pomocy z zewnątrz?

    

Tak napisał Peter Hitchens były rewolucjonista – marksista, który sam przyznaje że organizował demonstracje i wie, jak trudno jest zmobilizować ludzi i ich utrzymać w akcji. http://www.dailymail.co.uk/debate/article-2608679/PETER-HITCHENS-Who-using-spies-lies-grab-power-Kiev-We-are.html

Dziś Hitchens określa siebie jako konserwatystę, wroga politycznej poprawności i otrzymał za swoje zagraniczne reportaże Nagrodę Orwella.

Hitchens uważa, że obie strony nie dopuszczają do publikacji niewygodnych informacji i dopiero składając dwa obrazki  można otrzymać zbliżony obraz sytuacji. Obie strony twierdzą że to one wspierają prawdziwych miłośników wolności i to one przestrzegają ustalonych norm i zasad.

Zadajmy sobie pytanie o co w tym konflikcie tak naprawdę chodzi. Otóż jest to terytorialne starcie w starym stylu w którym chodzi o kawałek bardzo cennego terytorium, w którym UE, czyli jak zwykle Niemcy, starają się rozszerzyć swoje wpływy na obszarach długo zdominowanych przez Moskwę. Taki konflikt może być rozwiązany jedynie poprzez kompromis.

Jesteśmy w przededniu  setnej rocznicę wybuchu I Wojny Światowej, która omal nie zakończyła   współczesnej cywilizacji i należy ze zdziwieniem ocenić entuzjazm dla konfliktu i konfrontacji, jaki prezentuje  tak wielu polityków i dziennikarzy.

Czy musimy czekać na diagnozę przyszłych historyków którzy stwierdzą, że daliśmy się znowu  wciągnąć w głupią, zgubną wojnę, słuchając  jednostronnej propagandy kłamców i agentów?

Czy ktoś w końcu otwarcie powie, kto i dlaczego ukradł władzę w Kijowie?

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

 1. Avatar Sceptissimus

  “Czy ktoś w końcu otwarcie powie, kto i dlaczego ukradł władzę w Kijowie?”

  Pytanie retoryczne. Na odpowiedź bym nie liczył. Zresztą, czyż nie jest przejawem intelektualnego niewolnictwa oczekiwanie, zdawanie się na “jedynie słuszne” odpowiedzi?
  Natura (czy jak kto woli – Bóg) podarowali człowiekowi wspaniały dar- umiejętność myślenia.
  Samodzielnego myślenia. To od nas samych zależy, czy z tej potencjalnej umiejętności będziemy korzystali – czy też z obawy przed bólem głowy i odrzuceniem przez “towarzystwo” zredukujemy się do poziomu przysłowiowego leminga.

  0
 2. “Czy ktoś w końcu otwarcie powie, kto i dlaczego ukradł władzę w Kijowie?”
  Może zacznę od naszego podwórka co prawda to tylko łachmyty na usługach bogatego zachodu ale jednak. Na początek Kaczyński, Tusk, Sikorski, Miler i reszta bandy okrągłostołowej na usługach zachodu opanowanego przez plemię żmijowe, ciekawi mnie bardzo co w całym tym towarzystwie robi Pan Szeremietiew który to gada dokładnie jak wspomnieni wyżej z nazwisk ludzie.
  Wszyscy straszą ZSRR-bis i I sekretarzem Putinem ale z tego co dziś wiadomo to zachód finansował majdan nie zły Putin, podejrzewam że w ciągu paru miesięcy Ukraińcy zrobią u siebie porządek, powieszą Jaceniuka i kilku innych, odwrócą się od UE która finansowała morderców strzelających do ludzi i zapamiętają z TV że to Polsza ich szkoliła i finansowała.
  Mam tylko nadzieję że za Polszę uznają debili którzy krzyczą żeby wprowadzać sankcje przeciw Rosji a nie szarych obywateli Polskich.

  0
 3. szef wywiadu rosji pojawił sie tam jakies piec lat temu i nie było nikomu piać intelektualisto bo ty byles za glupi.Przez piec lat przygotował to co widac i w koncu musial sie pojawic szef wywiadu USA.Intelektualisto zwykly.-czerwony.

  0
 4. Avatar strażnik gaju

  a o doradcach Janukowycza z Departament Informacji Operacyjnej słyszałeś, doradzali jak stłumić protesty na Majdanie,
  a wypowiedź Pawło Petrenki twierdzącego, że ostatni szef SBU od Janukowycza, Ołeksandr Jakimienko, to agent FSB, kto to jest Pawło Petrenko chyba wiesz
  a podsłuchana rozmowa Łukina [RPO Rosji] z dowódcą terrorystów ze Słowiańska, a tenże dowódca Igor Striełkow, ps. Striełok, w rzeczywistości płk GRU Igor Grikin, obywatel Rosji, ur. 17 grudnia 1970 roku, zameldowany w Moskwie,
  Ukraina jest zinfiltrowana przez agentów FSB i GRU – z tą hydrą przychodzi walczyć rządowi Ukraińskiemu, dlatego tak ciężko idzie zaprowadzanie porządku,
  po złej stronie stajesz Nathanel, po złej

  0
  • Avatar fgv bbhyf

   pamietajac co robili amerykanie w ameryce lacinskiej

   to to ciribia rosjanie na wlasnym terytorium to jest male dzidzi ot walka
   pilnocy z poludniem z ‘ przeminelo z wiatrem’

   0
 5. Avatar kanton

  Dla nas Polaków wniosek jest jeden. Delikatnie ostroznie przyglądałc sie Obwodowi Kalingradzkiemu. Utrudniac wjazdy ludnosci rosyjskiej. Pisac, notowac zdjecia robic. Bo w koncu mamy 11 róznych słuzb. Niech na siebie zapracują.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816