Globalnie i Lokalnie
Like

Afera pendrajwowa

21/06/2014
715 Wyświetlenia
0 Komentarze
50 seconde czytania
Afera pendrajwowa

Prokuratura zażądała od Trybuny Ludu wydania płyt winylowych z nielegalnymi nagraniami. Niestety wysłani funkcjonariusze SB nie potrafili tych taśm wydobyć z komputera Atari, bo sami mają komputery Commodore i wtyczki nie pasowały. Ale w tłoku dzielnym funkcjonariuszom udało się zebrać odciski palców z chmury, którą redaktor mocno ściskał w rękach. Niestety w zamieszaniu zapomnieli zabrać teczki, w której mieli patefon do odegrania tych odcisków. Dysk ocalał, ale drzwi niestety wyleciały i trzeba było gabinet zastawić kanapą.

0


Na czym polega więc szwindel? Na tym, że oryginalne nagrania były na nośnikach, które przyszły mailem. A więc prokuratura powinna zająć kable. I wcale nie musieli wkraczać do siedziby, bo kable wystawały na zewnątrz, bo szły do satelity, a więc były dostępne z dachu. Oczywiście mogli zrobić zdjęcie światłowodom, ale nie mogli, bo to nielegalne, no i nie chcieli, bo by ich laser ogłuszył.
Taką relację oglądałem w telewizji. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi?
Grzegorz GPS Świderski
0

Grzegorz "GPS" Świderski https://www.salon24.pl/u/gps65/

Grzegorz GPS Świderski - Myślę, polemizuję, argumentuję, dyskutuję, rozważam, analizuję, teoretyzuję, dociekam, politykuję, prowokuję, spekuluję, filozofuję. Jestem sarmatolibertarianinem, agnostykiem, żeglarzem i trajkkarzem. Z wykształcenia jestem informatykiem. Mój główny blog jest tu: http://gps65.salon24.pl/

175 publikacje
113 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758