Media Watch i recenzje
Like

A Bundeswehra prawie już wkroczyła do Polski

05/04/2014
814 Wyświetlenia
2 Komentarze
21 minut czytania
A Bundeswehra prawie już wkroczyła do Polski

Piotr Skwieciński „ Aleksander Gauland to znany niemiecki polityk i intelektualista. Konserwatysta, niegdyś wysoko postawiony działacz CDU, dziś w eurosceptycznej „Alternative für Deutschland”. Partia ta nie weszła do Bundestagu, ale tylko o włos . I choć jest siłą pozaparlamentarną, to zarazem nie jest między Renem a Odrą traktowana jak coś niepoważnego.”…”Jest to, dodajmy, najbardziej konsekwentnie prorosyjskie niemieckie ugrupowanie. W dotyczącej polityki zagranicznej części swojego programu potrafiło ono zapisać, że nie można zgodzić się na trwałe rozdzielenie od Moskwy Kijowa – „matki ruskich grodów” …..”Otóż zapytany przez polemizującego z jego poglądami dziennikarza, jak może usprawiedliwiać inkorporację Krymu, która przecież jest sprzeczna z podstawową europejską zasadą niezmieniania granic, bo przecież na tej samej zasadzie Austria mogłaby zażądać przeprowadzenia plebiscytu w niemieckojęzycznym, należącym do Włoch południowym Tyrolu, by potem przyłączyć ten region, Gauland odpowiedział:

0


.Jeśli Tyrolczycy chcieliby głosować nad tym, czy ma być utrzymana granica na przełęczy Brenner, nie można by temu zapobiec. Można spytać, czy rzeczywiście wszystkie granice w Europie są święte…?To trzeba odnotować. Po raz pierwszy znany niemiecki polityk, nie żaden tam neofaszysta, wypowiada opinię, że europejskie granice – że granice między państwami, należącymi do Unii! – mogą być zmieniane.”…( źródło )

Modernizacja polskich sił zbrojnych ma umocnić pozycję Polski w NATO, a prośba o przysłanie brygad NATO świadczy o obawach przed rosyjską agresją – pisze niemiecki dziennik “Die Welt”. ….” Gdyby znalazły się u nas dwie ciężkie brygady krajów NATO, bylibyśmy szczęśliwi – powiedział minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Ta wypowiedź szefa polskiej dyplomacji świadczy w opinii “Die Welt” o tym, “jak bardzo Polska czuje się zagrożona przez kryzys ukraiński. A z drugiej strony, jak wykorzystuje ten kryzys, aby umocnić własne poczucie bezpieczeństwa i uświadomić społeczeństwu konieczność zwiększenia nakładów na obronę”. ….”Z drugiej strony trudna polityczna sytuacja i lęk Polaków, wśród których jeszcze wielu ma dobrze w pamięci zimną wojnę, wykorzystywane są do zbrojenia się”. ….”Polska wydaje na obronę 1,95 proc. swego PKB, Niemcy zaś 1,3 procent – informuje “Die Welt” i opisuje w szczegółach plan technicznej modernizacji polskich sił zbrojnych na lata 2013-2020. Polska jest już od 15 lat w NATO, a budżet polskiego MON, jak w bardzo niewielu krajach natowskich, rośnie z roku na rok – zauważa gazeta. „….”Chociaż jak zaznacza “Die Welt”, nie osiąga takiego poziomu jak Rosja, która na potrzeby wojska przeznacza 4,4 proc. PKB. Steinmeier: Wyślemy samoloty, ale o siłach lądowych nie ma mowy „..””Süddeutsche Zeitung” (“SZ”) przedstawia dwie rozmowy szefów dyplomacji Polski i Niemiec z przedstawicielami mediów. “SZ” cytuje wypowiedzi szefa niemieckiego MSZ Franka-Waltera Steinmeiera, który niemieckim dziennikarzom mówił o zobowiązaniach i solidarności w NATO oraz o tym, że doświadczenie uczy, że takich konfliktów jak obecny nie rozwiązuje się środkami wojskowymi.Steinmeier zapytany o żądania Polski co do wzmocnienia obecności wojsk sojuszniczych, odpowiedział, że rząd Niemiec wyśle samoloty do patrolowania przestrzeni powietrznej, lecz o siłach lądowych nie ma mowy.”…( źródło )

Joachim Brudziński „ Ne mamy żadnych powodów, żeby Niemców się dzisiaj obawiać – mówi Joachim Brudziński pytany przez „Super Ekspres”, czy PiS boi się Niemców. To egekt wypowiedzi prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który nie życzy sobie obecności wojsk Bundeswehry na terenie Polski.Chodzi tu o obecność wojsk NATO w Polsce i wypowiedzi szefów niemieckiego i holenderskiego MSZ, którzy nie chcą w naszej części Europy stacjonować. Natomiast jeśli ktoś z NATO ma realny militarny potencjał, aby być przeciwwagą dla hipotetycznego zagrożenia ze strony Rosji, to są to Stany Zjednoczone. Przy całej mojej sympatii dla Holendrów przypomnę postawę ich żołnierzy w Srebrenicy, kiedy dopuścili do ludobójstwa na bośniackiej ludności muzułmańskiej. To samo jeśli chodzi o wojska niemieckie… (…) Po prostu Bundeswehra w porównaniu z armią amerykańską jest jak biedronka wobec słonia”…”Wydaje mi się, że wspólny polsko-niemiecko-duński korpus północno-wschodni w Szczecinie w zupełności wystarczy. Tak jak ewentualne wspólne kontakty y wojskowe i ćwiczenia. Natomiast nie bardzo podobałoby mi się to, że po ulicach polskich miast spacerowaliby żołnierze Bundeswehry. (…) Uważamy, podobnie pewnie jak większość Polaków, że po aroganckich słowach szefa niemieckiego MSZ i braku jakiejkolwiek reakcji ze strony jak zwykle spolegliwego wobec Berlina ministra Sikorskiego nasza reakcja jest adekwatna „..(źródło )

Premier Donald Tusk uznał w wywiadzie dla najnowszego wydania tygodnika „Die Zeit” za realną możliwość rosyjskiej inwazji na wschodnią i południową Ukrainę. Ostrzegł przed próbami podzielenia krajów Europy i wezwał do stworzenia unii energetycznej. „…”Jak podkreślił, Rosja od lat próbuje doprowadzić do podziału wśród krajów Europy. Decydujące będzie to, czy my – kraje członkowskie UE – ulegniemy tej pokusie. Niemcy odgrywają w tych zabiegach rolę centralną— ocenił Tusk. Postawa Niemiec wobec integracji europejskiej po raz pierwszy od czasów rządów Helmuta Kohla (1982-1998) została wystawiona na „ciężką próbę”. Chodzi o to, czy polityka zachowa prymat nad gospodarką — zaznaczył premier. Wskazał na konieczność „prawdziwego politycznego przywództwa”, które potrzebne jest Europie dziś bardziej niż kiedykolwiek w przeszłości. Warunkiem takiego przywództwa – wskazywał – jest jednak odpowiedzialność za całość, a co za tym idzie kierowania siędobrem całej wspólnoty, a nie egoistycznymi  interesami. „…(źródło )

„ Spółka zależna banku Raiffeisen Bank International – Raiffeisen Bank Aval – do połowy kwietnia zamknie wszystkie swoje oddziały na Krymie – poinformowała w sobotę rzeczniczka banku.Raiffeisen Bank International posiada ponad 96 proc. udziałów w banku Aval. Czterej przedstawiciele Avala, którzy pragnęli zachować anonimowość powiedzieli w rozmowie z agencją Reutera, że bank nie może kontynuować swej działalności na Krymie ze względów “prawnych i geopolitycznych”…..” Największy bank ukraiński Privatbank zamknął w marcu wszystkie 339 oddziałów na Krymie.W piątek amerykańska sieć barów szybkiej obsługi McDonald’s powiadomiła o tymczasowym zamknięciu “z powodów produkcyjnych” lokali działających na Krymie. “Mamy nadzieję wznowić pracę, gdy tylko pojawi się taka możliwość” ….(źródło )

Victor Orban „ Oni (Jobbik) są jedyną partią, która podniosła kwestię wystąpienia z UE do rangi obietnicy wyborczej. Ale związek Unii z naszym państwem to nie kwestia miłości. Europa może być naszą miłością – i dla mnie osobiście jest – a Unia Europejska nie „….”Tej instytucji nie trzeba kochać i wielu jej nie kocha, słusznie uważając, że często zwraca się do nas w formie dyktatu. Nie wolno nam jednak tracić zdrowego rozsądku i uderzać w ścianę głową, jak to robi Jobbik. Jak zwykłem o tym mówić, kto nie siedzi przy stole, ten szybko trafi do jadłospisu” ….( źródło )

„Polacy na zachodniej Ukrainie cieszą się sympatią aż 79 proc. badanych, podczas gdy na całej Ukrainie poziom ciepłych odczuć wobec Polski to 50 proc. To wyniki przeprowadzone przez Rating Group Ukraine dla amerykańskiego International Republican Institute. „…”To pierwszy tak dokładny sondaż od czasu agresji Rosji na Krym i zakończenia Majdanu. Z badania wynika, że Ukraińcy cieplej wypowiadają się o Polsce niż o Unii Europejskiej, Kanadzie, USA i Rosji. Aż 50 proc. z nich żywi w stosunku do Polaków ciepłe odczucia, podczas gdy chłodno o naszych rodakach myśli zaledwie 15 proc. Wyniki dla Unii Europejskiej to 46 (pozytywnych wskazań) i 22 (negatywnych), dla USA 37/24, dla Kanady 40/16, a dla Rosji 31/45. „….”Okazuje się, że najgorzej z pozytywnymi uczuciami wobec Polski jest w zrusyfikowanych częściach Ukrainy, czyli wśród sympatyków Wiktora Janukowycza. Na południowej Ukrainie o Polakach dobrze myśli 25 proc., a negatywnie – 31 proc. Natomiast na wschodniej Ukrainie do sympatii wobec Polaków przyznaje się 24 proc., podczas gdy 27 proc. ma przeciwne zdanie. „….(źródło )

„Ukraińska partia Prawy Sektor uważa, że w stosunkach z Polską nie należy koncentrować się na negatywnych wydarzeniach historycznych, tylko myśleć o przyszłości – oświadczył lider tego skrajnie nacjonalistycznego ugrupowania Dmytro Jarosz. „…”Jesteśmy otwarci na dyskusję o historii, ale uważamy, że należy koncentrować się przede wszystkim nie na tym, co było, tylko na tym, co będzie. W stosunkach między krajami bywa różnie – historia to historia – ale trzeba żyć przyszłością” – oświadczył Jarosz na konferencji prasowej w Kijowie. „….”Jak podkreślił, Prawy Sektor opowiada się za “rozwijaniem stosunków z państwem polskim”. – Będziemy robić wszystko w tym celu – powiedział. Wyraził także wdzięczność polskiemu narodowi za pomoc podczas rewolucji na Majdanie. – To umacnia przyjacielskie i w istocie bratnie stosunki między ukraińskim i polskim narodem – zaznaczył. „…(źródło )

Według sondażu przeprowadzonego przez Ifop 52 proc. Francuzów, na krótko przed majowymi wyborami do PE, uważa przynależność do UE za rzecz “raczej złą”, a 72 proc. jest “nieufnych” wobec instytucji unijnych – podaje dziś portal informacyjny Atlantico.fr.
55 proc. Francuzów chce, aby zrewidowano układ z Schengen, ale 72 proc. jest “raczej przywiązana” do UE i tylko
38 proc. chce odejścia od euro i powrotu do waluty narodowej – głosi komunikat na stronach instytutu badania opinii publicznej Ifop „….(źródło )

Anna Kwiatkowska Drożdż ,Konrad Poplawski „ Niemcy wobec konfliktu rosyjsko ukraińskiego. Szok i niedowierzanie „…”Konflikt rosyjsko-ukraiński i rosnąca presja na Niemcy, aby zajęły wyraźne stanowisko wobec rosyjskiej agresji na Krym, zaostrzyły debatę medialną i polityczną w RFN. W konsekwencji na światło dzienne ponownie wyszły opisane wyżej podziały, które choć ostatnio dawały znać o sobie z coraz większą mocą, były celowo marginalizowane. Powodem było to, że co prawda doszło do znacznego ochłodzenia stosunków politycznych Berlina i Moskwy, ale współpraca handlowa i gospodarcza nadal układała się bardzo dobrze[4].
W obecnym kryzysie większość partii politycznych (koalicyjne CDU/CSU-SPD oraz opozycyjne ugrupowanie Zielonych) popiera działania zarówno kanclerz Merkel, jak i ministra Steinmeiera (w okresie konfliktu stał się on najpopularniejszym politykiem niemieckim, wyprzedzając Merkel). Uznają oni, iż pogwałcenie integralności terytorialnej Ukrainy przez Rosję wymagało zdecydowanej reakcji Zachodu, lecz zachowują sceptyczny stosunek do wprowadzania ostrych sankcji. Również znaczny odsetek społeczeństwa pozytywnie ocenia politykę zagraniczną wielkiej koalicji (67% badanych) i szerzej całego Zachodu (60% respondentów).
Stanowisko rządu RFN jest spójne, bez względu na przynależność partyjną ministrów: kanclerz Angela Merkel (CDU), minister gospodarki i wicekanclerz z ramienia SPD Sigmar Gabriel oraz minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier (SPD) i minister finansów Wolfgang Schäuble (CDU) chcą kontynuować dialog z Rosją, podkreślając jednocześnie, że zarówno politycznie, jak i gospodarczo Rosja ma o wiele więcej do stracenia niż Niemcy i UE[5]. Widać wyraźnie, że niemieckie władze są zdeterminowane, by uniknąć konfrontacji z Rosją i są zaskoczone, dlaczego Rosja nie odwzajemnia się tym samym.”…(źródło )

2009 rok Putin „„. Powojenne pojednanie historyczne Francji i Niemiec utorowało drogę do powstania Unii Europejskiej. Z kolei mądrość i wspaniałomyślność narodów rosyjskiego i niemieckiego oraz przezorność działaczy państwowych obu krajów pozwoliły uczynić zdecydowany krok w kierunku budowy Wielkiej Europy. Partnerstwo Rosji i Niemiec stało się przykładem wychodzenia sobie naprzeciw, patrzenia w przyszłość przy zachowaniu troskliwego stosunku do pamięci o przeszłości. I dzisiaj rosyjsko-niemiecka współpraca odgrywa wielce ważną, pozytywną rolę w polityce międzynarodowej i europejskiej. „….(więcej )
————
Mój komentarz
Gdyby znalazły się u nas dwie ciężkie brygady krajów NATO, bylibyśmy szczęśliwi – powiedział minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.”…”Steinmeier zapytany o żądania Polski co do wzmocnienia obecności wojsk sojuszniczych, odpowiedział, że rząd Niemiec wyśle samoloty do patrolowania przestrzeni powietrznej, lecz o siłach lądowych nie ma mowy.”…

Sieradzki „za lata 2005–2009 niemiecki eksport broni podwoił się i wynosił 11 proc. globalnego eksportu broni.”…” na trzecim miejscu na świecie pod względem eksportu broni. Po Stanach Zjednoczonych i Rosji.”….”W razie jakiejś potrzeby mobilizacyjnej wystarczy Niemcom zatrzymać tę rzekę stali w kraju…”…..”W ubiegłym roku doszło do podpisania największej w historii umowy przemysłowo-militarnej między Niemcami a Rosją.”…” Metamorfoza niemieckiej armii”……” w bojową armię ekspedycyjną ma się dokonywać przez najbliższe pięć–osiem lat„”…..Nasz zachodni sąsiad jest zbyt potężnym państwem, o rozległych aspiracjach politycznych,”…..”A Polska dla swojego dobra musi brać pod uwagę rozwój różnych scenariuszy. Nawet wbrew oficjalnym opiniom pewnych siebie ministrów „…..(więcej)

Jarosław Kaczyński „ Nie życzę sobie natowskich wojsk niemieckich na terytorium Polski – mówi Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem, by to było możliwe, musi upłynąć siedem pokoleń. Poza tym jedynymi wojskami, których Rosja nie zaatakuje, są wojska amerykańskie.”….(źródło)
………………
To że mamy do czynienia ze spiskiem , sojuszem niemiecko rosyjskim nikt Raczej nie ma wątpliwości . Z pewnością doszło do zawarcia nowego paktu Ribbentrop Mołotwow .

Wyobraźmy sobie co by się stało, gdyby natychmiast po agresji rosyjskiej na Ukrainę nie wkroczyły na scenę Stany Zjednoczone ,oraz gdyby nie okazało się ,że rząd Tuska – Sikorskiego z dnia na dzień nie stał się rządem pro amerykańskim .
Gdyby wspólny plan rosyjsko niemiecki wypalił to Rosja zajęłaby całą południową i wschodnią Ukrainę , , a kto wie czy i nie Kijów, być może ‘zdymisjonował Łukaszenkę i przejął Białoruś.

W Polsce wybucha panika , wojna obok , tysiące uchodźców . Kolaboracyjny rząd Tuska Sikorskiego prosi Niemcy , aby Bundeswehra weszła do Polski , aby ochronić nas przed Rosja .
A dyskusja europejska pokazuje ,że wizja dziesiątków tysięcy niemieckich mundurów na ulicach polskich miast to nie były , ani nie są żadne niemieckie mrzonki . Wojska Bundeswehry byłyby faktycznie wojskami okupacyjnymi , bo nigdy by już chyba nie wyszły z Polski . Być może stan wyjątkowy , internowanie Kaczyńskiego ,.A potem już długi proces germanizacji i spychania etnicznych Polaków do roli klasy niższej .
Oczywiście metody mogą być inne , ale cele pozostaną te same . Dlatego też nigdy nie należy pod żadnym pozorem wpuszczać Bundeswehry do Polski .I bronić zdania Kaczyńskiego na ten temat

Skwieciński „ Aleksander Gauland to znany niemiecki polityk i intelektualista.”..” Jeśli Tyrolczycy chcieliby głosować nad tym, czy ma być utrzymana granica na przełęczy Brenner, nie można by temu zapobiec. Można spytać, czy rzeczywiście wszystkie granice w Europie są święte

Korwin Mikke „Przypominam, że Niemcy – to nasz jedyny poważny wróg, bo ma do nas poważne (choć doskonale ukrywane) pretensje terytorialne. Reżymowa (a także posiadana przez Niemców…) prasa skrzętnie ukrywa to, że Niemcy z Polską (podobnie jak Japonia z Rosją) nadal nie mają podpisanego traktatu pokojowego, że wprawdzie rozmaite traktaty i “deklaracje” uznają granicę na Odrze i Nysie – ale zgodnie z Konstytucją RFN Niemcy “istnieją nadal w granicach z 1938 roku” i w każdej chwili (pardon: w odpowiedniej chwili) ktoś zgłosić się może do Trybunału Konstytucyjnego w Karlsruhe po orzeczenie, że traktaty, układy i deklaracje sprzeczne z Konstytucją RFN są nieważne. I Trybunał tak orzeknie – całkiem słusznie. Bo taki jest porządek prawny. Tylko w Polsce politycy robią sobie z Konstytucji śmichy-chichy.”…”! Jeśli to, co piszę, to strachy na Lachy – to dlaczego Niemcy nie zmieniają Konstytucji? Dlaczego kategorycznie odmawiają podpisania traktatu pokojowego? „ …(więcej )

video Operacja „Mechaniczna Pomarańcza”. Rosyjska eksplozja nuklearna nad Polską? Rosja realizuje drobiazgowo przygotowany plan. Dotyczy on także Polski. O rosyjskiej operacji „Mechaniczna Pomarańcza” mówi prof. Tadeusz Marczak, historyk z Uniwersytetu Wrocławskiego.
Video Konferencja “Ku Niepodległej” cz. 1 – wstęp i wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitte

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816