SPOŁECZEŃSTWO
Like

Mateusz chory na Mukowiscydozę liczy na pomoc – pomagamy dbv pl

25/04/2012
590 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Mateusz chory na Mukowiscydozę liczy na pomoc – pomagamy dbv pl

Mateuszek jest chory na genetyczną, nieuleczalną i śmiertelną chorobę – Mukowiscydozę. Kwoty leczenia i rehabilitacji kształtują się w granicach od 1.000 – 4.000 złotych. Proszę w miarę Twoich możliwości, o pomoc dla tej wspaniałej rodziny

0


Mateuszek jest chory na genetyczną, nieuleczalną i śmiertelną chorobę – Mukowiscydozę. Kwoty leczenia i rehabilitacji kształtują się w granicach od 1.000 – 4.000 złotych. Proszę w miarę Twoich możliwości, o pomoc dla tej wspaniałej rodziny

Mateusz Szostak urodził się 22 maja 2006 roku, jako zdrowe piękne dzieciątko.
Od samego początku, bardzo często chorował, na przewlekłe zapalenia dróg oddechowych i inne ciężkie do zdiagnozowania choroby. Przebywając z nim niejednokrotnie całe dnie i noce w szpitalach, rodzina zauważyła, ukrywaną bezradność lekarzy, która jak się później okazało, opóźniła zdiagnozowanie tej strasznej choroby.

 

Podczas jednego z kolejnych pobytów, pierwszy raz padło z ust jednego z lekarzy, słowo Mukowiscydoza i podejrzenie tej choroby u Mateuszka.

 

 

W dniu kiedy rodzina miała przetransportować Mateuszka do Gdańskiego szpitala, odległego o 45 km od miejsca zamieszkania. Około 1 km przed szpitalem, Mateuszek zaczął siniec i tracić oddech… Po prostu umierał, na rękach matki! Na całe szczęście zdążyli dojechać przed szpital, gdzie w sposób błyskawiczny umieszczony został na Oddziale Intensywnej Terapii, gdzie przez cztery dni ratowano Mateuszkowi życie. Na szczęście udało się i po czterech dniach trafił na oddział szpitalny. Po wykonaniu specjalistycznych badań, pobraniu krwi do badań genetycznych, zabrzmiał wyrok:

Mateuszek jest chory na genetyczną,
jak do tej pory nieuleczalną, śmiertelną chorobę – Mukowiscydozę.

 

Po dwóch miesiącach pobytu w szpitalu, Mateuszek wrócił z mamusią do domku i od tej pory, z pomocą ludzi o wielkich sercach, walczą o przedłużenie Mu życia, polegające na codziennych, wielokrotnych inhalacjach, rehabilitacji, odpowiednim odżywianiu i ciągłym podawaniu odpowiednich, często bardzo drogich leków, witamin itd.
Nasze Państwo, jak już pewnie wiesz i w tym przypadku refunduje niewielką cześć leków, które w najmniejszym nawet stopniu, nie pozwoliłyby na uratowanie Mateuszka Leczenie i rehabilitacja wymaga bardzo drogiego sprzętu na który stać bardzo niewielką liczbę rodzin, borykających się, z takimi samymi problemami. Często w tego typu przypadkach podaje się różne kwoty miesięczne, potrzebne do odpowiedniego leczenia, czy raczej utrzymywania dziecka w jak najlepszej kondycji. Po kilkuletnim doświadczeniu, rodzina wie, że te kwoty kształtują się(w zależności od stanu i zaawansowania choroby) w granicach od 1.000 – 4.000 złotych

 

Mateusza mama, jest matką samotnie wychowującą dziecko, bez możliwości podjęcia jak na razie jakiejkolwiek pracy, ze względu na konieczność całodobowej opieki nad chorym dzieckiem. Sytuacja finansowa jest bardzo trudna, by nie powiedzieć fatalna.

 

Gdyby nie pomoc Ludzi o wielkiej wrażliwości i sercu anioła,
leczenie i rehabilitacja Mateuszka, była by wręcz niemożliwa.

Tylko dzięki Tobie, rodzina ma szansę i nadzieje na odpowiednie leczenie Mateuszka, aż do upragnionego momentu, wynalezienia leku przeciwko tej potwornej chorobie.

 

Jeszcze raz, wierząc głęboko, że są ludzie o dobrym serduszku,
którym powodzi się lepiej niż Im, w imieniu moim i rodziny Mateuszka:
PROSZĘ W MIARĘ TWOICH MOŻLIWOŚCI O POMOC dla tej wspaniałej rodziny

 

Numer konta w Fundacji “MATIO” na który możesz skierować pomoc,
znajdziesz w tym miejscu:
pomagamy.dbv.pl/…282

Inne zapisy autora:

0

pomoc chorym
pomoc chorym http://pomagamy.dbv.pl

Próbujemy pomóc chorym, niepełnosprawnym dzieciom i osobom dorosłym w leczeniu i rehabilitacji. Wszyscy nasi podopieczni mają założone konta w Organizacjach Pozarządowych OP lub Organizacjach Pożytku Publicznego OPP. Kont prywatnych nie podajemy

41 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816