Media Watch i recenzje
Like

Wysyłamy maile do władz – przeciw przestawianiu zegarków co pół roku o godzinę

17/06/2016
816 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Wysyłamy maile do władz – przeciw przestawianiu zegarków co pół roku o godzinę

Apelujemy o wsparcie inicjatywy Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE ws. zniesienia zmiany czasu 2 razy w roku, zakończenia tego absurdu wysyłając maile (poniższej treści) równocześnie do Prezesa Rady Ministrów, Ministra Rozwoju i komisji senackiej: 

0


kontakt@kprm.gov.pl, kancelaria@mr.gov.pl, kpcpp@senat.gov.pl, 

Dołączam się do petycji – projektu ustawy Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE do Senackiej Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji o zmianie ustawy o czasie urzędowym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej. Zgodnie z projektem zmiana czasu urzędowego dwa razy w roku (tzw. system czasu letniego) zostałaby zniesiona i obowiązywałby przez cały rok czas środkowoeuropejski. 

Nie ma żadnych powodów ekonomicznych dla utrzymania aktualnego systemu, wręcz odwrotnie powoduje on dolegliwości psychiczne, zdrowotne a ponadto stanowi uciążliwość dla zwykłych obywateli. Także nie przekonywujący jest argument jednolitego czasu w ramach Unii Europejskiej, skoro Rumunia, Portugalia, Irlandia i Wielka Brytania są w innych strefach czasowych.

Czas powrócić do kopernikańskiej nauki, iż to Ziemia krąży dookoła Słońca, a nie Słońce ma dopasować się do oczekiwań urzędniczych w zakresie czasu.

Nazwisko i imię ………………………….

Inne zapisy autora:

0

Avatar
sprzeciw21

226 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816