POLSKA
Like

Na marginesie ułaskawienia Mariusza Kamińskiego

20/11/2015
882 Wyświetlenia
13 Komentarze
4 minut czytania
Na marginesie ułaskawienia Mariusza Kamińskiego

Jak wszyscy, szczerze gratuluję i cieszę się z ułaskawienia Mariusza Kamińskiego. Cieszy zwłaszcza ten rys decyzji prezydenta Dudy, który odbieram jako ostentację w odebraniu głosu pseudosądowi Trzeciej Rzeszy Pospolitej. Może to nadinterpretacja z mojej strony, sądzę jednak, że tak właśnie trzeba te bestie traktować: nie mogą mówić. Nie mają prawa głosu. Rzekomej “II instancji” nie wolno dać się wypowiedzieć. Nie tylko dlatego że oba orzeczenia byłyby szkodliwe – tak skazanie, jak i nawet uniewinnienie, by pseudosąd mógł się przyczaić; zalegendować się przed nową władzą – a dlatego, że zwyczajnie nie warto. Szkoda czasu na ich gierki esbeków. I oby taka właśnie zasada przyświecała – wbrew niegdysiejszemu programowi PIS niezmieniania niczego – w przyszłej reformie wymiaru niesprawiedliwości.

0Mariusz Kamiński. Fot. ddv.pl

 

Gratulacje są szczere, bo zawiści bardzo szybko oduczą wszystkich atrapy „sądów”. Zwyczajnie dobrze jest, gdy ktoś uratuje się z tego piekła; i w dodatku tak ostentacyjnie. Pamiętam jednak, jak po jednej z haniebnych rozpraw w Katowicach rozżalony poszkodowany wybuchnął mi pytaniem, „Dlaczego moja sprawa ma być mniej ważna niż sprawa zamachu w Smoleńsku?” Myślę, że na pytanie to bez trudu odpowiem i ja, i większość z Państwa, i nawet sam zainteresowany gdy pomyśli o tym spokojnie i bez żalu. Najoględniej, zamach w Smoleńsku ma znaczenie zasadnicze dla przyszłości tego, co dziś zwiemy państwem polskim, a pośrednio – na indywidualne losy każdego z nas; pośrednio, co nie znaczy że nie dotkliwie. A w naszych indywidualnych sprawach? Ano zaciśniemy zęby; spróbujemy (znowu) jakoś przetrwać. Po zgotowanych nam doświadczeniach jesteśmy narodem wyjątkowo wręcz karnym. Cierpliwym.

Warto wszelako pamiętać, że czas, w jakim czekamy na ratunek, nieograniczony nie jest. Dla poszkodowanej w Kielcach upływa on 25 listopada. Inni też poczekają. Jednak ich karność i cierpliwość to wyraz solidarności, która nie może być jednostronna. W Polsce jest pod 100 tysięcy Mariuszów Kamińskich rocznie. Z całym szacunkiem. Oczywiście, uproszczenie jest to grube; w odróżnieniu od Mariusza Kamińskiego, tych 100 tysięcy nie walczyło z korupcją, ze złem Rzeszy. W tym sensie i wielu innych wymiarach sprawa Kamińskiego była – podobnie jak zamach w Smoleńsku – ważniejsza od losów indywidualnych, co znów zrozumie bodaj każdy poszkodowany. Ci wszyscy ludzie chcieli tylko normalnie żyć. Ot, jeden wdał się w kłótnię z niewłaściwym sąsiadem. Drugiemu komisja ZUS orzekła zdolność do pracy, choć niewidomy. Trzeciemu nawalony lekarz amputował nie tę nogę co trzeba. Takie tam zwykłe, ludzkie sprawy. Afery grube, korupcyjne, jak i drastyczne wyroki uwięzienia w obozach koncentracyjnych są bardzo liczne – tak liczne, że Rzesza utajniła dane ich dotyczące – ale bezprawie i przestępstwa państwa przeciw indywidualnym Polakom są tak powszechne, że stały się banalne.

I banalne dalej być nie mogą. Musimy dojść do krzywdy każdego Kowalskiego.

By słowo „solidarność” – jak i karność, i cierpliwość – miało w ogóle jakiś sens, nikt nie może zostać sam. Sam na pastwę „sędziowskich” bestii, co nigdy nikogo nie uniewinniły.

Bestie trzeba dopaść i wymierzyć im sprawiedliwość nawet doraźnie. Ich zbrodnie trzeba rozliczyć.

Ale w sprawie Mariusza Kamińskiego brakuje mi tego jednego, prostego, czytelnego przekazu: jak w marines: nie zostawimy nikogo.

Mariusz Cysewski

Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://www.facebook.com/groups/517163485099279
https://twitter.com/MariuszCysewsk
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn
http://mariuszcysewski.blogspot.com
http://www.facebook.com/cysewski1

Inne zapisy autora:

0

Wolny Czyn
Wolny Czyn https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

644 publikacje
103 komentarze
 

 1. Avatar Reinmar

  ” tak właśnie trzeba te bestie traktować: nie mogą mówić. Nie mają prawa głosu” – no cóż, dokładnie tak samo swoich przeciwników politycznych traktowali Adolf Hitler i Józef Stalin. Nic dodać nic ująć.

  0
  • lancelot lancelot

   Nie pierdol bo urodzisz ze strachu, bo trochę inaczej tu im w tył głowy nie strzela i w konclagrach nie sadza i nawet nie ma zamiaru/ achoćby i sadzał i strzelał to ja osobiście nie mam nic przeciw temu, należy im sięjak psu micha za zdradę Polski i mega korupcję/ więc nie wyj jak upiór.

   0
   • Avatar Marek

    I to powiedzial prawdziwy Polak (pewnie) katolik, przepełniony miłością bliźniego i naukami JPII! Brawo! My – oni… Jakie to prawdziwie polskie…

    0
  • HD HD

   To nie są przeciwnicy polityczni, ale wrogowie Narodu. Taka subtelna różnica.

   0
   • Avatar Marek

    A na lekcje historii chodziłeś?… Zarówno AH, jak i Stalin swoich przeciwników nazywali wrogami narodu… Znajdź dwie różnice…

    0
    • Gdyby konsekwentnie stosować ten sposób myślenia, trzeba by dojść do wniosku, że nie wolno używać określenia “wróg narodu” – tylko dlatego, że używał go Adolf i Stalin.
     A spodnie pan nosi? A nie powinien pan, bo nosili je Stalin i Hitler.
     A tlenem pan oddycha? Nie powinien pan, bo nie czym innym oddychali Stalin i Hitler.

     Głupiutki, najdelikatniej mówiąc, ten narybek Platformy Obywatelskiej. Trudno o głupsze argumenty.
     Proponuję więcej myśleć. Albo częściej.
     Antykatolicy wszyscy tacy kretyni? ;))

     0
 2. Avatar Jolka

  Reinmar!! Nauka nie idzie w las,ale w nas!! Takiego sposobu działania nauczyło nas PO!!Zawłaszczyło wszystko dosłownie wszystko!!My ludzie zaczęliśmy zastanawiać sie czy oprócz niewolniczej pracy,kundla Lisa w telewizji , paru innych mu podobnych nie wspomnę i GW.nic nam się juz nie należy?Opieki lekarskiej nie ma.Do sądu iść?To lepiej sie powiesić .Wiem ,ze słowo kocham oddaje największe uczucie i dlatego oświadczam,ze kocham Pana Kaczyńskiego z całego serca mego!!!!A Pana Kamińskiego błagam-do dzieła!!Wielki szacunek dla naszego Prezydenta A.Dudy i premier Beaty Szydło!!

  0
 3. Avatar egon

  Rozliczać z każdej jednej sprawy .Zwłaszcza tych co zasądzili na korzyść posłów pis . Tak …najgorsza szuja w sądzie przypadkiem sądziła czlowieka który dał w mordę członkowi pis .Jak teraz go rozliczać ? Wszak szują pozostaje ale i zasługi ma . Dla mnie tylko sznur dla skur……

  0
  • Lancelot Lancelot

   Jak drwa rąbią to wióry lecą, niestety może się dostać i niewinnym, ale takich w WS nie ma nawet ci s winni co nic nie robili aby powstrzymać sqrwionych drani, ten kto nic nie robi aby zapobiec popełnieniu przestępstwa jest wspólnikiem tegoż przestępstwa, także sorry taki mamy klimat

   0
 4. pablo3 pablo3

  wyborcy, dajac wiekszosc rzadowi PiS, oczekiwali w sposob wyrazisty, aby nie targowac sie z zepsutym do cna wymiarem sprawiedliwosci. i przychyle sie do stwierdzenia autora tego tekstu, ktory oczekuje, aby Pan Mariusz Kaminski, stal sie tylko pewna symboliczna odskocznia do setek tysiecy innych spraw, ktorymi zajmowaly sie te “atrapy” sadow. zreszta, na tym serwisie, niektorzy redaktorzy, zapowiadali juz swego czasu rowniez amnestie, co najmniej dla dluznikow, sciganych przez lata, za jakies drobne sumy czy mniejsze sprawy. a byc moze, beda potrzebne i inne amnestie. ktoz wie, moze skala patologii, wymiaru sprawiedliwosci w 3rp, a takze ogolnie polskiej biurokracji, jest tak wielka, ze bedzie potrzebna wieksza generalna amnestia, w szeregu pomniejszych spraw. bo jak niby inaczej okielznac ten stary system?

  0
  • lancelot lancelot

   Mr. Pablo! Nie wszystko od razu przed nami cztery lata /mam nadzieję/. Też bym chciał aby wszystko to naraz się stało, na razie tylko jedną kupę gówna ruszyli i widzisz pan jaki smród się rozniósł po Polsce, jak ruszą wszystkie na raz to się zadusimy od tego smrodu ,) Wolniej jedziesz dalej zajedziesz. Spokój, rozwaga i cierpliwość a zdobędziemy wszystko. Na razie trzeba przejąć siłówkę i WS a potem powolutku, po cichutku powsadza się kogo trzeba, kogo trzeba się POwiesi, zlustruje, zdekomunizuje, wydziedziczy i będzie POLSKA! Ale spokojnie i bez nerwów pierwsze kroki zrobione a najdłuższa droga zaczyna sięod pierwszego kroku. Pzdr

   0
 5. Sędziowie uderzają w Andrzeja Dudę! “Prezydent nie może uwolnić wymiaru sprawiedliwości od sprawowania władzy” http://wpolityce.pl/polityka/272811-sedziowie-uderzaja-w-andrzeja-dude-prezydent-nie-moze-uwolnic-wymiaru-sprawiedliwosci-od-sprawowania-wladzy Ps…Już z dala śmierdzi tu potężną manipulacją! JEST w tytule: “Prezydent nie może uwolnić wymiaru sprawiedliwości od sprawowania władzy” POWINNO być w tytule: “”Prezydent nie może uwolnić wymiaru sprawiedliwości od sprawowania władzy sądowniczej”. Jedno słowo a różnica galaktyczna – nie jest to przypadek, lecz świadome niedomówienie. I tyle. Beneficjenci oszustwa okragłostołowego przechodzą do ataku przeciw legalnym władzom Polski. Niezlustrowani sędziowie, tajni agenci SB, atakują wybranego w demokratycznych wyborach Prezydenta RP. Sędziowie jak i lekarze uważają że są ponad wszelkim prawem nawet Boskim. Uwierzyli, że są bogami. Nie oni pierwsi, nie ostatni. Możemy tylko sie modlić o otrzeźwienie sędziów z pychy. Jak widać i słychać z wszechobecnego ujadania żydolewackiego mainstreamu Polsce potrzebna jest jak powietrze opcja zerowa w tzw. wymiarze sprawiedliwości i mediach publicznych. I odciąć zasilanie GW, TVN i Solsatu. To, co się dzieje to przerasta ludzkie pojęcie. Postżydokomuna i jej pomiot dostaje kociokwiku.Te wszystkie prowokacje mogą się źle skończyć, bo to wszystko zmierza do konfrontacji. Układ wyje obdzierany z władzy. Tak właśnie! PAD pokazał, że wymiar sprawiedliwości to polityczne ramię (gesta)POwskiej sprawiedliwości! W przypadku ministra Kamińskiego zapadł wyrok, choć nieprawomocny, to wyrok i Prezydent skorzystał ze swojego prawa. Sędziowie nie mają prawa podważać Konstytucji. Żydolewactwo w postaci HFPC oraz Sb-cja dały głos. Precz z żydoczerwoną zarazą! HFPC, to przedstawicielstwo żyda Sorosa na Polskę!!! Pozostaje pytanie czy PiS ma siłę i chęć do walki z żyda Sorosem?…Polacy wiedzą, że prawie całe sądownictwo w Polsce to żydoubecka lub postżydoubecka banda. Wymagająca opcji zerowej! Sędziowie uchwalają uchwały ?? !!! Całkiem już pomerdało się w łbach tym postkomuszym ostańcom. Prześwietlić życiorysy tych sędziów i ich majątki i podać do wiadomości publicznej!!!! To są bardziej wywody pseudoprawników, politykierów a nie sędziów, znawców prawa. Podobnie Piotrunio Kładoczny z HFPC. Nie uważali na lekcjach logiki w pierwszej klasie a potem prawa konstytucyjnego w drugiej! Prezydent nie jest władzą tylko li wykonawczą, posiada kompetencje mieszane. Prerogatywa prawa łaski nie może być interpretowana w żadnym wypadku jako władza wykonawcza, to absurd. Skorzystanie z niej w każdym wypadku nakłada obowiązek odpowiedniego działania przez sądy. W wypadku prawa łaski w stosunku do skazanego prawomocnym wyrokiem zawsze jest to umorzenie postępowania wykonawczego. Sędziowie i Piotrunio o tym nie wiedzą czy kpią? W tym przypadku zostaje umorzone postępowanie przed sądem! Proste jak konstrukcja cepa! Do tego dochodzi wykładnia historyczna – monarchowie korzystali z prawa łaski w każdym stadium postępowania! W Polsce nie ma sędziów ( poza nielicznymi wyjątkami ). Są reżymowi funkcjonariusze oddelegowani do walki z Narodem Polskim przez Porozumienie oszustów i złodziei. Te postkomunistyczne dinozaury z immunitetami, jakich w Europie nie ma żaden sędzia, odlecieli totalnie, lustracja majątkowa sędziów i prokuratorów…Zbadać pochodzenie majątków szanownych sędziów-niebożątka !!! I wszystko będzie jasne. Jak najszybciej. Sędziowie potwierdzili pilną potrzebę lustracji swojego środowiska. W przeciwnym razie reformy czeka los taki sam jak sędzi Zbrojewskiej zaszczutej przez kolegów broniących sądowniczej mafii w III RP. Sądy UBekistanu to ostatni relikt stalinizmu ! Mam nadzieję, że tempo zmian nie siądzie, a nawet zostanie teraz ostro przyśpieszone! TK szykuje prawny zamach stanu! Przestrzegam współobywateli. Szykuje się poważna rozróba aby odsunąć PIS od władzy. Okrągłostołowcy nie chcą oddać władzy. Życiorysy wszystkich “autorytetów” III RP są ścisłe powiązane z czasami słusznie minionymi. Wychowali i wykształcili się w komunie, w tym okresie zdobywali swoje tytuły i apanaże. Przy okrągłym stole porozumieli się z działaczami PZPR w temacie podziału wpływów. Polacy !!! Powiedzmy zdecydowane NIE antydemokratycznym demonom z czasów komuny…Spróbujcie zgredy a będziecie mieli ludzi na ulicach, poczucie humoru ma swoje granice więc róbcie tak dalej a skończy się tolerancja dla drani. Jak trzeba będzie wyjdziemy na ulicę zademonstrować akceptację zmian wprowadzanych przez rząd PiS. 90% sędziowskich krzykaczy swoje kariery zaczynali w PZPR. Wyciąć te klany rodzin prawniczych które zrobiły sobie państwo w państwie pozwalniać i zatrudnić nowych ludzi po lustracji inaczej nic się w Polsce nie zmieni. Art. 4 Konstytucji. Władzę w Rzeczpospolitej sprawuje Naród, przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio. Sądy nie są naszymi przedstawicielami, nikt ich nie wybierał. Wybraliśmy Prezydenta. .

  0
 6. Avatar jj

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3522

  mniej wiecej to samo pisze

  i dodaje ze jakis typek znowu doradza w pis
  tak ze skonczy sie to tym
  ze znowu nie ruszymy z miejsca z reforma antybolszewicka

  czyli ze robi sie wiele aby zrobic niewiele
  i brnac w bezskutecznosc ochrony interesu polskiego w polsce

  od kaminskiego jest srodek prawny zwany amnestia i zmiana ustawy

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816