Globalnie i Lokalnie
Like

225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – relacja z Gdańska

06/05/2016
901 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – relacja z Gdańska

Liga Obrony Suwerenności upamiętniła 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, organizując manifestację patriotyczną w Gdańsku. Rozpoczęła się ona o godz.14.30 przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

0


1 główna

 

Głównym mówcą był przewodniczący LOS Wojciech Podjacki, który w żywiołowym i niezwykle interesującym przemówieniu odniósł się do wielu kwestii z aktualnej polityki. Nawiązując do okoliczności uchwalenia Konstytucji 3. Maja, przedstawił szereg podobieństw do sytuacji obecnej. Nie sposób nie zauważyć, że donoszenie przez przedstawicieli establishmentu politycznego na Polskę do Unii Europejskiej, może być porównane do zdrady targowickiej, zaś konieczność zmiany Konstytucji jest teraz tak samo nagląca, jak była niegdyś. W ocenie mówcy obecna Konstytucja, jako twór nieprecyzyjny i zbyt skomplikowany, powinna być zastąpiona przez nową ustawę zasadniczą, jasną i przystępną w odbiorze dla każdego obywatela. W aktualnym stanie prawnym nasza Konstytucja wprowadza więcej trudności niż rozwiązuje, czego najdobitniejszym dowodem jest trwający od wielu miesięcy spór wokół Trybunału Konstytucyjnego. Skandaliczne i szkodliwe dla Państwa Polskiego zapisy w rodzaju artykułu 90., dopuszczającego możliwość zrzeczenia się części suwerenności na rzecz organizacji międzynarodowej, są powodem współczesnego rozkładu państwa i furtką umożliwiającą ingerencje w nasze sprawy wewnętrzne ze strony czynników zagranicznych.

 

Kolejnym z tematów poruszonych przez Przewodniczącego LOS była kwestia masowej migracji z krajów muzułmańskich oraz prób narzucenia Polsce konieczności przyjmowania imigrantów w odgórnie ustalonych kontyngentach. Groźby rzucane w naszą stronę przez bogate kraje Unii Europejskiej, zakładające konieczność płacenia kary od każdego nieprzyjętego imigranta są przejawem buty unijnych zarządców, najwyraźniej uważających się za władców Europy. W odniesieniu do obecnej sytuacji Liga Obrony Suwerenności wystosowała Oświadczenie w związku z niedopuszczalną ingerencją w sprawy wewnętrzne Państwa Polskiego, które na zakończenie manifestacji odczytał kol. Jarosław Gryń.

 

Na manifestacji zgromadziło się około 60 osób. Obecne były również media. Z galerią zdjęciową mogą Państwo zapoznać się TUTAJ.

Inne zapisy autora:

0

Liga Obrony Suwerenności
Liga Obrony Suwerenności http://www.lospolski.pl

Polska partia polityczna o profilu patriotycznym.

252 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816