Bez kategorii
Like

(11) A wszystko to przydarzyło się IM JAKO zapowiedź rzeczy przyszłych, spisane zaś zostało KU POUCZENIU NAS, których dosięga kres czasów. (1Kor.10:11)

19/01/2013
647 Wyświetlenia
0 Komentarze
14 minut czytania
no-cover

1 List do Koryntian 10

0


1 List do Koryntian 10

 

”(1) Nie chciałbym, bracia, żebyście nie wiedzieli, że nasi ojcowie wszyscy, co prawda, zostawali pod obłokiem, wszyscy przeszli przez morze,

(2) i wszyscy byli ochrzczeni w [imię] Mojżesza, w obłoku i w morzu;

(3) wszyscy też spożywali ten sam pokarm duchowy (4) i pili ten sam duchowy napój. Pili zaś z towarzyszącej im duchowej skały, a ta skała – to był Chrystus.”

 

Apostol Pawel mowi tu o Wyjsciu Izraelitow z Egiptu.  Choc oni wszyscy wyszli z Egiptu, jednak NIE wszyscy spodobali sie Bogu. NIE wszyscy weszli do Ziemi Obiecanej.

 

Chrzescijanie uwazaja, ze nie musza czytac Starego Testamentu, bo to nie dotyczy ich, ze Stary Testament jest dla Zydow, ale to nie prawda, Apostol PAWEL WYRAZNIE MOWI, ZE JEST TO SPIANE DLA nas, KU POUCZENIU NAS.

 

Apostol mowi, ze to wlasnie CHRYSTUS jest TYM, ktory wtedy Uratowal – Wybawil – Zbawil Izraelitow z Egiptu domu niewoli, On Byl ich Pokarmem, Napojem…

 

Izrael cielesny wychodzil cielesnie z Egiptu – domu niewoli, do Obiecanej przez Boga Ziemi, krajau, ktory Obiecal Dac im w posiadanie.

 

My Izrael duchowy mamy Obiecane przez Boga Krolestwo Niebieskie, to nasza ”Ziemia Obiecana” i tak jak Izraelitow Uwolnil Bog, tak i nas Jezus Chrystusa Uwalnia z niewoli (”Egipt” – dom niewoli) Klamstwa, bo On Prawda jest, On Droga jest, On Zyciem jest.

 

”(5) Lecz w większości z nich nie upodobał sobie Bóg; polegli bowiem na pustyni. ”

 

Choc oni wszyscy spozywali Pasche, choc oni wszyscy pokropili krwia progi domow, choc wszyscy wyszli z Egiptu, jednak wiekszosc z nich nie podobala sie Bogu i choc zostali uratowani, wybawieni-zbawieni z Egiptu , pomarli na pustyni, bo postepowali zle, wbrew nakazom Boga.

 

Chrzescijaninie, coz z tego, ze wiesz O Baranku, skoro NIE pelnisz Wolo Jego, nie spelniaszPrzykazan Boga?

 

”(6) Stało się zaś to wszystko, by mogło posłużyć za przykład dla nas, abyśmy nie pożądali złego, tak jak oni pożądali.
(7) Nie bądźcie też bałwochwalcami jak niektórzy z nich, według tego, co jest napisane: Zasiadł lud, by jeść i pić, i powstali, by się oddawać rozkoszom.”

 

Mamy sie uczyc na ich przykladzie i nie popelniac ich bledow.

 

NIE dla nich jest to spisane, oni dawno pomarli, lecz DLA NAS zyjacych.

 

Skoro tamci pomarli nie weszli do Ziemi Obiecanej, bo lamali Przykazania Boga, my tez nie ujrzymy Krolestwa Niebieskiego – ”Ziemi Obiecanej”, jesli bedziemy podobni do nich.
Mamy NIE byc balwochwalcami, nie robic co nam sie podoba, lecz to co sie Bogu podoba, spelniac Jego wole, Jego Przykazania.

 

 ”(8) Nie oddawajmy się też rozpuście, jak to czynili niektórzy spośród nich, i padło ich jednego dnia dwadzieścia trzy tysiące. (9) I nie wystawiajmy Pana na próbę, jak wystawiali Go niektórzy z nich i poginęli od wężów. (10) Nie szemrajcie, jak niektórzy z nich szemrali i zostali wytraceni przez dokonującego zagłady.”

 

Izraelici ciagle narzekali, ciagle szemrali, a przeciez Bog Zaplanowal ich wyjscie z Egiptu, wiec  nie powinni narzekac, oczekiwac, ze Bog bedzie spelnial ich wole, lecz zdac sie na Wszechmogacego, z pokora spelniac Jego wole!

 

Niestety, oni nawet NIE chcieli Go sluchac, kiedy Bog Mowil do nich Przykazania, Mowil do nich z gory, BEZPOSREDNIO, zamiast SLUCHAC BOGA, powiedzieli:

 

(19) I mówili do Mojżesza: Mów TY z nami, a my będziemy cię słuchać!
Ale BóG NIECH NIE PRZEMAWIA DO NAS, abyśmy NIE POMARLI! ” (Wyj.20:19)

 

Zbuntowali sie, NIE chcieli BOGA sluchac, chcieli sluchac czlowieka – Mojzesza, tak wlasnie powstala religia, z przywodcami religijnymi (bo lud NIE chce Boga sluchac BEZposrednio)) i tak trwa to do dzis, lud chce czlowieka na swego przywodce i nauczyciela, a NIE Boga.

 

Dalej, Apostol Pawel pisze:

 

 ”(11) A wszystko to przydarzyło się im jako zapowiedź rzeczy przyszłych, spisane zaś zostało ku pouczeniu nas, których dosięga kres czasów. ”

POUCZENIU NAS.

 

” (12) Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł.
(13) Pokusa nie nawiedziła was większa od tej, która zwykła nawiedzać ludzi.
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.”

 

Z generacjii wychodzacych z Egiptu TYLKO dwoch weszlo do Ziemi Obiecanej.

 

Nawet Mojzesz NIE wszedl. Jedynie dzieci wychodzacych weszly do Ziemi Obiecanej, nawet Mojzesz nie wszedl.

 

To nauka dla nas!

 

NIE  oszukujmy samych siebie, ze mowmy sobie, ze spelniamy Przykazania Boga, kiedy lamiemy Je, nie mowmy sobie, ze spelniamy wole Boga, kiedy nawet nie czytalismy Biblii – spisana wole Boga, Jego Slowo, Nakazy i Zakazy!

 

Czy chcemy byc jak Izraelici i NIE wjesc do ”Ziemi Obiecanej – Krolestwa niebieskiego?

 

Tak jak tamci, pomrzec ”na pustyni” W DRODZE DO Obiecanej nam ”ziemi” – Krolestwa niebieskiego?
Bo postepujac jak tamci, buntujac sie, nie spelniac nakazow Boga, nie chcac sluchac Jezusa Chrystusa -Slowa Boga BEZposrednio, wybierajac sobie innych posrednikow, NIE ujrzymy Krolestwa niebieskiego, tak jak tamci, nie weszli do Ziemi Obiecanej!
 

 

”(14) Dlatego też, najmilsi moi, strzeżcie się bałwochwalstwa! ”

 

Strzezmy sie i nie balwochwalczmy pod zadna postacia! Nie padajmy na kolana przed obrazami, posagami… TYLKO do Boga modlmy sie, nie do ludzi, nie do aniolow…

 

”(15) Mówię jak do ludzi rozsądnych. Zresztą osądźcie sami to, co mówię:
(16) Kielich błogosławieństwa, który błogosławimy, czy nie jest udziałem we Krwi Chrystusa? Chleb, który łamiemy, czyż nie jest udziałem w Ciele Chrystusa?
 (17) Ponieważ jeden jest chleb, przeto my, liczni, tworzymy jedno Ciało.
Wszyscy bowiem bierzemy z tego samego chleba.”

 

Jezus Chrystus jest TYM CHLEBEM, to DUCHOWY chleb, jedzac Slowo Boga z prosba do Zbawiciela o pomoc w zrozumienu, przyjmujemy Ten Chleb, spozywamy Go.

 

”(18) Przypatrzcie się Izraelowi według ciała! Czyż nie są w jedności z ołtarzem ci, którzy spożywają z ofiar na ołtarzu złożonych? ”

 

Tu Apostol wprost mowi o DWOCH Izraelach, tego wedlug ciala i tego nowego, DUCHOWEGO.

 

”(19) Lecz po cóż to mówię? Czy może jest czymś ofiara złożona bożkom? Albo czy sam bożek jest czymś? ”

 

Bozek jest niczym, i pokarm zlozony w ofierze takiemu bozkowi, nie jest skalany, bo bozek nie moze skalac pokarmu. Mamy NIE uprawiac balwochwalstwa pod zadna postacia!

 

” (20) Ależ właśnie to, co ofiarują poganie, demonom składają w ofierze, a nie Bogu. Nie chciałbym, byście mieli coś wspólnego z demonami. ”

 

DEMONOM, a NIE Bogu skladali ofiary poganie, mamy tak NIE robic!
Apostol Jan tak nas przestrzega:

 

”(1) Umiłowani, NIE dowierzajcie każdemu duchowi, ale BADAJCIE duchy, CZY są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie.
(2) Po tym poznajecie Ducha Bożego: każdy duch, który uznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jest z Boga.

(3) Każdy zaś duch, który nie uznaje Jezusa, nie jest z Boga; i to jest duch Antychrysta, który – jak słyszeliście – nadchodzi i już teraz przebywa na świecie.”

 

Kazdy duch, ktory obok Jezusa Chrystusa glosi kogos innego NIE jest z Boga. Kazdy duch, ktory przeczy nauce Jezusa Chrystusa, namawia do modlitw do ludzi, do lamania Przykazan Boga, do nazywania papieza tak, jak Pan Jezus Boga nazywal, bo TYLKO BOG jest Ojcem Swietym…, taki duch NIE jest z Boga!

 

Dalej, Apostol Pawel pisze:

 

”(21) Nie możecie pić z kielicha Pana i z kielicha demonów; nie możecie zasiadać przy stole Pana i przy stole demonów. (22) Czyż będziemy pobudzali Pana do zazdrości? Czyż jesteśmy mocniejsi od Niego? (23) Wszystko wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko wolno, ale nie wszystko buduje. ”

 

Nie, nie mozemy mowic, ze wierzymy w Jezusa Chrystusa i jednoczesnie sluchac demonow, klekac przed obrazami, posagami, ucztowac niebiblijne swieta…
To, ze nam sie cos podoba i widzimy, ze inni to robia, wcale nie znaczy, ze to sie Bogu podoba, bo nie mamy ludzi nasladowac, lecz Jezusa Chrystusa.

 

Pan Jezus nauczyl nas modlitwy do Ojca, a NIE modlitwy do matki, aniolow…!

 

”(24) Niech nikt nie szuka własnego dobra, lecz dobra bliźniego!”

 

Mamy nie byc egoistami, mamy nie mowic: 'TYLKO ja, nikt inny..’, bo tak babilon – nierzadnica mowi, mowi, ze ona jest prawdziwa, ze w niej zbawienie, a to nie prawda, bo TYLKO w Zbawicielelu mamy zbawienie, jesli sluchamy GO i spelniamy wole Boga – Ojca.

 

”(25) Tak więc wszystko, cokolwiek w jatce sprzedają, spożywajcie, niczego nie dociekając – dla spokoju sumienia. (26) Pańska bowiem jest ziemia i wszystko, co ją napełnia. (27) Jeżeli zaprosi was ktoś z niewierzących a wy zgodzicie się przyjść, jedzcie wszystko, co wam podadzą, nie pytając o nic – dla spokoju sumienia. (28) A gdyby ktoś powiedział: To było złożone na ofiarę – nie jedzcie przez wzgląd na tego, który was ostrzegł, i z uwagi na sumienie.”

 

Postepujmy tak, aby nie byc powodem dla grzechu innego. Nie tylko nasze sumienie jest wazne, ale wazne jest sumienie innych.

 

” (29) Mam na myśli sumienie nie twoje, lecz bliźniego. Bo dlaczego by czyjeś sumienie miało wyrokować o mojej wolności? (30) Jeśli ja coś spożywam dzięki czyniąc, to czemu mam być spotwarzany z powodu tego, za co dzięki czynię? (31) Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie”

 

Nie nalezymy do siebie, jesli wierzymy w Jezusa Chrystusa. On nas Nabyl na krzyzu! Mamy wszystko na Chwale Boga – Zbawiciela naszego czynic!

 

”(32) Nie bądźcie zgorszeniem ani dla Żydów, ani dla Greków, ani dla Kościoła Bożego, (33) podobnie jak ja, który się staram przypodobać wszystkim pod każdym względem nie szukając własnej korzyści, lecz dobra wielu, aby byli zbawieni.”

 

Nie mamy siebie chwalic, naszej religii, wyznania, LECZ BOGA, mamy nie gorszyc ludzi, ani nie nawroconych, ani nawroconych – Kosciol Bozy – Ekklesia , to wybrani PRZEZ Boga (nie przez czlowieka), czyli tych,ktorzy Go BEZposrednio sluchaja, czyli Jezusa Chrystusa – Slowo Boga spisane w Biblii.

 

NIE ma bowiem innego Posrednika, Nauczyciela, jest TYLKO Jezus Chrystus, Syn Umilowany i Jego mamy sluchac!

 

” (22) Albowiem Pan jest naszym Sędzią, Pan naszym Prawodawcą, Pan naszym Królem! On nas zbawi! ” (Iz.33:22)

0

Bara-bar http://trzeciobieg.com

'' Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. (;Mat.11:27)

17 publikacje
2 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758