Bez kategorii
Like

TVN Tuleya

19/01/2013
667 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Niezawisłość sędziowska w III RP ? W 2006 roku, były wykładowca w szkole esbeków i sędzia Trybunału Konstytucyjnego, który zarobił miliony na biznesie z ITI, orzekał w sprawie zakneblowania komisji śledczej, która chciała przesłuchać prezesa ITI.

0


Cały aparat TVN został postawiony w stan gotowości w obronie honoru sędziego Igora Tulei. Sędziego jak wiemy niezawisłego i niezależnego, który odważnie napiętnował pełzający stalinizm. Sędzia Tuleya z łańcuchem na szyi wystąpił w głównych programach TVN, w tym w “Faktach po Faktach”, używając jako tło do wypowiedzi sali sądowej. Mieliśmy spektakl godny najlepszych odcinków serialu TVN o sędzi Annie Marii Wesołowskiej.

 

Dlaczego TVN tak wściekle broni sędziego Tulei i atakuje tych którzy krytykują jego zachowanie ?

 

W 2006 roku były udziałowiec i doradca panamskiego koncernu ITI, Mirosław Wyrzykowski, orzekał jako sędzia Trybunału Konstytucyjnego o zakneblowaniu tzw. bankowej komisji śledczej, która zabierała się do przesłuchania prezesa ITI, Wojciecha Kostrzewy. Sędzia Wyrzykowski miał duże wpływy wśród innych sędziów Trybunału i bankowa komisja śledcza została przykładnie uziemiona:

 

monsieurb.nowyekran.pl/post/14177,iti-rok-1993-miro-wchodzi-do-gry

monsieurb.nowyekran.pl/post/22072,koncesja-telewizyjna-tvn

 

To jest oczywiście tylko wierzchołek góry lodowej. Możemy wiec sobie opowiadać bajki na temat domniemanej niezawisłości sędziowskiej w III RP.

 

Dzielny sędzia Tuleya powinien zostać dokooptowany do TVN, tym bardziej że ma prawidłowy rodzinny rodowód. Może dostanie nawet swój własny serial fabularno-dokumentalny, taki jaki miała w latach 2006-2011 sędzia Anna Maria Wesołowska.

 

A jeżeli sędzia Tuleya będzie się dobrze sprawował to może kiedyś nawet i do Trybunału Konstytucyjnego wejdzie ?

W Trybunale Konstytucyjnym zasiada już Piotr Tuleja (rocznik 1963), nominowany w końcu 2010 roku, z klucza PO.

 

Monika Olejnik z TVN24 protestuje przeciwko graniu esbeckimi rodowodami 

 

0

Stanislas Balcerac

Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wplywie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polske -- czytaj cala prawde calodobowo -- na www.wsi24.pl oraz Facebook / Goodbye ITI -- i mysl samodzielnie, bez TVN24 !!

676 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758