POLSKA
Like

Żydzi nie pozwolą na choinkę w Knessecie

26/12/2013
1616 Wyświetlenia
8 Komentarze
1 minut czytania
Żydzi nie pozwolą na choinkę w Knessecie

W OKUPOWANEJ POLSCE SYMBOL ŻYDOWSKIEGO ZWYCIĘSTWA PŁONIE OD LAT – DLACZEGO ?!! *****  . Spiker izraelskiego parlamentu odrzucił wniosek opozycyjnej deputowanej, która wyszła z inicjatywą umieszczenia w Knessecie choinki na czas Świąt Bożego Narodzenia. . Wywodząca się z arabsko-chrześcijańskiej rodziny Hana Sweid zaproponowała, aby postawienie choinki w gmachu parlamentu stało się symbolem więzi Izraela z chrześcijańską tradycją oraz gestem, wobec zamieszkujących ten kraj wyznawców Chrystusa. Jej wniosek został jednak oddalony przez spikera parlamentu Yulia Edelsteina. Stwierdził on, że każda frakcja polityczna może podobny symbol umieścić w używanych przez siebie pomieszczeniach Knessetu, jednak choinka nie znajdzie się w ogólnodostępnych salach izby. . Gdy w zeszłym roku choinkę umieszczono w pobliżu Bramy Jafy, oddzielającej Dzielnicę Chrześcijańską Jerozolimy, spowodowało to protesty radykalnych Żydów […]

0


żydzi w polskim parlamencie

W OKUPOWANEJ POLSCE SYMBOL ŻYDOWSKIEGO ZWYCIĘSTWA PŁONIE OD LAT – DLACZEGO ?!!

*****

 .

Spiker izraelskiego parlamentu odrzucił wniosek opozycyjnej deputowanej, która wyszła z inicjatywą umieszczenia w Knessecie choinki na czas Świąt Bożego Narodzenia.

.

Wywodząca się z arabsko-chrześcijańskiej rodziny Hana Sweid zaproponowała, aby postawienie choinki w gmachu parlamentu stało się symbolem więzi Izraela z chrześcijańską tradycją oraz gestem, wobec zamieszkujących ten kraj wyznawców Chrystusa. Jej wniosek został jednak oddalony przez spikera parlamentu Yulia Edelsteina. Stwierdził on, że każda frakcja polityczna może podobny symbol umieścić w używanych przez siebie pomieszczeniach Knessetu, jednak choinka nie znajdzie się w ogólnodostępnych salach izby.

.

Gdy w zeszłym roku choinkę umieszczono w pobliżu Bramy Jafy, oddzielającej Dzielnicę Chrześcijańską Jerozolimy, spowodowało to protesty radykalnych Żydów związanych z partią Szas.

.

W polskim parlamencie co roku odbywają się w grudniu uroczystości żydowskiej Chanuki, podczas których zapalane są tradycyjne chanukowe świece.

.

Jakub Klimkowicz

.

.

http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/12/26/zydzi-nie-pozwola-na-choinke-w-parlamencie/

0

Konwent Narodowy

116 publikacje
11 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758