Bez kategorii
Like

Życie jest jedyną rzeczą, której warto chcieć…

04/11/2012
517 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

A wszystko zaczęło się od ciężko chorej na nowotwór dziewczynki Martynki.

0


 

Warto docenić takich ludzi – nie spotyka się ich często!

 

 

Ludzie Serca to inicjatywa społeczna ludzi, którzy spotkali się przy okazji pomocy małej dziewczynce.Martyna Kruk ujęła wiele osób swoją wolą walki i wytrwałością. Niestety w Polsce nie dawano jej szans. Przy pomocy rzeszy internautów, po wysłaniu tysięcy apeli i dzięki życzliwości kilku osób, Martynka cieszy się dziś życiem.

Są zwykłymi ludźmi, których połączyła chęć niesienia pomocy tym, którzy sami sobie pomóc nie mogą – chorym dzieciom. Pomagają im powrócić do zdrowia. Na stronie grupy opisują historie życiem pisane. Pomagają, aby rodziny tych dzieci, które i tak wiele już przeszły, mogły skupić się na otaczaniu swoich chorych pociech opieką i miłością.
W czasach, kiedy nie ma nic za darmo One sprawiają, że pół świata potrafi bezinteresownie zawalczyć o uśmiech,zdrowie i życie.
Sześć dziewczyn codziennie dokonuje cudownych rzeczy. Gromadzą wokół siebie ludzi z całego świata, na co dzień spotykają się na internetowym forum, organizują, koordynują, dzielą się czym mogą.

Iwona Sznura z Rudy Śląskiej , Aleksandra Torbus Wawełczyk z Zabrza, Aleksandra Wierzbinska z Suchedniowa, Ilona Świtoń z Kruszyny, Joanna Lewandowska z Opola i Dorota Jarząbek z Kościerzyny różnią się wieloma rzeczami ale łączy je jedno – chęć niesienia pomocy. Wysyłają setki e-maili, wykonują apele graficzne, pomocowe filmy na YT, różne niespodzianki z okazji urodzin, Dnia Dziecka, świąt…
Pomimo dzielących je prawie 600 km, spotykają się i pracują nad nowymi inicjatywami. Codziennie udowadniają, że nie tylko lekarstwa leczą. Mobilizują wirtualny świat do pomocy, apelują do dobrych serc, nagłaśniają potrzeby.

Leczenie chorego dziecka, nie ważne z jaką chorobą mają do czynienia, to proces złożony i długotrwały. To czas pełen łez dla rodziny, bólu dla dziecka. To życie z dala od domu, w szpitalnym łóżku, wśród rurek i szpitalnego sprzętu.Grupa robi co w ich mocy, aby zmniejszyć ból, skrócić pobyt w szpitalu, a przede wszystkim przyczynić się do zdrowia Dzieci bo przecież nie tylko lekarstwa leczą…

Nie mają  wpływu na wiele rzeczy, nie potrafią uzdrawiać, nie cofają czasu…

Jedno mogą-POMAGAĆ!

 


 

 

www.ludzie-serca.pl

 

0

Hania Cieślak

171 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758