Komentarze dnia
Like

Życie codzienne w III RP odc.IV

05/12/2014
646 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Życie codzienne w III RP odc.IV

Dam radę skompromitowanym posłom (z różnych zresztą politycznych opcji); posypać głowy popiołem, przeprosić i zadeklarować, iż do końca kadencji będą pracować honorowo (dokładnie – zrzekną się poselskich gaży). Tylko to umożliwi odzyskanie honoru.

Niektórzy posłowie chcą uczcić Mikulskiego minutą ciszy w sejmie; to jakieś zdziecinnienie – iluż to słynnych i znanych aktorów odeszło. Nawet w „Stawce…” grał aktor o wiele wyższej klasy – Emil Karewicz, który teraz skromnie powiedział, że Mikulski był tam numerem jeden. W sejmie III RP nie pozwolił na uczczenie minutą ciszy największego bohatera walki komuną płk Kuklińskiego niejaki Borowski – bratanek Jakuba Bermana (stalinowskiego polakożercy).

0


 

W dniu wczorajszym zmarł Kazimierz Świtoń – nieustępliwie walczący przez całe życie z komuną – on pierwszy zakładał wolne ZZ – prześladowany prze władze PRL, a później też szykanowany przez władze III RP za obronę krzyży na Żwirowisku – poseł na sejm pierwszej po ustrojowych przemianach kadencji. Poseł Świtoń zasługuje po stokroć bardziej na uczczenie go przez sejm, niż aktor Mikulski. Działanie niektórych posłów w tej mierze dowodzi, iż maja zachwiane w dużym stopniu poczucie wartości.

Po wielokrotnym odkładaniu i wielokrotnej zmianie koncepcji przetargu i zakupu bojowych śmigłowców – jest nadzieja, ze przetarg zostanie w końcu ogłoszony. To powiedział szef MON Siemoniak. Mam nadzieje, że tym razem jego słowa będą miały pokrycie w realu, gdyż deklaracji przez niego wygłaszanych, iż już wkrótce, już za kilka tygodni itp. było przynajmniej kilka. Zmieniono wprawdzie koncepcję i ilość przewidzianych do zakupu śmigłowców – ma to być teraz 70 maszyn wielozadaniowych. Własnie to spowodowało kilkuletnie opóźnienie zakupu; nikt nie ma oferty śmigłowców wielozadaniowych o wszystkich wymaganych przez MON parametrach – trzeba było przetarg modyfikować.
Sam pomysł, iż wszystkie śmigłowce maja być uniwersalne jest najłagodniej mówiąc nierozważny- wzrasta cena, wzrasta waga tych wiropłatów, zmniejszają sie ich walory bojowe, droższy jest serwis, dłużej trwa realizacja zamówienia. to tylko niektóre zastrzeżenia (nie wnikając do zupełnie profesjonalnych)

Trwa proces zatrzymanych w siedzibie PKW dziennikarzy – policjanci plączą sie w zeznaniach, pogrążają zarówno swoich przełożonych, jak i kancelarie prezydenta.

W orędziu wygłoszonym wczoraj przez Putina można dostrzec pewną jego bezradność i retorykę godna już to Hitlera, już to prezydenta Korei Północnej. Uważa, ze nikt nie prześcignie Rosji w militarnej sile, że Zachód ja atakuje i żyją w oblężonej twierdzy – społeczeństwo musi się przygotować na wyrzeczenia, ale nikt nie będzie z Rosją rozmawiał z pozycji siły. Śmieszne było ponadto tłumaczenie aneksji Krymu – to tam wg Putina narodziła się Ruś i Prawosławie…

0

Janusz40

337 publikacje
31 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758