Bez kategorii
Like

Zgotowali sznur skandali

22/12/2012
383 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Gdyby Stanisław Wyspiański był dzisiaj felietonistą, tak by skomentował rosnącą lawinę wydarzeń: „Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór: czapkę wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur, ostał ci się ino sznur.”

0


Polska skoku cywilizacyjnego sypie się na oczach. Skandal goni skandal. Kilka tygodni temu prezes ENEI podał się nagle do dymisji, chodziły za nim służby antykorupcyjne. Parę dni temu wywalono prezesa LOT, który tak dzielnie reorganizował spółkę że ta zanotuje w tym roku największe straty od lat (a traci pieniądze rok w rok). Wczoraj z kolei zawieszono w wykonywaniu obowiązków prezesa Giełdy Papierów Wartościowych (GPW), bo ten postanowił zebrać kasę od spółek New Connect na finansowanie filmu swojej kochanki:

 

www.pb.pl/2930171,62685,ludwik-sobolewski-juz-nie-kieruje-gpw

 

Tak funkcjonują “fachowcy” namaszczeni przez PlatformęJak tak dalej pójdzie to i ze sznura mało co pozostanie.

 

Ludwik Sobolewski był prezesem GPW od 2006 roku. Zastąpił Wiesława Rozłuckiego (aktualnego członka rady nadzorczej TVN), geodetę z wykształcenia (tak jak atomowy Aleksander Grad), którego Leszek Balcerowicz wizjonersko namaścił na ojca giełdy i który wyróżnił się wpuszczeniem pierwszej spółki na giełdę w 1991 roku z panamską ITI jako “strategiczny udziałowiec”:

monsieurb.nowyekran.pl/post/13683,bielecki-i-balcerowicz-w-cieniu-fozz

Sobolewski musiał stwierdzić że skoro panuje ogromny bajzel i wszyscy robią bezkarnie co chcą to on też może pozałatwiać swoje prywatne sprawy na grzbiecie innych. Cudem jakimś młoda początkująca aktorka wylądowała jako sekretarka w biurze GPW aby stać się z czasem, naturalnym biegiem rzeczy, kochanką prezesa.

Kochanka miała duże ambicje wiec prezes z kolegami zaczął zbierać kasę na jej firm u emitentów. Musiał pozazdrościć sukcesu znanym mecenasom filmowym z Gdańska, innowacyjnej spółce Amber Gold.

Pisaliśmy już wcześniej o prezesie sponsorze, który wcześniej pomagał promować karierę celebrytce TVN Weronice Marczuk:

monsieurb.nowyekran.pl/post/77328,sponsor

monsieurb.nowyekran.pl/post/77770,kontrola-lekarska-na-gpw

 

Teraz prezes poleci a młoda początkująca aktorka będzie musiała poszukać innego sponsora. Może pomógłby jej prezes Aleksander Grad, bo na jądrach zarabia przecież sporą kasę. Niestety do spółki Grada weszły niedawno służby antykorupcyjne.

 

Może Kancelaria Prezesa Rady Ministrów ma jakiś pomysł na wsparcie młodych długonogich talentów ?

 

 

 Jedni kręcą lody, inni kręcą filmy

 

0

Stanislas Balcerac

Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wplywie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polske -- czytaj cala prawde calodobowo -- na www.wsi24.pl oraz Facebook / Goodbye ITI -- i mysl samodzielnie, bez TVN24 !!

676 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758