Artykuły redakcyjne
Like

Zburzyć Pałac Kultury!

01/09/2013
1389 Wyświetlenia
29 Komentarze
2 minut czytania
Zburzyć Pałac Kultury!

Pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej pod wodza profesora Krzysztofa Szwagrzyka odnajdują kolejne ciała Żołnierzy Wyklętych. Szendzielarz, Ciepliński, Dekutowski i wielu innych spoczną niedługo we własnych, dumnych mogiłach, wyrwani z ukrytych i anonimowych dołów i, jak się wydawało oprawcom bolszewickim, skazani w nich na wieczną niepamięć. „Łupaszka” i „Zapora” oddają Polsce jeszcze jedną przysługę. Bo fakt odnalezienia i zidentyfikowania ich szczątków wzmacnia w wielu Polakach pragnienie poszanowania prawdziwych symboli narodowych i odkłamania przekazu historycznego, którego ostatecznym celem było upodlenie i unicestwienie myśli o Wolnej i Niepodległej Ojczyźnie.

0


Nie przypadkiem narastają w ostatnich miesiącach stanowcze żądania usunięcia z polskiej przestrzeni publicznej pomników, które w PRL-u postawiono sowieckim okupantom. Bo to wprost niewiarygodne, że jak Polska długa i szeroka, od Krynicy Morskiej do Nowego Sącza, potykamy się ciągle o te haniebne monumenty z pepeszą i bolszewicką gwiazdą na cokołach. Postsowiecka zaraza, dla niepoznaki posługująca się językiem polskim, ciągle broni oczywiście „czterech śpiących” w Warszawie na placu Wileńskim, gdzie komunistyczny, tzw. Pomnik Braterstwa Broni ma podobno wrócić po konserwacji, wykonanej przy okazji budowy warszawskiego metra. Jednak powinno być to całkiem jasne dla obozu zaprzańców, że ten pomnik nigdy więcej nie pojawi się w Warszawie! Tam na skrzyżowaniu al. „Solidarności” i ul. Targowej powinien stanąć Łuk Triumfalny Wojny Polsko-Bolszewickiej 1920 roku. Tam także można i trzeba uhonorować Żołnierzy Wyklętych, Żołnierzy Antykomunistycznego Powstania, wspomnianych wcześniej Szendzielarza, Cieplińskiego, Dekutowskiego, Pileckiego i wszystkich podkomendnych Wolnej i Niepodległej Polski. W tej sprawie należy powołać specjalny Komitet Honorowy, który zadba o wszystkie szczegóły tej narodowej misji. I niech zapisze się do niego dwa, trzy, dziesięć milionów Wolnych Polaków, gdziekolwiek los ich rzucił i z jakiegokolwiek powodu jeszcze milczą. I ten Komitet powinien jeszcze zadbać, żeby z centrum Warszawy zniknął Pałac Kultury, symbol sowieckiego zniewolenia. To nieprawda, że zburzenie Pałacu Kultury, to jest kosztowna operacja i to nieprawda, że ten obiekt broni się swoją użytecznością publiczną. Może warto, żeby architekci i urbaniści przypomnieli Polakom, jak Warszawa wyglądała w tym miejscu przed wojną. Ten obleśny sowiecki bucior winien zniknąć z naszej polskiej przestrzeni i koniec! Won!

Nie wszystko uda się już naprawić po niemieckiej i sowieckiej pożodze, ale symbolicznym, narodowym impoderabiliom należy przywrócić należną im cześć i szacunek. Winniśmy to Pileckim, Szendzielarzom i Dekutowskim. Winniśmy to samym sobie!

 

0

Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758