Bez kategorii
Like

Zawisza: policja chroniła prowokatorów

12/11/2012
400 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Zdaniem Artura Zawiszy, jednego z organizatorów Marszu Niepodległości, grupa niezidentyfikowanych osób, która atakowała uczestników marszu, była chroniona przez policję.

0


Zawisza stwierdził w TVN24, że grupa zamaskowanych osób prowokowała uczestników Marszu Niepodległości, a potem chowała się za policję i nie była przez nią zatrzymywana.

Są dowody, są zdjęcia, są relacje świadków – przekonywał Zawisza.

Na pytanie, czy w takim razie policja używała broni gładkolufowej wobec swoich kolegów i czy rany odnoszone przez funkcjonariuszy były autorstwa policyjnych tajniaków, Zawisza odpowiedział, że tego nie widział, bo czoło marszu zostało odgrodzone. Dodał jednak, że istotnie po takiej policyjnej prowokacji uczestnikom marszu mogły puścić nerwy.

Was tu nie ma, znów oszukujecie Polaków – Zawisza na koniec wyraził pretensje do TVN24, bo nie transmitowała przemówień organizatorów Marszu Niepodległości.

Zarzuty Artura Zawiszy skomentował Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendanta Głównego Policji.

Tak absurdalnej rzeczy jeszcze nie słyszałem. To były osoby ze środowiska kibicowskiego – wyjaśnił Sokołowski. Rzecznik dodał, że ta grupa bandytów i chuliganów atakowała policję już w innych rejonach miasta.

TVN24, dziennik.pl

0

Jan Pi

938 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758