Mazowsze
Like

Zaostrzył się protest pod Sejmem – podjęta „głodówka” – kolejny apel o pomoc

01/04/2014
1070 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Zaostrzył się protest pod Sejmem – podjęta „głodówka” – kolejny apel o pomoc

Jak Was informowałem, z dniem 27 marca Opiekunowie Osób Niepełnosprawnych tzw. „dorosłych” (którzy nabyli swoją niepełnosprawność po osiągnięciu wieku pełnoletności)  zorganizowali protest pod Sejmem RP rozbijając miasteczko namiotowe.

0


 

 

Głodówka_pod_Sejmem_RP_komunikat

 

Dementi fałszywych informacji medialnych

 

Wbrew fałszywym medialnym doniesieniom Opiekunowie Ci nie korzystają z żadnych udogodnień jakie rzekomo miałyby być do ich dyspozycji. Nie mają dostępu do „stołówki sejmowej”, do „toalet sejmowych”, do „pryszniców”,  nawet (od wczoraj) zabroniono im (to była dotychczasowa jedyna forma „życzliwości” straży marszałkowskiej) ładowania telefonów komórkowych w budkach strażniczych, w których są gniazdka elektryczne (strażnicy dostali ZAKAZ użyczania gniazdek).

 

Organizatorzy protestu muszą z własnych środków opłacać wywóz nieczystości z podstawionych nieopodal toi-toi. Natomiast służby miejskie Warszawy nie wywożą worków ze śmieciami, jakie są tam skrupulatnie zbierane, aby okolica nie została zanieczyszczona.

 

Podjęta głodówka

 

Od wczoraj, od godziny 17, zgodnie z zapowiedziami, pan Ariel Trząski, który ogłosił komunikat o dołączeniu do protestujących Opiekunów Osób Niepełnosprawnych przed Sejmem podjął strajk głodowy.

Głodówka_pod_Sejmem_RP

Szczegóły pod tym adresem https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1486947298193105&set=a.1379975488890287.1073741828.100006335465301&type=1

 

Jak dzisiaj dowiedziałem się, do „głodówki” dołączyła już druga osoba.

 

Ponadto miasteczko rozbudowuje się. Został rozbity kolejny namiot.

 

Przymrozki w najbliższą noc, protestujący śpią „na ziemi”

 

Opiekunowie nie dość, że od 27 marca 2014 r. śpią w namiotach, to najbliższa noc (wg zapowiedzi synoptyków) ma być z przymrozkami (minus 5 stopni).

 

Ponieważ protest nie zmierza do widocznego nawet w oddali końca, stąd bardzo gorąca prośba do mieszkańców Warszawy bądź okolic o dostarczenie (wypożyczenie) do miasteczka namiotowego pod Sejmem:

dwóch piecyków gazowych do ogrzewania namiotów,

drewnianych europalet lub grubych płyt styropianowych, na których będzie można ułożyć karimaty i śpiwory, ponieważ w razie opadów deszczu woda zaleje posłania protestujących, a wśród nich są osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

 

W sprawie szczegółów dotyczących piecyków gazowych i europalet prosimy o

kontakt z Piotrem Kretem: tel. 502 208 324.

Wszystkim życzliwym z góry dziękujemy za pomoc.

 

Więcej informacji o sytuacji Opiekunów Osób Niepełnosprawnych na blogu http://wykluczeniopiekunowieon.blog.pl

0

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758