Bez kategorii
Like

wyszperane 27/01/13

28/01/2013
888 Wyświetlenia
0 Komentarze
9 minut czytania
no-cover

Chrystus Królem. Kazanie. Cza nie leczy. Kłopot służb. Wspomnienia i rozważania o dniach niedawnych. Walki obywateli. Francja powstaje. Globalne koncepcje i ich realizacja. Dobre pytanie. Teorie i praktyka.

0Poprzyj intronizację Chrystusa na Króla Polski  – 
http://www.intronizacja.pl/popieram/index.php

Kazanie św. Maksymiliana Marii Kolbe na Dzień Judaizmu
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=8426&Itemid=46

Setki zamordowanych, tysiące zgwałconych kobiet, dziesiątki rodzin, które popełniły samobójstwo to bilans „wyzwolenia” Gliwic 24 stycznia 1945 r. przez Armię Czerwoną.
Czas nie leczy ran. Pamięć o Tragedii Górnośląskiej, czyli przemocy i terrorze w wykonaniu sowieckich żołnierzy jest wciąż żywa. Ważnym elementem Tragedii Górnośląskiej są wywózki na wschód. Liczbę Ślązaków wywiezionych w bydlęcych wagonach do niewolniczej pracy – m.in. w kopalniach i fabrykach Donbasu, Syberii i Kazachstanu – trudno nawet oszacować. W opracowaniach naukowych pojawiają się liczby od 20 tys. do 90 tys. osób internowanych – zresztą za zgodą wielkich mocarstw w Jałcie – w ramach powojennych reparacji. Ich praca była elementem odszkodowania dla Rosji Sowieckiej za II wojnę światową. Ostatni z wywiezionych Ślązaków wracali do domów  jeszcze w latach 50. XX wieku.
Dotarłem do szokujących zeznań złożonych w Instytucie Pamięci Narodowej w Katowicach, przez osoby które przeżyły ten dramatyczny czas mordów i gwałtów.
http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-tomasza-szymborskiego/45371-tragedia-gornoslaska-czyli-pamietajmy-styczen-1945


Służby mają kłopot z wykreowaniem "nowego Tuska", ale...
http://vod.gazetapolska.pl/3186-sluzby-maja-klopot-z-wykreowaniem-nowego-tuska-ale

Ciekawe, jak będzie wyglądał pogrzeb pana red. Adama Michnika – bo myślę, że towarzyszyła mu będzie oprawa znacznie bardziej okazała niż nawet w przypadku Jacka Kuronia. Jak pamiętamy, w pogrzebie Jacka Kuronia, który uchodził za agnostyka, wzięli udział przedstawiciele wszystkich możliwych wyznań, co jakiegoś poczciwca skłoniło do komentarza, że „chłop wierzył we wszystko”. Tak to pozory mylą, o czym wspomina również Adam Grzymała-Siedlecki, opisując, jak to słynący z zamiłowania do retorycznych popisów abp. obrządku ormiańskiego Józef Teodorowicz, po uroczystej mszy w Wilnie w roku 1918 miał udzielić błogosławieństwa – ale przedtem nie oparł się pokusie przemówienia: „Mnież to, niegodnemu słudze Bożemu przygodzi się błogosławić ciebie, ludu wileński, ludu, któryś tyle przecierpiał? Mnież to ciebie – a nie tobie mnie błogosławić?” – co jeden ze słuchaczy streścił głuchawej żonie, pytającej, co arcybiskup powiedział: „prosto waha się, czy błogosławić!”
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=8424&Itemid=119

Nie możemy pozwolić wewnętrznym Moskalom, żeby zawładnęli naszymi umysłami. Nie możemy dać im żadnej szansy – nawet jeśli krew znów musiałaby zostać przelana. – z prof. Jarosławem Markiem Rymkiewiczem rozmawia Joanna Lichocka.
Jeszcze pięć lat temu diagnozy, że Polacy mogą utracić swoją tożsamość, by Pan nie postawił.
Bo pięć lat temu wszystko wyglądało inaczej – wyglądało na to, że wiemy, co się wokół nas dzieje – i że to jako tako rozumiemy. To ta ciemność, o której mówiliśmy na początku – to ona powoduje, że nie wiadomo, kto jeszcze jest Polakiem, a kto już nim nie jest. Nie wiadomo też, w tej ciemności, co to znaczy być Polakiem i do czego to zobowiązuje.
Nie wiadomo również, czy jakaś tożsamość, przynależność narodowa jest w ogóle potrzebna. Bo przecież polityk lansowany przez „Gazetę Wyborczą” i część postkomunistycznego establishmentu na nowego lidera obozu władzy i niemal co dzień bywający w głównych telewizjach mówi – musicie wyrzec się polskości. Mówi to tak po prostu, publicznie.
[  …  ]
Historyczna prawda jest zaś taka, że każde nasze powstanie, każde zachwianie nie tylko polskiej tożsamości, ale w ogóle polskiej możliwości istnienia – przez pacyfikacje, masowe zsyłki na Sybir, przez przelew krwi – każde powstanie, mimo że każde było militarną klęską, było zwycięskie. Wszystkie nasze wielkie powstania były wielkimi zwycięstwami polskiej cywilizacji. Było bowiem tak, że po każdym powstaniu, po każdym rozlewie krwi polskość odradzała się i przemieniała. Tak było po Konfederacji Barskiej, po Powstaniu Listopadowym, tak było po tym najstraszniejszym z powstań, Powstaniu Styczniowym, i tak było po Rewolucji 1905 roku.
http://niezalezna.pl/37775-jakies-obce-smoki-druga-czesc-rozmowy-z-prof-jaroslawem-m-rymkiewiczem


Rabunek w aptece  (nie do końca udany) :-))) 
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=8423&Itemid=53Kampania Stop dla GMO w Polsce  –  pomóż,
http://www.icppc.pl/antygmo/

 Na własne oczy zobaczyliśmy, jak Francja powstała, aby stawić czoła planom prezydenta François Hollande’a. Setki tysięcy Francuzów przybyłych ze wszystkich zakątków kraju, którzy przez całe popołudnie maszerowali ulicami stolicy, nie chcą znaku równości między układami homoseksualnymi a małżeństwem ani prawa do adopcji dzieci dla osób tej samej płci. Protestują przeciw zrównywaniu tego, czego się zrównać nie da: homoseksualnych związków z małżeństwami zawieranymi przez mężczyznę i kobietę, co jeszcze w tym miesiącu ma zostać zatwierdzone przez francuski parlament, po czym od razu ma wejść w życie. Podobnie jak w czasie swoich żałosnych rządów hiszpański premier José Luis Zapatero, tak teraz francuski socjalistyczny prezydent chce spożytkować sprawowaną przez siebie władzę na wprowadzenie nieodwracalnych zmian w fundamencie tworzącym społeczeństwo.
http://www.naszdziennik.pl/mysl/21570,przyszlosc-nalezy-do-nas.html


Francuzi domagają się radykalnych zmian
http://www.pch24.pl/francuzi-domagaja-sie-radykalnych-zmian,11917,i.html


Najistotniejsze jest to że autorzy mapy niezwykle trafnie przewidzieli , czy też zaplanowali przyszłość świata na dalsze pół wieku. Pomylili się , lub nie zrealizowali jedynie kilku punktów swojego planu – na przykład na omawianej mapie Iran i Finlandia zostały włączone do sowieckiego bloku jako "Iranian SSR" i "Finnish SSR" ([1] str. 209). Wiedzieli oni dobrze, że utworzenie jednego ośrodka władzy dla całego globu było w latach czterdziestych marzeniem przedwczesnym, dlatego dążyli do przeistoczenia świata w wielkie zespoły ponadnarodowe (komunistyczne).
http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/novus/gomberg/gomberg.html


Oddali życie za Żydów… a ilu Żydów oddało życie za Polaków?
http://marucha.wordpress.com/2013/01/24/oddali-zycie-za-zydow/


Polecamy kolejne opracowania blogera Free Your Mind (dr Paweł Przywara), rozwijające jego przełomową książkę Czerwona strona Księżyca.
http://www.bibula.com/?p=66708


9/11 – Wielka Amerykańska Operacja Psychologiczna – Klucz
http://gazetawarszawska.com/2012/05/29/9156/

 

0

Jacek

Zagladam tu i ówdzie. Czesciej oczywiscie ówdzie. Czasem cos dostane, ciekawsze rzeczy tu dam. ''Jeszcze Polska nie zginela / Isten, áldd meg a magyart'' Na zdjeciu jest Janek, z którym 15 sierpnia bylismy pod Krzyzem.

1481 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758