Artykuły redakcyjne
Like

Wspaniale chwiejna Ukraina

02/12/2013
1223 Wyświetlenia
54 Komentarze
3 minut czytania
Wspaniale chwiejna Ukraina

To nie moja myśl ale warto ją przytoczyć i ukazać krótko w trochę innym świetle. Dziś Zygmunt Gintowt na portalu kresy.pl napisał: “Ukraina nie podpisała umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską i wbrew temu, co się obecnie sądzi właśnie taki obrót sprawy jest zgodny z interesami Rzeczypospolitej. Można wręcz powiedzieć, że Polska kolejny raz miała więcej szczęścia niż rozumu. Nie ma bowiem żadnych racjonalnych podstaw do tego, by sądzić, że Ukraina w tzw. „Europie” byłaby dla naszego kraju kimś więcej niż tylko gigantycznym sojusznikiem Berlina na naszej wschodniej flance”.

0


http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz%2Fnie-wpuszczajmy-ukrainy-do-ue

 

Od siebie mogę dodać, że najbardziej dla Polski korzystnym obrotem sytuacji byłyby teraz potężne zamieszki na Ukrainie (dlatego powinniśmy je podsycać nie bawiąc się w białe rękawiczki i wpuszczając tam każdego chętnego polskiego polityka, oprócz może Sikorskiego, który jest takim gamoniem, że popsuje wszystko w co się miesza nawet wojnę domową) które pod stanem wyjątkowym czy bez będą skutkowały zniesieniem Janukowycza i instalacją Kliczki na czele tego nieszczęsnego Państwa. Potem balansowanie Kijowa u płotka Unii Europejskiej powinno trwać na tyle długo, by Ukraińcy wierząc w rychłe EUrozbawienie jak najdłużej szurali butami na wycieraczce w polskiej sieni i mieli do nas interes. Jednak przed samym finałem niemieckich interesów w banderowskich ustach (cirka 3 lata) miłoby było gdyby wydarzyły się takie zmiany w Polsce i na świecie, że oprócz zdemaskowanej rozsypującej się Brukseli i agresywnej totalniackiej Rosji pojawi się jako trzeci gracz północno-południowa oś środowoeuropejskich państw podążających drogą Orbana, w k0tórej Ukraińcom najbardziej sie będzie opłacało być. Wtedy być może pierwszy raz od 370 lat pojawią się warunki, by dwa nasze wielkie Państwa międzymorza wyjaśniły sobie kto komu jest bardziej potrzebny i kto kogo powinien przeprosić za nie tak dawną historię celem zawarcia sztamy by odzyskać podmiotowość i wrócić do geopolitycznej gry.

 

Marzenie? Może. Ale Gintowt ma rację, naszą racją stanu jest nieoddanie Ukrainy ani Moskwie ani Berlinowi. Grajmy więc na radykalizację nastrojów, polaryzację i ich wewnetrzną rewolucję a może nawet małą wojnę domową. Wiem, wiem Tusk tego nie zrobi. To jak już Ukraińcy wykopią Janukowicza w gorący sposób, przejmijmy trochę energii i wykopmy Tuska. Wystarczy, że doprowadzimy do ataku demonstrantów z Majdanu na budynki rządowe i ich przejęcie lub przynajmniej do dobrej prasy w Polsce dla kijowskich demonstrantów i publicznego poparcia ich przez polskie salony gdy taki atak nastąpi.

Bo niby dlaczego opinia publiczna u nas i na świecie miałaby popierać Ukraińców, a potępić podobny bunt w Polsce? Wystarczy, by z lekcji udzielonej przez Kliczkę naukę wyniósł jakiś skuteczny polski opozycjonista (znany dziś lub jeszcze nie znany) i aby znalazł się powód (albo pretekst) równie istotny.

 

Przy odrobinie szczęścia choć dziś dzieli nas historia i jeszcze nie istnieje wspólna polityka, to jutro połączą nas interesy.

 

Czego i sobie i czytelnikom życzę.

 

Tomek Parol (ŁŁ)

Inne zapisy autora:

0

Tomasz Parol
Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

54 komentarz

 1. Avatar Dzien Dobry

  Slusznie; i po co nasz rzad o znamionach Polskosci szmacil sie czystka etniczna. Po co staral sie umozliwic UE Ukrainie? Czy to jest w naszym interesie? Co by trzeba bylo zrobic zeby spelnilo sie Pana zyczenie z konca artykulu? Trzy lata balaganu na Ukrainie…. nie wiem czy presja polityczna UE jaka teraz tworza tyle potrwa. W miedzyczasie w Polsce pewnie wejdzie w zycie ustawa reprywatyzacyjna… i po nas. Pomoze w tym kolejne upodlenie, czyli emisja filmu nasze matki nasi ojcowie na poczatku roku w US i Anglii. Ostatnio piegel nazwal ten film wielkim sukcesem.
  Faktycznie, jedyna droga dla nas to Partnerstwo Wschodnie. Na dotychczasowe partnerstwa nie ma co liczyc i tylko nami poniewieraja. W ich interesie jest slaba Polska lub jej brak.
  Droga Orbana!

  0
 2. Ukraina w EU to Ukraina niezalezna od Rosji, a więc pństwo oddzielejce ns od Rosji. Ukraina nie w EU to rychło republika ZSRRosji. Nie ma w dłuższej perspektywie niezależnej Ukrainy w sojuszu z Rosją. Ale że jesteście komunistami to popieracie Rosję i Putina.
  Od zawsze naszymi wrogami były niemcy i Rosja. Tak że kazde państwo pomiędzy Polską a jednym z tych wrogów to nasza korzyść. My nie będziemy bo nie możemy balansować międzu Rosj a EU. Takiej opcji na dług metę nie ma. Doprowadziłoby to do porozumienia się ponad naszymi głowami Rosji z EU i Niemcami przeciw Polsce.
  Rosja to jest syf. Mafia jedna wielka. Najmij w naszym totalnym bezrobociu kierowcę TIRa żeby się zgodził do Rosji jeździć. Chyba by kto zwariował. Żeby żywy nie wrócić.

  0
  • Nieprawda. Ukraina w UE to Ukraina uzależniona od dealu Niemcy-Rosja. Teraz mamy przeciąganie liny. Należy niedopuścić do wygranej Janukowicza i wygrania opcji rosyjskiej (do czego wciąż jest najbliżej) a potem dbać by nie wygrała ostatecznie opcja niemiecka. Jak zwykle nic nie zrozumiałeś. Może zamiast ilości komentarzy zadbaj o ich jakość.

   0
   • Avatar justyna

    a kto w Polsce, w Europie czy na świecie zadba by opcja niemiecka nie wygrała. nikogo takiego nie ma. w każdym unijnym kraju a i w większości krajów coś znaczących rządzą żydzi, co jest zamilczaną wstydliwie prawdą. I niby kto miałby się sprzeciwić światowemu żydostwu rozgrywającemu kolejną partyjkę szachów w drodze do realizacji judaszowych planów NWO. I ty to wiesz i i agentka KGB Merkel, i Putin Szełomow, i Alijew … itd. Dlaczego gderasz jak stary piernik i wprowadzasz zamęt jak wszystko jest już zamiecione. Wal prosto, jakbyś walił po pysku wrogów Polski i bydlaków zdrajców jak na świecie jest naprawdę.

    0
 3. Avatar kanton

  Bardzo ciekawy tok rozumowania przez autora artykułu. Jednak należy pamiętać że nie musi być zawsze tak samo jak poprzednio. Nie wchodzi się do tej samej rzeki dwa razy.

  0
 4. Avatar wit

  Trochę nie na temat, ale razi mnie brak komentarzy w sprawie referendum w Chorwacji?
  Zwycięstwo konserwatystówto dla szanownej redakcji nie jest istotna wiadomość?

  0
 5. Avatar WW

  Bardzo celny tekst, popieram.
  Ja widzę jeszcze jeden, niekorzystny dla nas, aspekt połączenia Ukrainy z UE.
  Po takim połączeniu nastąpiła by niewątpliwie wojna celna z Rosją. Zwykłym obywatelom znaczne by się pogorszyło, podobnie jak nam po przyłączeniu do UE. Rząd musiał by skanalizować narastający gniew społeczeństwa i potrzebował “wroga”. Szybko by go znalazł.
  Może zachodnia Ukraina jest inna, tej nie znam, ale we wschodniej “polskije pany”, to nadal nadzwyczaj drażliwa spraw. Raczej nie trudno było by ją rozdmuchać do rangi ogólnokrajowej.
  .
  WW

  0
  • Ukraina niewątpliwie jest w 4 literach jeśli opowie się za którąś z opcji. Prywatnie nie mam powodu kochać Ukraińców dlatego proponuję takie podsycanie tam rewolucyjnych nastrojów by doprowadzić ich do małej wojny domowej trwającej kilka lat. Po wszystkim będą musieli wybrać trzecią drogę i miałczeć o układ z Polską. Taka awantura za wschodnią granicą pomogłaby i nam załatwić kilka ważnych spraw, np. pozbyć się Tuska ostatecznie i całej tej sowiecko-unijnej mafii.

   0
   • Avatar WW

    Wiesz, wspólny wróg potrafi zjednoczyć!
    Państwa Zachodnie oraz NATO i USA chętnie naszymi rekami będą mieszali na Ukrainie, aby dokopać Putinowi, a w razie przegranej zostawią nas jak Gruzję.
    Nasi “politycy” w swej głupocie i spolegliwości wobec USA z cała pewnością na to pójdą, wbrew naszemu interesowni narodowemu.
    Może to dla nas skończyć się nieciekawie – jak w Gruzji.
    .
    WW

    0
   • Witalij Kliczko. Wykreowany przez światowe mass media na wojownika, w dodatku inteligentnego i o dobrym sercu zostanie twarzą podobnie jak u nas Wałęsa czy papa. Wspaniale widać mechanizm. Nam też doskonale wciśnięto swego czasu dobrodziejstwa UE. I ta wizyta Kaczyńskiego oraz podziękowania Tuska. Chyba nie powinno już być tych co wierzą w walkę PO-PIS, ja już przestałem.

    0
   • Cytat:
    “Ukraina niewątpliwie jest w 4 literach jeśli opowie się za którąś z opcji. Prywatnie nie mam powodu kochać Ukraińców dlatego proponuję takie podsycanie tam rewolucyjnych nastrojów by doprowadzić ich do małej wojny domowej trwającej kilka lat. Po wszystkim będą musieli wybrać trzecią drogę i miałczeć o układ z Polską. Taka awantura za wschodnią granicą pomogłaby i nam załatwić kilka ważnych spraw, np. pozbyć się Tuska ostatecznie i całej tej sowiecko-unijnej mafii.”

    Esencja.

    I to jest możliwe, i wewnętrzne i zewnętrzne siły polityczne w stosunku do Ukrainy są zainteresowane w aktywności “w tym temacie” i to może być samonapędzający się mechanizm. Problemem dla Polski jest wykorzystanie tego czasu, obecne władze zainteresowane trwaniem w obecnym systemie nie podejmą (chyba???) żadnych działań tworzących Szlak Bursztynowy (świetne określenie). Zadyma na Ukrainie to nadzieja na Polski. Może nawet więcej niż tylko dla Polski i Ukrainy, jest wiele sił i możliwych rozwiązań.

    0
   • So true. Honesty and everything rezgenicod.

    0
 6. Nazistowskie Korzenie Unii Europejskiej http://www.monitor-polski.pl/wp-content/uploads/2013/11/Nazistowskie-Korzenie-UE-94×150.jpg

  Nazistowskie Korzenie UE(…) Przez prawie trzy czwarte stulecia, mówiono światu, że II wojna światowa została wywołana przez psychopatę, Adolfa Hitlera, i jego świtę rasistowskich chuliganów, nazistów. Jednakże, fakty są takie, że II wojna światowa była wojną podboju prowadzoną w imieniu kartelu chemiczno-naftowo-farmaceutycznego w celu objęcia kontrolą wartych wiele biliardów dolarów globalnych rynków w wyłaniających się obszarach produktów chemicznych, które można było opatentować. Oficjalne dokumenty Kongresu USA i norymberskich trybunałów zbrodni wojennych jednoznacznie pokazują, że II wojna światowa była nie tylko przygotowana, lecz także logistycznie i technicznie wsparta przez największy i najbardziej znany w owym czasie kartel naftowo-farmaceutyczny, a mianowicie, niemiecki kartel IG Farben, w którego skład wchodziły Bayer, BASF, Hoechst i inne firmy chemiczne. Podsumowanie aktu oskarżenia z Norymbergi dowodzi, ze bez IG Farben II wojna światowa nie miałaby miejsca. Z tej książki można się także dowiedzieć, że I wojna światowa, druga największa tragedia XX wieku, była właściwie pierwszą próbą podbicia świata przez te korporacyjne interesy. Co więcej, po tym, jak obie te militarne próby podporządkowania Europy upadły, kartel naftowo-farmaceutyczny zainwestował w trzecią próbę: ekonomiczne i polityczne podbicie Europy za pomocą „brukselskiej UE”.

  Nic więc dziwnego, że kluczowych architektów brukselskiej UE rekrutowano spośród tych technokratów, którzy już kreślili plany Europy po II wojnie światowej pod kontrolą koalicji nazistów i kartelu. Książka ta przedstawia tych udziałowców kartelu – ubranych nie w wojskowe mundury ale w szare garnitury – z których najbardziej znanym był Walter Hallstein, pierwszy prezydent tzw. Komisji UE. Odpowiedź na pytanie, dlaczego prawdopodobnie nie słyszeliście o tych wstrząsających faktach przedtem, jest prosta. Po 1945 roku kartel zainwestował setki miliardów dolarów w tylko jeden cel: napisanie historii od nowa i zatuszowanie jego kryminalnej przeszłości. To zatuszowanie, w odniesieniu do korporacyjnych źródeł dwóch wojen światowych, było oczywiście wstępnym warunkiem trzeciej próby kartelu – tym razem poprzez brukselską UE – podboju i kontroli Europy. Najwidoczniej, interesy kartelu miały nadzieję na scementowanie ich kontroli nad Europą poprzez brukselską UE bez wyciągania kiedykolwiek na światło dzienne tych ciemnych korzeni. Niestety, ten plan się nie powiódł. Publikacja niniejszej książki i dziesiątki tysięcy autentycznych dokumentów, na które się ona powołuje, oznaczają, że eksperyment brukselskiej UE skończył się. Wątpliwe jest, by jakakolwiek demokratyczna osoba, organizacja lub partia poparły teraz tą trzecią próbę podboju Europy. Książka ta jest także wyjątkową okazją dla tych wszystkich polityków i partii politycznych zwabionych, by wspierać brukselską UE bez znajomości jej historii lub rozumienia jej prawdziwego celu. Dotyczy to 27 przywódców państw, którzy podpisali „Traktat lizboński”, większość z których nie rozumiała, że ich podpisy tworzyły „Akt pełnomocnictwa” dla kartelu i jego udziałowców, umożliwiający przejęcie kontroli nad Europą. Politycy ci i partie polityczne mają teraz szansę dokonania całkowitego nawrotu i publicznego odwołania swego poparcia dla modelu Europy, który był budowany przez dziesięciolecia kłamstw i oszustw.

  Dla obywateli Zjednoczonego Królestwa, pokazanie historycznych korzeni brukselskiej UE jest szczególnym powodem do zdenerwowania. Dwukrotnie poprzednio – w I i II wojnie światowej – odgrywając krytyczną rolę w ratowaniu Europy przed przejęciem przez kartel i jego politycznych udziałowców, stają teraz przed możliwością tego, iż wielkie ludzkie poświęcenie ich rodaków poszło na marne. Poddanie się Traktatowi lizbońskiemu i brukselskiej UE będzie oznaczało, że życie sześćdziesięciu milionów Brytyjczyków żyjących obecnie i niezliczonej ilości tych jeszcze nienarodzonych znajdzie się w jarzmie absolutnie tych samych interesów, które próbowały podbić i podporządkować sobie Zjednoczone Królestwo dwa razy przedtem. Dlatego zachęcamy was, czytelników tej książki, do przekazywania tych ważnych informacji rodzinie, znajomym, kolegom w pracy i w waszej społeczności. Ponadto, zachęcamy was do przedstawiania informacji zawartych w tej książce waszym politycznym przedstawicielom – na szczeblu lokalnym, regionalnym, krajowym i europejskim. Robiąc to, musicie wywierać nacisk na tych polityków, żeby dokonali wyboru: albo pozostać ślepym na prawdę i, tym samym, nierozważnie popierać przejęcie Europy przez dyktaturę korporacyjnych interesów, albo działać na rzecz ochrony demokracji i zdrowia, i życiowych interesów milionów ludzi. Wybór, jakiego dokonają ci politycy w odniesieniu do ich stanowiska co do brukselskiej UE będzie najważniejszą decyzją w ich politycznej karierze.

  Po tym jak ostatnia próba kartelu kontrolowania Europy upadła w 1945 roku, jedną z najczęściej używanych przez jego politycznych udziałowców wymówek była ta, że oni „nie wiedzieli”. Po publikacji tej książki, jednak, żaden polityk dzisiaj nie może składać takiego oświadczenia w obronie swojego kontynuowanego poparcia dla „brukselskiej UE”. Z historycznej perspektywy, tym, co jest najpilniej potrzebne teraz jest ruch ludzi. Jest to szczególnie ważne, ponieważ politycy w wielu krajach Europy stali się podatni na korporacyjne interesy kartelu naftowo-farmaceutycznego i tym samym nie są już niezależnymi obrońcami interesów ludzi. Dlatego też ruch społeczeństwa będzie jedynym gwarantem wolności, demokracji i niezależności dla ludzi zarówno w Wielkiej Brytanii jak i w Europie. (…)

  *Całość można przeczytać też za darmo, online >tutaj.

  0
  • Avatar Marek

   Polska połączona z Ukrainą, Węgrami i najbliższymi sąsiadami, a do tego współpraca
   z wyspiarzami może byłoby, to i jakieś rozwiązanie ale raczej mało realne, bo samej
   Polski już prawie nie ma.

   0
  • Lisie prośba, nie spamuj wszystkich notek z temacie tymi samymi komentarzami. System to wychwytuje i je zatrzymuje, a ja będę puszczał tylko po jednej takiej samej.

   0
   • Śp. mój Ojciec oficer 27 WDP AK, dla tych skurwieli wraz z kolegą nie miał litości, każdego ujętego z bronią czy bez od 15 roku wzwyż rozwalali bez pardonu i wyrzutów sumienia po zobaczeniu ich ofiar, mówił, że tą swołocz trzeba tępić jak gnidy i wszy, bo ponownie będą do tego samego zdolni gdy tylko im okazja się nadarzy. JK jest dla mnie przegrany jak i Sakiewicz i reszta, za słowa o nich i ich pomiocie bracia. Już nigdy ani na PiS, o reszcie pobolszewii nie mówię. A RN jest zinfiltrowany, więc na wybory nie idziemy.

    0
   • Great hammer of Thor, that is poflrwuley helpful!

    0
 7. Jak mówiłem. Sami komuniści w Polscew. Popreosta jak ten cymbał z Sewastopola żeby wojska Rruskie do Polszy przysłali. Hehe !!! Wy jestełście chyba zdrjcami !!! Ukrina w ogóle może istnieć jako państwo jeśli będzie w EU. Czy za ZSRR Ukraina była państwem? Nie. Czy Polska była państwem? Tak, ale praktycznie NIE !!! Ukrina może ale nie musi być uzależniona od wspólnej gry Rpsji z niemcami. Może ale nie musi. A wtredy gdy Ukraina nie jest w EU to wtedy już nie jest dla nas żadnym partnerem. Wtedy jest częścią Rosji. Czy Białoruś jest dla nas partnerem? Nie. Ona przejściowo jest państwem ale w każdej chwili może stać się częścią Rosji.
  Was pogięło. Co na to Szeremietiew??!!!!
  Przecież was trzeba by zabijać jakby doszło co do czego !!!!!

  0
  • Mam z Tobą problem, bo kompletnie nie opanowałeś sztuki czytania ze zrozumieniem. Trudność komunikacji z Waćpanem w takim układzie wydaje się nie do przezwyciężenia.

   0
 8. To prędzej dominacja Żydów w UE ma charakter przejściowy. W Europie panoszyli się w jakimś kraju dopóki nie poznali się na nich. Zresztą również w Rosji ta niełaska żydów może mieć charakter przejściowy. Jednak Rosja to nędza i bezprawie i tam za kawałek chleba zrobią wszystko. Nawet z Żydem się zbratają.
  To co ma charakter bardzxiej stały, trwały, zasadniczy, to fakt istnienia Unii Europejskiej. Na gruncie tego co jest w Unii my mamy szanse spokojnie żyć.
  Zagrożenia dla polski należy stawiać w tak9iej kolejności:
  1. Rosja
  2. Niemcy
  3. Żyd
  Nie w żadnej innej bo to prowadzi do katastrofy. Polska nie zagra w nic będąc poza Unią. Poza unią to wtedy Rosja z Niemcami dogadują się co do podziału Polski. Bo kto nas wtedy broni? Nikt. Ośmielam się zauważyć że Polska nie ma żadnej siły aby tak grać między Unią a Ruskimi a Niemcami.
  Gospodarczo to wiadomo. Od zawsze Rosja była dnem totalnym. Ewolucja kultury i społeczeństw i gospodarki zawsze odzie z Zachodu na wschód. Żadna Rosja niczego nigdy nie wynalazła, nie wymyśliła. Poza zbrodniczą komuną.

  0
  • Avatar Marian

   Na obronę nas przez szkopów, raczej bym nie liczył. Mentalność potomków hitlerowców nie uległa gwałtownej zmianie. Szkopy czują się poszkodowane przez IIWŚ, a najwięcej przez Polaków i Amerykanów. Stąd ta atawistyczna nienawiść do USA.

   0
 9. Avatar Marian

  Uważam, że zbliżenie Ukrainy do Unii, będzie dla nas bardzo niebezpieczne, włąśnie ze względu no późniejszą, raczej pewną, współpracę Ukraińców z potomkami hitlerowców. Mnie się wydaję, że bardziej bezpieczny dla nas jest sojusz Ukrainy z Rosją, zamiast z potomkami hitlerowców. Ukrainie marzy się wielka Ukraina, z granicami aż do Tarnowa, natomiast potomkom hitlerowców marzy się przywrócenie dawnych ziem niemieckich. Dla nas wygodnie jest trzymać z daleka Ukraińców od szkopów. Oczywiście, Wielka Polska byłaby dla nas lepsza, ale nie bardzo widzę mężów stanu, którzy mogliby to zrealizować. Pozdrowienia.

  0
  • Marian dobrze napisac coś realnego.
   Ukraina w UE jest owiele bezpieczniejsza dla Polski niż Ukraina sterowana przez Putina.
   Lokalne wojny nie tocza mocarstwa lecz ich satelity / kraje sterowane przez mocarstwa Wietnam, Korea, Afganistan….Polska -Ukrainą. Jak Polska w Rosji bedzie podskakiwać to prędzej pojawi sie konflikt z Białorusią lub Ukraina niz z Rosją. Stabilnosc regionu jest ważniejsza i przeważa nawet wiele ułomności UE.

   0
 10. Nie ma sojuszy Ukrainy z Rosją. Bo wtedy nie ma Ukrainy tak jak nie było za komuny. Rosja to bandyckie mocarstwo o charakterze zbrodniczym, mafijnym. ,Nie ma dobrej Rosji dla nikogo w niczym, w żadnej większej lub mniejszej sprawie. Ukraina z Rosją to brak Ukrainy. To nasza granica z Rosją a nie z Ukrainą. Wtedy Ukraina nie musi dogadywać się z Niemcami przeciw Polsce. Wtedy jest częścią Rosji i ma gówno do powiedzenia. Tro Rosja dogada sie z Niemcami przeciw Polsce. Z Ukrainą jako swoją cząścią. Czy którać z sowieckich republik ZSRR łącznie z Polską PRL miała cokolwiek do powedzenia w polityce przeciw Rosji? NIC !!!!
  Tylko Ukraina jako cxzłonek UE daje jej szanse istnienia jako państwo. To z kim się będą dogadywać później to mniej istotna sprawa. Niemcy i Rosja też bedą próbowali się dogadywać przeciw Ukrainie będącej w EU. Wtedy siłą podobnych problemów Ukraina będzie szukała sojusznika w Polsce.

  0
 11. Avatar AS

  Ukraina sama nie wie czego chce i tak jest od stuleci. Ukraińcy już tak mają. Duże państwo nie może lawirować. Ono musi się jasno określić. A jak nie, to zostanie zmuszone. My też nie chcieliśmy do NATO. Chcieliśmy być neutralni, tak jak kiedyś Jugosławia. Raz, dwa nas do NATO wtłoczono. Oczywiście na siłę, bo nie spełnialiśmy żadnego z cech przyszłego członka NATO. Po nas wtłoczono wszystkie demoludy, czy tego chcieli, czy nie chcieli. Tak naprawdę, Unia nie chce przyjmować Ukrainy. Unia chce aby Ukraina otworzyła swój rynek dla UNII, tak jak wszystkie Demoludy miały otworzyć przestrzeń powietrzną dla anglosaskich samolotów. Do niczego więcej nie było to potrzebne, może poza poparciem w Afganistanie i w Iraku i gdzie indziej. Do otwarcia swojego rynku wystarczy status państwa sprzymierzonego. My też to zrobiliśmy w latach 90-tych i wyszliśmy na tym jak ten przysłowiowy Zabłocki. Na tym zyskają nieliczni, a reszta za to słono zapłaci. Ja Ukrainie serdecznie to odradzam i radzę jej trzymać z Rosją. Bo to i religia ta sama, i język i pisownia. Dla Polski, też będzie to lepiej, bo może to grozić podziałem Ukrainy na wschodnią i zachodnią ze stolicą we Lwowie. A wtedy będziemy mieli banderowców przy granicy, czyhających na dolinę Sanu i kawałek lubelskiego. I płonącą granicę. A wcześniej czy później ponownie się zjednoczą. Ale już z częścią zachodnią, powiększoną do linii Sanu i o kawałek lubelszczyzny. Radzę do tego patyka nie wtykać, bo ten naród jest nieobliczalny. Nigdy nie wiadomo co oni sobie uchwalą. Sienkiewicz doskonale pokazał to w ‘Ogniem i mieczem’. Nauczmy się czerpać z historii. To jest naród nieobliczalny!
  PS. Unia walczy o Ukrainę, bo to da jej jakąś tam przyszłość na parę lat. Dobre i to. Przecież te zamieszki są opłacone, pewnie po 1 EURO za godzinę. Płatne w bramie po zamieszkach. U nas też tak kiedyś było. Kosztowało to 1,5 mln DM. A ile za to dostali? Setki miliardów.

  0
  • Avatar AS

   PS1. Podział Ukrainy odpowiada Rosji i kiedyś nam to podpowiadała. Trzymajcie się Polacy od tego z daleka. Rosja odzyska najważniejszą część Ukrainy i Krym. A nam zostawi kłopot.

   0
 12. Ukraina była republiką sowiecką. Nie była jeszcze niedawno państwem. Wcześniej była częścia Polski. Oba te stany nie były najlepsze. Najlepsze jest aby Ukraina była niezależnym państwem w UE. Oni nie wiedzą czego chcą bo przecież tam pełno KGBowców rządzi, mafie i korupcja jak w Rosji.
  Rozwój cywilizacji w Europie ma kierunek z Zachodu i idzie wszystko ku wchodowi. Wschód, Rosja , nie wnoszą nic. To jest ostoja zacofania, totalitaryzmu, zbrodni, korupcji, stagnacji.

  0
  • Avatar AS

   To już Szanowny Panie było grane. Zachód już się skończył i nic dobrego z kierunku zachodniego już nie przyjdzie. Radzę zapoznać się z teorią spirali cywilizacyjnej. Jej gwiazda jest aktualnie nad Chinami. Ona podążą w kierunku północno-zachodnim. Do nas dotrze za 160 lat. Z tamtego właśnie kierunku. Prawda, że paradoks? Takim samym paradoksem jest to, że ostatnią hossę gospodarczą (1777 do 1977) mieliśmy prawie w całości pod rosyjskim butem.

   0
 13. Panie Tomku@ czy Pan zwariowal na rowni z prezesem Kaczynskim? to co wyczynia Kaczynski i establishment III RP, to jedna wielka ukrainska hucpa. w tych calych rozwazaniach pominelismy kilka istotnych kwestii. po pierwsze, Janukowycz jakim prezydentem by nie byl wraz ze swa ekipa rzadzaca, prowadzi rozsadna polityke miedzynarodowa, balansujaca pomiedzy Rosja a UE. taka sytuacja jest niewygodna zarowno dla Niemiec, jak i Rosji, ale nie dla Polski. po drugie, w ostatnim czasie Janukowycz i rzad ukrainski prowadza zaawansowane rozmowy z holendersko-brytyjskimi i amerykanskimi koncernami na wydobycie gazu lupkowego, co moglo w niedalekiej przyszlosci zwiekszyc niezaleznosc gospodarczo – polityczna Ukrainy. znowuz taka sytuacja jest niewygodna dla Niemiec i Rosji, ktore w obecnie wytworzonej sytuacji moga wywierac wiekszy nacisk na dzialania podejmowane przez Janukowycza. dla Polski oznacza to rowniez zawieszenie w pracach nad wydobyciem tego zrodla energii. po trzecie, zachodnia Ukraina odwoluje sie w swej polityce historycznej do antypolonizmu zwiazanego z dzialalnosci UPA i innych ukrainskich zbrodniczych organizacji. Ukraina powstala na takiej bazie zawsze bedzie antypolska i nawet po podziale na dwie czesci, stanie sie sola w oku dla Polski. po czwarte, wzmacniajac i wzmagajac balagan na Ukrainie, wzmacniamy jedynie pozycje przetargowa Rosji w tym regionie, a tym samym zapraszamy ponownie do jej zajecia lub dominacji w tym strategicznym dla nas regionie. po piate, Panie Tomku, jak czytam te mrzonki o rewolucji na Ukrainie i jej oslabieniu, a nastepnym przeniesieniu sie nastrojow rewolulycyjnych na teren Polski, to jestem zaskoczony i odrobine zdeprymowany. bo kto ma niby w Polsce przeprowadzic ta rewolucje? gdzie sa kadry? nie wspominajac juz nawet o Ukrainie. to zgubne polskie rewolucyjne myslenie o szybkim przewrocie, tylko moze zdestabilizowac jeszcze bardziej ten kraj, a takze Polske. na razie trzeba utrzymac sie na obecnych pozycjach, poki nie nastapi bardziej odpowiednia okazja do dalszych ewolucyjnych zmian. kiedy mozna myslec realnie o rewolucji? kiedy jest ona dobrze przygotowana. zarowno na Ukrainie, jak i ewentualnie w Polsce, moze ona przybrac jedynie wymiar spontaniczny. chcemy kolejnego okraglego stolu na jeszcze gorszych warunkach?Tomku@ przemysl to kolejny raz na spokojnie.

  0
  • Nie ma balansowania między Rosją a Unią na dłuższą metę. To tak możecie balansować przez tydzień między żoną a garażem jak przechlacie wypłatę. !!! A nie Ukraina, kraj liczniejszy od Polski. Zresztą właśnie to widać. Jak Ruscy wpieprzają ryje w sprawy Ukrainy. Polska musi prowadzić aktywną politykę w tej chwili aby wspierać Ukrainę w dążeniach do Unii. Tak !!!

   0
   • Rosja i tak bedzie miala przez dlugi czas interesy na Ukrainie i silna pozycje, bo ma tam liczna mniejszosc, wciaz ma spore poparcie i jest wystarczajaco silnie umocowana w systemie politycznym i ekonomicznym. dlatego nie opowiadajmy bzdur, ze balansowanie jest dla Ukrainy zla metoda, bo wkrotce calkowicie przechyli sie w kierunku rosyjskim. dlatego Polska nie ma tam interesu. interes Unii, to kolejny interes niemiecki, czyli rozwalenie kolejnego po Jugoslawii panstwa, ktore moze przeszkodzic w zbudowaniu koncepcji Mitteleuropy. z Ukraina Zachodnia Niemcy stana sie silniejsze. za to Rosjanie stawiaja wszystkie karty na to, ze predzej Ukraina wpadnie calkowicie w ich rece, niz Niemcy zrealizuja taki scenariusz. ciekawe czy kolejna ofiara tej polityki niemieckiej, nie bedzie Polska? zreszta niewazne. Polska i tak powoli staje sie satelita niemieckim, co widac na przykladzie ukrainskiej hucpy. nasi politycy biegna na Ukraine, niczym byk na czerwona plachte. ale mimo wszystko zycze im, aby ich koncepcja Malej Polski jednak sie sprawdzila. inaczej bedzie z nami kiepsko.

    0
  • Avatar Awa

   Do you have more great arecilts like this one?

   0
 14. – A stabilizacja regionu?
  – Czym łatwiej sterować Rosji przeciw Polsce i jej interesą w regionie – Ukrainą w UE czy Ukrainią w WNP?
  – Jak ważne jest geograficzne położenie gospodarcze na skraju UE czy z Ukrainą po przesunięciu blizej centrum
  – Ukraina w UE to osłabienie Rosji !!! a to powinien być zawsze główny interes PL

  0
  • Tomasz Parol napisal: “Marzenie? Może. Ale Gintowt ma rację, naszą racją stanu jest nieoddanie Ukrainy ani Moskwie ani Berlinowi. […] Przy odrobinie szczęścia choć dziś dzieli nas historia i jeszcze nie istnieje wspólna polityka, to jutro połączą nas interesy”.

   wlasnie dlatego naszym interesem jest zostawic sprawy ukrainskie samym Ukraincom. dajmy im spokoj. Janukowycz to odpowiedni gosc, na odpowiednim stanowisku, z odpowiednia wizja. moze za jakis czas Ukraincy i Polacy zrozumieja, ze tylko razem, moga przeciwstawic sie zakusom dwoch osciennych mocarstw… a nie przez UE albo WNP. dlatego spokojnie. Janukowycz wybral najlepsza droge. nie dajmy go odwiesc od jego polityki stopniowego zblizenia do Zachodu.

   0
   • Fundamentalnie się nie zgadzam. Co to za model prowadzenia polityki zagranicznej pt. “niech sąsiad robi co chce, zostawmy jego sprawy jemu”. To przecież kosmiczna bzdura. Tak działając oddamy pole wszystkim innym.
    Skąd wiesz że dla Janukowycza Rosja to mocarstwo z zakusami? A jeśli to Janukowycz jest rosyjskim planem?
    Ja nie mam wątpliwości, że jest.
    Nie bawmy się w przypadki tylko stwórzmy wreszcie politykę dorosłych ludzi.

    0
    • Janukwycz to komuch. To ruski agent. Nie ma co do tego wątpliwości. Trzeba robić politykę dorosłych ludzi. Ale Polacy też nie interesują się tym co w Europie i na Świecie. Wcale. Nie starają się (narodowcy) szukać tm podobieństw, sojuszy, ustępstw, plusów , tylko skoro Żydy złe to wszędzie wszystko tam w Zachodniej Europie, w USA i w każdym innym innym miejscu jest do dupy, bo Żydy.
     Nic nie poznawajmy, niczego nie uczmy się, tylko załóżmy partię Emerytów I rencistów, Przyjaciół Piwa, może Ruch jaki kolejny leni i gadaczy.
     A prawdziwej poliutyki w tem zero, tak jak w “mediach” dziennikarstwa zero. Amen !!
     Ja już nie wspomnę o tych starych wypierdkach z tego Neonowego towarzystwa. To już kompletne zero. !!! Hehehe !! Prezes Kobylański i spółka tyż zdrowo nawiedzeni.

     0
  • Wait, I cannot fathom it being so stoirghtfraward.

   0
 15. Banda wariatów i komunistów. I tak Rosja to o tak Rosja śmo i owo. A gówno Rosja może zrobić. Zanim nawet “i tak Rosja” to jeszcze dużo wody w kiblu upłynie. I może jednak mimo wszystko Rosji nie wyjść.
  Rosja jest słaba i dlatego gra dobrosąsiedztwo. Więc trza ją stale osłabiać.
  Rosja jest po zmianie ustroju więc jest jeszcze słaba. To nie jest Rosja która nie musi się całkiem liczyć ze sprawami wewnętrznymi. Tak mieli za komuny.
  Choć i teraz Rosjanie mają gówno do powiedzenia w Rosji.
  Od ZzSRR poodpadały na krańcach republiki co miały z nimi gówno wspólnego. Co Gruzin ma z Ruskiem wspólnego.
  Przypominam tez że Polska jest w Unii Europejskiej. I że każdy kto usilnie nawołuje przeciw Unii jest zdrajcą ojczyzny. Halo !!! Towarzysze !! Już nie jesteśwa w Układzie Warsiawskiem. Jesteśwa w Unii. Od dawna. Możemy se jeździć bez paszportu wszędzie i pracować i to robimy. Nie musimy się was kurwa prosić o pozwolenie i to was boli !!! Bo tu w Polsce nie ma roboty bo sami porąbańcy rządzą i decydują o wszystkim. I teraz se możemy to olać i se pracować w Unii
  !!
  Przyjedzie parę milonów młodych z kasą i każe wypieprzać politykom i politykierom.
  Pocałujcie nas w dupę z waszymi porąbanymi niby poglądami. My nie chcemy do Rosji. My chcemy do Unii. !!!

  0
  • Avatar ali

   dziennikarzyno
   zrzuć bielmo z oczu.,
   Unia w dzisiejszym kształcie niczego nie zaoferowała co mogłoby budować siłę państw satelickich, i tylko mierny politruk któremu nie zależy na własnym narodzie, ten chłam będzie łykać nie stawiając swoich warunków.
   Rzecz więc idzie o to by Janukowicz wytargował inną pozycję na starcie,
   aby mógł balansować pomiędzy Rosją a UE i nie oddał Ukrainy na pożarcie Niemcom.
   Taki scenariusz byłby dla nas najkorzystniejszy.

   0
 16. Avatar stary czlowiek i może

  Oj młodzi i NIE WIDZACY !!!

  Ukraina NIE jest i nigdy nie bedzie naszym BRATM, albowiem sposrod w s z y s t k i c h Słowianskich narodow nas otaczajacych, jest genetycznie CHORA z nienawisci do NAS.

  Mlodzi na Majdanie chca nie Unii…tylko swobody podrozowania i mozliwosci podiecia legalnej PRACY na Zachodzie – stad takie parcie do wyrwania sie z biedy i marazmu.

  Wydarzenia i ich eskalacja moze spowodowac PODZIAŁ Ukrainy na 2 niezalezne formy bytu panstwowego, a co za tym idzie RIPOSTE Prez Jakunowicza, zamykajaca cały CYRK za zachodnie pieniadze.

  Przewaga ” buntownikow” to..koniec DOTACJI z Unii dla PRL-Bis.,..i tradycyjna juz nasza ” wygrana moralna” ale rowniez, NASZA klęska EKONOMICZNO- POLITYCZNA.!!

  i wreszcie na koniec. – nie chodzi o Ukraine, tylko DOWALENIE Rosji, za u p o k o r z e n i e Irackie / Ameryka=USrael/, bo bez Ukrainy ROSJA sie bedzie gorzej rozwijac, zas Ukraina bez Rosji – to po prostu n i e w o l n i c t w o !!! Czy TEGO zycza Ukraincowm Donek z Jarkaczem?????

  0
  • Avatar ali

   no to co byś stary zaproponował?
   1. W naszym żywotnym interesie leży osłabiona Rosja .
   2, Łyknięcie Ukrainy przez Niemcy nic nam nie daje.

   ps.
   a co ciebie obchodzi że Ukraińcy z głodu zdechną, skoro nigdy rozumu i tak nie nabiorą

   0
  • Zachodowi, ichnim jewrejom chodzi wyłącznie o wschodnią bogatą uprzemysłowioną, zasobną w surowce Ukrainę, Ukraina zachodnia jest jednym z najuboższych regionów Europy więc po co im wrzód na dupie który będzie trzeba karmić i przyodziewać? Rosja centralno wschodniej z Krymem, ich bazami, stoczniami, portami nie puści, ponieważ mieszkają tam w większości Rosjanie i rosyjskojęzyczni. Zresztą Krym to Republika Autonomiczna, a Sewastopol mają w ręku Rosjanie, no i Krym prosi Putina o opiekę, czyli wchłonięcie, do Rosji..A tak na marginesie dodam przy tej okazji jeszcze jedno, polskojęzyczne media pieją z zachwytu nad tym, co obecnie dzieje się na ulicach ukraińskich miast. Ich zdaniem ci protestujący to ludzie wyrażający w sposób pokojowy i demokratyczny swoje poglądy i żądania o tym, aby Ukraina przystąpiła do Unii Europejskiej. Natomiast, setki tysięcy Polaków na Marszu Niepodległości to ich zdaniem faszyści, naziści, antysemici, bandyci, kibole i ludzie sfrustrowani, chcący zdetronizować w sposób nielegalny i niedemokratyczny legalny rząd w Polsce, który został wybrany przez większość Polaków uprawnionych do głosowania.

   0
   • Apel!!!! Drodzy Ukraińcy! Stańcie się EUROPEJCZYKAMI! W zamian Unia hegemonów, pejsatych (Niemiec i Francji) da wam szklane paciorki, możliwość wyjazdu na ZMYWAK (bo Polacy są już za drodzy), ideologie WIELOFUNKCYJNOŚCI ODBYTU (zwaną krótko gender) i tęcze na placach waszych miast. Macie do wyboru, czyimi NIEWOLNIKAMI stać się na następną dekadę, BANKÓW Zachodu, rodzimej MAFII czy putinowskich batalionów NKDW. Dokonajcie rozsądnego wyboru! My, Polacy, zastanawialiśmy się całą generację ale już wybraliśmy. Pomogli nam ostatnio TW Bolek, red SZECHTER i PrezyDĘNT BUL (z post-WSI). My wracamy do KOMUNY, zwanej dla niepoznaki III RP/PRLbis. I nie pieprzcie o DEMOKRACJI, chociaż taka rzeczywiście była wyłącznie i na niej się skończyła w starożytnej Grecji.

    0
 17. Bzdury, bzdury, bzdury. Łyknięcia, osłabienia, balansowania. Kretynizmy. Polska jest gówno warta dlatego że takie głupie poglądy są. I w 20leciu międzywojennym było ze sto rządów, wieczny dym, hucpa. I teraz to samo. Bo głąbów pełno jest , dlatego jest syf w Polsce.
  Obok, paręset kilosów stąd, normalnie se ludzie żyją, pracy pełno, kasy pełno, spokój, a u nas nie ma i nie bedzie. Może jedyny sposób to żeby z 10 milionów wyemigrowało i potem wrócili z kasą, ale i z inną mentalnością, innymi poglądami, postawami.

  0
  • Avatar ali

   ha ha
   Nie jesteś też takim samym głąbem który ślepo lub bezwolnie dał się wydymać?

   powtórzę ;
   w naszym interesie leży włączenie Ukrainy,
   Rosja obecnie na to nie pozwoli mając tam zasiedziałą “V kolumnę”.
   pozostaje więc stopniowe odrywanie jej od “matuszki”.
   tylko nie tak jak to uczyniono u nas, bo skutek będzie odwrotny.

   0
 18. Avatar kanton

  Widać że każdy z was ma jakieś pobożne życzenia. Ja też …idę spać 🙂

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816