PRAWO
Like

WOLNY CZYN: Sądy: Dość zbrodni sądów przeciw Polsce!

17/11/2013
1132 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
WOLNY CZYN: Sądy: Dość zbrodni sądów przeciw Polsce!

4 listopada 2013 r. Sąd Rejonowy Katowice Wschód w Katowicach – przewodniczy pani sędzia Iwona Wróbel – przystąpił do rozpatrywania zażalenia M. Cysewskiego, redaktora pisma „Wolny Czyn KPN Obszaru V” na postanowienie prokuratora w sprawie 1 DS 51/13 (III Kp 180/13). Posiedzenie trwało krótko, gdyż na widok, kto rozpatruje sprawę, dziennikarz złożył wniosek o zmianę składu orzekającego. Wniosek ten wynika z wydarzeń w sprawie karnej III K 52/13 przeciw M. Cysewskiemu, również będącej w gestii pani sędzi Wróbel. Proces ten jest aktem zemsty Moskali na M. Cysewskim po tym, gdy oskarżył ich o propagandę antypolską. Sędzia Iwona Wróbel proces utajniła (zob. łącza poniżej do relacji filmowych) i bezprawnie poleciła przemocą usunąć M. Cysewskiego z sali jego własnego procesu. Sytuacja ta […]

0


4 listopada 2013 r. Sąd Rejonowy Katowice Wschód w Katowicach – przewodniczy pani sędzia Iwona Wróbel – przystąpił do rozpatrywania zażalenia M. Cysewskiego, redaktora pisma „Wolny Czyn KPN Obszaru V” na postanowienie prokuratora w sprawie 1 DS 51/13 (III Kp 180/13). Posiedzenie trwało krótko, gdyż na widok, kto rozpatruje sprawę, dziennikarz złożył wniosek o zmianę składu orzekającego. Wniosek ten wynika z wydarzeń w sprawie karnej III K 52/13 przeciw M. Cysewskiemu, również będącej w gestii pani sędzi Wróbel. Proces ten jest aktem zemsty Moskali na M. Cysewskim po tym, gdy oskarżył ich o propagandę antypolską. Sędzia Iwona Wróbel proces utajniła (zob. łącza poniżej do relacji filmowych) i bezprawnie poleciła przemocą usunąć M. Cysewskiego z sali jego własnego procesu. Sytuacja ta jest ewenementem nawet jak na standardy okupowanej Polski – sędzia prowadzi tu proces wspólnie z prokuratorem; z totalnym wykluczeniem prawa do obrony

 

 

 

 

O co chodzi w sprawie III K 52/13?

 

11 lipca 2011 r. ukazał się kolejny numer czasopisma „Przekrój”. Na okładce znalazł się rysunek z polską flagą i napisem: „My, Polacy, zabójcy Żydów”. Wewnątrz – podpisany przez Mariusza Nowika komentarz „Na początek”, a w nim wypowiedź:

 

„Zbyt łatwo zapominamy, że ci, którzy znaleźli śmierć w płonącej stodole, w obozach koncentracyjnych, komorach gazowych i gettach, mieli polskie obywatelstwo. Mówili po polsku, chodzili do polskich szkół. Byli Polakami. Dopóki nie zrozumiemy, że 70 lat temu _sami sobie zgotowaliśmy ten los,_ nie wyciągniemy nauki z tej lekcji historii”. Podkreślenie nasze.

 

Według niepotwierdzonych informacji prasowych, jednym ze wspólników spółki wydającej „Przekrój” jest generał b. Wojskowych Służb Informacyjnych.

 

Po zapoznaniu się z publikacją M. Cysewski, redaktor pisma „Wolny Czyn” KPN Obszaru V skierował do prokuratury zawiadomienie o przestępstwie publicznego znieważenia narodu polskiego, tj. o czynie z art. 133 kk. J. Śliwa z prokuratury w Krakowie odmówiła wszczęcia śledztwa (postanowienie jej uchylił Sąd Okręgowy w Krakowie). Matactwom prokuratury w całym kraju towarzyszyła wzbierająca fala antypolskiej propagandy. Red. Cysewski skierował do sądu akt oskarżenia przeciw prokuratorom, którzy go znieważyli; lecz tzw. Sąd Dyscyplinarny przy Prokuratorze Trzeciej Rzeszy Pospolitej orzekł, że polscy podludzie nie mogą oskarżać nadczłowieków. Ze swej strony prokuratura wszczęła śledztwo przeciw red. Cysewskiemu gdy wystąpił z zarzutem, że uczestnicząc w kampanii oszczerstw wymierzonych w Polskę – prokuratura stała się rzeczniczką propagandy hitlerowskiej. To właśnie ten proces nosi sygnaturę III K 52/13.

 

 

 

Relacje z dotychczasowego toku procesu III K 52/13:

 

Postanowienie prokuratury o odmowie ścigania A. Rumianka i M. Nowika:

http://wolnyczyn.nowyekran.net/post/88536,o-tym-jak-przekroj-narodu-polskiego-nie-zniewazyl

Całość aktu oskarżenia przeciw A. Rumiankowi i M. Nowikowi:

http://wolnyczyn.nowyekran.net/post/88659,akt-oskarzenia-autorow-przekroju-o-zniewazenie-narodu-polskiego

Zob. też inne konsekwencje sprawy antypolskiego wystąpienia Przekroju:

http://naszeblogi.pl/41905-nie-dbam-jaka-spadnie-kara-odmawiam-zeznan

 

* * *

Kontakt: tel. 511 060 559

https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

http://www.youtube.com/user/wolnyczyn

http://mariuszcysewski.blogspot.com/

ppraworzadnosc@gmail.com

0

Wolny Czyn https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

644 publikacje
103 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758