Globalnie i Lokalnie
Like

W obronie Kopalni Węgla Kamiennego Kazimierz-Juliusz

28/09/2014
735 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
W obronie Kopalni Węgla Kamiennego Kazimierz-Juliusz

17 września w Katowicach miała miejsce manifestacja górników przeciwko zamknięciu Kopalni Węgla Kamiennego Kazimierz-Juliusz. W proteście uczestniczyli śląscy działacze Ligi Obrony Suwerenności, którym przewodził pełnomocnik na Okręg Śląski kol. Janusz Błaszczyk.

0


kazimierz

 

Demonstracja rozpoczęła się o godz. 9.00 przed główną bramą KWK Kazimierz-Juliusz, skąd kilkaset górników wyruszyło pod siedzibę Katowickiego Holdingu Węglowego. Podczas 15-kilometrowego marszu, którego trasa wiodła przez ulice: Szenwalda, Lenartowicza, ks. Blachnickiego, 3 Maja, Piłsudskiego i Kresową, de Gaulle’a, Warszawską i Damrota, protestujący wznosili antyrządowe okrzyki, przyozdobione gwizdami i trąbieniem wuwuzel. Ok. godz. 14.00 górnicy dotarli przed siedzibę Holdingu, gdzie czekało na nich wsparcie wsparcie kolegów z kopalni: Brzeszcze, Sośnica Makoszowy oraz Piast. Na miejscu przemawiał m.in. przewodniczący NSZZ „Solidarność” w KWK Kazimierz-Juliusz Grzegorz Sułkowski, który w imieniu pracowników kopalni domagał się natychmiastowego uregulowania zaległych wypłat, a także przedstawienia konkretnych warunków, na jakich górnicy mieliby przejść do innych kopalni.

 

Przedstawiciele Ligi Obrony Suwerenności, którzy niejednokrotnie bronili miejsc pracy i praw górników, spotkali się z ciepłym przyjęciem demonstrantów, za co serdecznie dziękujemy. Więcej materiałów z protestu znajdą Państwo na stronie Okręgu Śląskiego LOS.

0

Liga Obrony Suwerenności http://www.lospolski.pl

Polska partia polityczna o profilu patriotycznym.

252 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758