POLSKA
Like

Ukraincy, czyli kolejny narod specjalnej troski?

16/07/2013
718 Wyświetlenia
7 Komentarze
4 minut czytania
Ukraincy, czyli kolejny narod specjalnej troski?

Musimy sie raz zdecydowac, czy traktujemy naszych poludniowo-wschodnich sasiadow jako narod dojrzaly do wlasnego panstwa, a wiec odpowiedzialny za swoje czyny, czy tez raczej jako lud moralnie uposledzony, a wiec wymagajacy specjalnej troski. Swego czasu pan Michalkiewicz zwracal uwage w kontekscie relacji z Zydami, zeby przestac traktowac naszych “strasznych braci” jakby byli uposledzeni umyslowo, a ktorym mozna co najwyzej potakiwac, ale zeby traktowac ich normalnie i powaznie, zgodnie zreszta z ich wlasnym zyczeniem. To samo dotyczy Ukraincow. Jesli naprawde jest to narod dojrzaly do posiadania wlasnego panstwa i do tego o aspiracjach europejskich, wowczas trzeba z nim rozmawiac jak z doroslym czlowiekiem: szczerze i w prawdzie. I dlatego bezwzglednie nalezy zadac calkowitego odciecia sie od zbrodniarzy z OUN-UPA i SS […]

0


Musimy sie raz zdecydowac, czy traktujemy naszych poludniowo-wschodnich sasiadow jako narod dojrzaly do wlasnego panstwa, a wiec odpowiedzialny za swoje czyny, czy tez raczej jako lud moralnie uposledzony, a wiec wymagajacy specjalnej troski.

Swego czasu pan Michalkiewicz zwracal uwage w kontekscie relacji z Zydami, zeby przestac traktowac naszych “strasznych braci” jakby byli uposledzeni umyslowo, a ktorym mozna co najwyzej potakiwac, ale zeby traktowac ich normalnie i powaznie, zgodnie zreszta z ich wlasnym zyczeniem.

To samo dotyczy Ukraincow. Jesli naprawde jest to narod dojrzaly do posiadania wlasnego panstwa i do tego o aspiracjach europejskich, wowczas trzeba z nim rozmawiac jak z doroslym czlowiekiem: szczerze i w prawdzie. I dlatego bezwzglednie nalezy zadac calkowitego odciecia sie od zbrodniarzy z OUN-UPA i SS Galizien, przeproszenia, ukarania winnych i zadoscuczynienia ( bo poki co ludobojstwo jak najbardziej poplaca, przynajmniej ludobojstwo na Polakach ).

Natomiast jesli mamy do czynienia z barbarzynska dzicza, ktora stawia pomniki zbrodniarzom za skuteczne wymordowanie “lachow”, to w takim razie wyciagnijmy z tego odpowiednie wnioski, chocby takie, ze lepiej graniczyc z ustabilizowanym imperium rosyjskim, anizeli z burdelem na kolkach, pelnym w dodatku osobnikow dyszacych nienawiscia do Polski i Polakow.

Tymczasem patrzac na przypadek POsla Mirona Sycza ( por. Jeśli trzymać się terminu “ludobójstwo” to i akcja “Wisła” była ludobójstwem ) nie jestem niestety optymista.

O ile jedno jajko wojny nie czyni, o tyle bijaca po oczach nieobecnosc najwyrazniej “przepracowanego” prezydenta Janukowycza w Lucku, czy tak zawsze aktywnego ambasadora Ukrainy podczas uroczystosci 11-lipca w Warszawie sa wyrazami calkowitego lekcewazenia i braku jakiegokolwiek zainteresowania.

( przy okazji: dziwie sie “jajcarskim” komentarzom, ze jakoby jaki prezydent, taki zamach – nasz Szczynukowicz bylo nie bylo reprezentowal Rzeczpospolita, a ze robil to z wlasciwym sobie wdziekiem i dbaloscia o szczegoly, to zupelnie inna sprawa ).

Na zakonczenie: nalezy zerwac z blednym paradygmatem podzialu Ukrainy na jakoby europejska czesc zachodnia i prorosyjska czesc wschodnia. Prowadzi on bowiem do blednej i wyjatkowo niebezpiecznej myslowej sztampy: “prawda, ze na zachodzie tego kraju przewazaja rizuny i nacjonalisci, ale nie mamy wyjscia i musimy z nimi wspolpracowac, by uwolnic Ukraine spod wplywow rosyjskich i chocby za uszy wprowadzic do UE”. Glupota takiego myslenia moze konkurowac jedynie z super-hiper kretynizmem, jakoby nie bylo wolnej Polski bez niepodleglej Ukrainy.

Po pierwsze nic nie musimy. Po drugie, poki co sami stawiamy pomniki bolszewickim najezdzcom, zas pelzajaca re-stalinizacja przybiera na sile. Wreszcie po trzecie, pielegnowany na zachodzie Ukrainy nacjonalizm integralny jest najbardziej zbrodnicza ideologia zrodzona w okresie miedzywojennym i ma tyle wspolnego z europejskoscia, co nazizm z dluga, chrzescijanska tradycja “narodu kompozytorow i poetow” ( scil. Niemiec ). Pompowanie czy tylko tolerowanie ukrainskiego faszyzmu w celu uwolnienia spod wplywow rosyjskich, jest jak leczenie przeziebienia malaria tudziez syfilisa “adidasem”.

Wedlug legendy, sw. Wojciech mial powiedziec przebijajacemu go wlocznia Prusowi: synu, wlasnie zabijasz przyszlosc swojego ludu. Zwolennicy zbrodniczej ideologii Doncowa, pogrobowcy zwyrodnialcow z OUN-UPA, SS Galizien etc skutecznie zabijaja przyszlosc swojego narodu, albowiem pod takim sztandarami nie ma dla nich miejsca w rodzinie narodow nie tylko europejskich, ale zadnych wogole.

Odrodzenia Ukrainy nalezy szukac w istniejacych tam osrodkach odcinajacych sie od nacjonalizmu. W polskim interesie panstwowym i narodowym, podobie jak w interesie Ukrainy bylo podjecie przez nas apelu 128 deputowanych ( glownie z Partii Regionow, ale tez ichniej partii “komunistycznej” ) o uznanie rzezi wolynskiej za ludobojstwo, z wszelkimi prawnymi tego faktu konsekwencjami ( np. nieprzedawnienie ).

Tymczasem nasz “Talleyrand z Chobielina” wsparty przewazajaca liczba poslow Partii Zagranicy i degeneratow z RuPa, wybrali wariant najgorszy z mozliwych – najgorszy zarowno dla Polski jak i dla Ukrainy.

 

Inne zapisy autora:

0

MacGregor
MacGregor

moherowy J23 na angielskiej prowincji

463 publikacje
0 komentarze
 

 1. Avatar Kamil

  Mam do autora jedną uwagę. Tragicznie się czyta taki artykuł bez polskich znaków. Razi to tak, że ciężko skupić się na treści.

  0
 2. Avatar policjant łapówkarz

  Bardzo dobry tekst. Może lemingom trochę cos uświadomi, szczególnie tym politycznym lemingom.

  0
 3. Avatar AS

  1. A ja popieram akcję Wisła. Przecież to było tylko przesiedlenie a nie mordowanie. Zostali
  osiedleni na opustoszałych po Niemcach Żuławach i na Warmii. Sami się o to prosili a my nie
  mieliśmy wyjścia. Kraj musiał wreszcie znormalnieć po wojnie.
  2. Czy gdyby Ukraińcy, zrobili takie przesiedlenie, to byłoby to ludobójstwo? A z której to strony?
  3. Sytuacja Polaków na Ukrainie, to bardzo wielki błąd Piłsudskiego i Obozu Belwederskiego. Za
  wszelką cenę chcieli polonizować Kresy, gdzie Polacy byli mniejszością. Dlatego za
  mordowanie Polaków na Wołyniu i Podolu, powinni i oni odpowiadać.
  4. Zdecydowanie wolę Rosjan od Ukraińców. Ukraińcy kojarzą mi się bardzo, bardzo źle. Szybciej
  dogadamy się z Rosjanami jak z Ukraińcami.

  0
 4. Wszystkie narody mają takie same prawa (naturalne) ale różną siłą rozporządzają co powoduje, że mają lepiej lub gorzej dlatego warto starć się być silniejszym. Silniejsi nie kopią słabszych.

  0
 5. Troska po Smoleńsku?

  A są u was dowody że tak wszystko było naprawdę?
  Historia Katyniu, Polaków niczemu nie wykształciła?
  Chcecie więc tak po prostu, oskarżyć niektórych w ludobójstwie, nie mając żadnych dowodów, tylko straszne opowiadania i fałszywe fotografie?

  “Wianuszek z dzieci”
  http://fototekst.pl/wianuszek-z-dzieci/

  Jeśli są dowody, to w ogóle nie ma żadnych problemów, niechaj Polska odwoła się do międzynarodowego sądu. I otrzyma sądową decyzję z tego pytania. Tylko wtedy możecie oskarżać Ukraińców albo UPA.
  Jeżeli dowodów nie ma, uważam należy poprawnie zrobić to: Gnać od tej sprawy wszystkich historyków, pisarzy, dziennikarzy, i innych pismaków. Stworzyć międzynarodowe śledztwo, przy współudziale stron neutralnych. Potem ustalenia śledcze przekazać do międzynarodowego sądu czy międzynarodowego wojskowego trybunału.

  Tyle lat upłynęły a Rosjanie łapią nas na ten sam haczyk, haczyk prowokacji i kłamstwa.

  “Aktywista, który w Łucku z symboliką nacjonalistycznej partii “Wolność” na piersi, zabrudził jajkiem prezydenta Polski, okazał się członkiem organizacji “Słowiańska gwardia”, prorosyjskiej organizacji z Zaporoża.”
  http://niezalezna.pl/43644-atak-na-komorowskiego-prowokacja-rosjan-napastnik-czlonkiem-prorosyjskiej-organizacji

  Сo dotyka troski, to Polacy o nikim nie mogą troszczy się. Po tego, jak nie zatroszczyli się o sobie w Smoleńsku.

  0
  • Avatar Janusz

   OK – TA fotografia to nadużycie – zresztą opisane na POLSKIM portalu. Są jednak inne, są świadectwa ludzi, którzy przeżyli mordy UPA. Są PISEMNE rozkazy przywódców UPA – wzywające do mordowania Polaków. Są PISEMNE meldunki dowódców sotni z przebiegu mordów. Jestem jak najbardziej za międzynarodowym śledztwem. Chyba wskazane by było, by Ukraina zaproponowała tego rodzaju działanie?
   Sorry, mamy wobec Ukrainy swoje grzechy, ale to co się odbywało na wschodnich terenach Rzeczpospolitej to po prostu MORD RYTUALNY. Przekonaj mnie, że było inaczej, a będę spał spokojniej.
   Za grzech uważam także akcje odwetowe Polaków na Ukrainie. szacujemy, że zginęło w nich około 20 000 ludzi (Ukraińców). Co jest liczbą mniejszą niż 30 000 Ukraińców, którzy zginęli z rąk UPA.
   To są wszystko szacunki.
   Co do Smoleńska – masz 100 procentową rację.
   Co do jajka – też masz 100 procentową rację. Zrobił to Rosjanin. I raczej wszyscy zainteresowani w Polsce mają tego świadomość.
   Każdemu rozsądnemu Polakowi powinno zależeć na dobrych stosunkach z Ukrainą. I odwrotnie. Co nie znaczy, że wszyscy zapomnimy o zbrodniach UPA.
   Nikt rozsądny nie utożsamia Ukraińców z UPA. Jest wiele świadectw o Ukraińcach ratujących Polaków. Natomiast krew się burzy, gdy z ewidentnych morderców niektórzy próbują robić bohaterów.

   0
 6. Avatar Janusz

  OK – TA fotografia to nadużycie – zresztą opisane na POLSKIM portalu. Są jednak inne, są świadectwa ludzi, którzy przeżyli mordy UPA. Są PISEMNE rozkazy przywódców UPA – wzywające do mordowania Polaków. Są PISEMNE meldunki dowódców sotni z przebiegu mordów. Jestem jak najbardziej za międzynarodowym śledztwem. Chyba wskazane by było, by Ukraina zaproponowała tego rodzaju działanie?
  Sorry, mamy wobec Ukrainy swoje grzechy, ale to co się odbywało na wschodnich terenach Rzeczpospolitej to po prostu MORD RYTUALNY. Przekonaj mnie, że było inaczej, a będę spał spokojniej.
  Za grzech uważam także akcje odwetowe Polaków na Ukrainie. szacujemy, że zginęło w nich około 20 000 ludzi (Ukraińców). Co jest liczbą mniejszą niż 30 000 Ukraińców, którzy zginęli z rąk UPA.
  To są wszystko szacunki.
  Co do Smoleńska – masz 100 procentową rację.
  Co do jajka – też masz 100 procentową rację. Zrobił to Rosjanin. I raczej wszyscy zainteresowani w Polsce mają tego świadomość.
  Każdemu rozsądnemu Polakowi powinno zależeć na dobrych stosunkach z Ukrainą. I odwrotnie. Co nie znaczy, że wszyscy zapomnimy o zbrodniach UPA.
  Nikt rozsądny nie utożsamia Ukraińców z UPA. Jest wiele świadectw o Ukraińcach ratujących Polaków. Natomiast krew się burzy, gdy z ewidentnych morderców niektórzy próbują robić bohaterów.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816