HYDE PARK
Like

Ubezpieczenie na wakacje dla rodzin – co powinna zawierać polisa na wyjazd z dziećmi?

18/06/2021
322 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Ubezpieczenie na wakacje dla rodzin – co powinna zawierać polisa na wyjazd z dziećmi?

Zagraniczne wakacje mogą być świetnym sposobem na gromadzenie niezapomnianych wspomnień z najbliższymi. Kąpiele w oceanie, zdobywanie górskich szczytów czy też odkrywanie tajemnic zabytkowych budowli – wszystko to rodzi cudowne emocje. Jednak nawet najlepiej zaplanowany wyjazd może zostać zakłócony przez zdarzenia, których nie da się przewidzieć. Dlatego też warto spakować do walizki nie tylko ubrania i niezbędne akcesoria, ale również rodzinne ubezpieczenie na wakacje. Co obejmuje tego typu polisa? Ubezpieczenie na wakacje z dziećmi – podstawowe informacje Rodzinną polisę turystyczna kupujemy, aby chronić bliskich na wypadek nieoczekiwanego zdarzenia podczas pobytu za granicą. Dobry pakiet może być przeznaczony nawet dla sześciu osób w konfiguracji: 2 dorosłych oraz 4 dzieci. Dzięki odpowiedniemu ubezpieczeniu komfortowo może więc podróżować nawet duża rodzina. Na rynku znajdziemy […]

0


Zagraniczne wakacje mogą być świetnym sposobem na gromadzenie niezapomnianych wspomnień z najbliższymi. Kąpiele w oceanie, zdobywanie górskich szczytów czy też odkrywanie tajemnic zabytkowych budowli – wszystko to rodzi cudowne emocje. Jednak nawet najlepiej zaplanowany wyjazd może zostać zakłócony przez zdarzenia, których nie da się przewidzieć. Dlatego też warto spakować do walizki nie tylko ubrania i niezbędne akcesoria, ale również rodzinne ubezpieczenie na wakacje. Co obejmuje tego typu polisa?

Ubezpieczenie na wakacje z dziećmi – podstawowe informacje

Rodzinną polisę turystyczna kupujemy, aby chronić bliskich na wypadek nieoczekiwanego zdarzenia podczas pobytu za granicą. Dobry pakiet może być przeznaczony nawet dla sześciu osób w konfiguracji: 2 dorosłych oraz 4 dzieci. Dzięki odpowiedniemu ubezpieczeniu komfortowo może więc podróżować nawet duża rodzina. Na rynku znajdziemy wiele wariantów polis, które niosą ze sobą różne korzyści, dlatego warto dokładnie przejrzeć oferty i dobrać ochronę dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

Nie warto oszczędzać na ubezpieczeniu, rezygnując z jego zakupu lub decydując się na najtańsza opcję. Często to tylko pozorna optymalizacja kosztów, szczególnie podczas wyjazdów z dziećmi. Wystarczy chwila nieuwagi, by nasza pociecha doznała urazu, który będzie wymagał interwencji medycznej, a ta w zagranicznej placówce może być bardzo kosztowna.

Polisa turystyczna dla rodziny – zakres ochrony

Dobre ubezpieczenie na wakacje (www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl), na które wyjeżdżamy z dziećmi, powinno obejmować przede wszystkim koszty leczenia i transportu medycznego. Ceny prostych zabiegów, kilkudniowego pobytu w zagranicznym szpitalu lub przejazdu karetką do najbliższego szpitala mogą zszokować nawet doświadczonych podróżników. Jeśli nasze dziecko np. skręci kostkę czy zatruje się jedzeniem, bez wykupionej polisy będziemy musieli zapłacić za leczenie z własnej kieszeni. Rodzinne ubezpieczenie turystyczne ochroni nasze osobiste finanse.

Co jeszcze powinna obejmować polisa na wyjazd z dziećmi? Ważne jest ubezpieczenie bagażu. Rodzinne podróże wiążą się zwykle z koniecznością zabrania kilku sporych walizek, co zwiększa ryzyko utraty cennych pakunków. Warto zabezpieczyć się na taką ewentualność. Istotna będzie również możliwość skorzystania z gwarantowanego przez polisę wsparcia centrum alarmowego. Assistance pomoże nam zorganizować transport np. do placówki medycznej, zagwarantuje pokrycie kosztów leczenia czy odpowie na wszelkie pytania związane z zakresem ochrony ubezpieczenia na wakacje.

Wybierając polisę, zwróćmy uwagę, czy dany pakiet zapewnia wymienione zakresy ochrony. Przemyślany zakup pozwoli nam beztrosko cieszyć się każdą minutą wymarzonego rodzinnego odpoczynku w fascynujących krajach.

0

kampanieonline

244 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758