KULTURA
Like

Tylko mnie nie obwiniajcie

28/12/2013
1256 Wyświetlenia
13 Komentarze
5 minut czytania
Tylko mnie nie obwiniajcie

Prezydent nie uratował OFE. Proszę mnie nie obwiniać za to że już dość dawno wykrakałem jaki los te fundusze spotka. Trzy lata temu piosenkę „Pij, bracie pij – na starość torba i kij ” ogłosiłem hymnem emeryta.

0


 

Hymn emeryta: „Pij, bracie pij na starość torba i kij”

(bo OFE szlag trafi) .

 

Przepowiadałem to już 22.grudnia 2010 roku. Kiedy podczas pobytu w Polsce pierwszy raz usłyszałem o projekcie „trzy filary ” ostrzegałem syna aby trzymał się od tego z daleka. Doświadczenie życiowe podpowiadało :  jeżeli a Polsce buduje się coś co jest oparte na filarach- to to się musi przewrócić. Tylko kwestia czasu kiedy.

 

Oto tamten tekst:

 

Czas świąteczny , czas biesiadny więc i pieśń biesiadna jest poniekąd na miejscu. Wobec licznych publikacji zawiązanych z planowanym napadem na emerytów przypomniała mi się i odpowiednia do tematyki piosenka:

 

Pij, pij, pij bracie, pij

 

Na starość torba i kij

 

Pij, pij, pij bracie, pij

 

Na starość torba i kij

 

 

 

Wczoraj grałem w sześćdziesiąt sześć

 

A dzisiaj nie mam co jeść.

 

Wczoraj grałem w sześćdziesiąt sześć

 

A dzisiaj nie mam co jeść.

 

 

Czas, który złośliwi nazywają ” złotym wiekiem” przychodzi szybciej , niż ktokolwiek się spodziewa, jeśli się uda komuś do niego dotrwać.

 

Dokładnie nie wiadomo z jakiego powodu nazwano ten okres „życia” (egzystencji raczej) złotym. Wiadomo tylko że przeciętny emeryt MUSI przeżyć za parę ZŁOTYCH dziennie. Specjaliści od dobierania się do pieniędzy emeryta namawiają, aby na ten ostatni etap zaczynać odkładać (bo nie oszczędzać) już w wieku lat 20. Do tego dobrze byłoby mieć po zakończeniu pracy zawodowej, jakieś ekstra zapasy w Banku , no i do tego  jakieś dobrze ulokowane w inwestycjach zaskórniaki .

 

 

Wszystko dobrze. Tylko, pytam, jak ma to zrobić przeciętny obywatel PRL-Bis, który zazwyczaj kończy , jako tzw. śmietnikowiec. Dylemat lat młodości jest taki. Używać życia , na tyle na ile można dostać kredytów, czy iść na dietę i ściubić, aby gdy już pójdziesz na emeryturę aktualny wówczas Donald i jego Sancho Pansa Rostowski mieli się do czego dobrać?

 

Pan Aleksander Surdej niedawno zachęcał : „Żyj dłużej, pracuj dłużej „. … i dalej  nie owijając w „bawełnę” pisał: „Gdy już Polacy odkryją, że płacona przez nich składka przekłada się na żebraczą emeryturę, będą chcieli dłużej pracować i więcej oszczędzać. Do oszczędzania można ich nawet zmusić!”

 

Ha, ha, ha,….. BĘDĄ CHCIELI! No to chyba będzie trzeba powołać jakieś nowe ZOMO Panie Profesorze, aby do oszczędzania przymusiło. Może nawet trzeba będzie emerytowi wszczepić ” CZIPA” który jeśli wykaże , że pazerny emeryt chce sobie kupić coś do jedzenia, to najpierw będzie się musiał wykazać odpowiednimi zasobami na Bankowym koncie. Na otarcie łez dostajesz Polaku możliwość , a jakże, wyboru. ” Należy jednak dać im wybór gdzie mają oszczędzać.” Czyli dostaniesz do wyboru ,czy oszczędzać w Banku Rycha czy w Banku Mira, bo do tego czasu pewnie będą już szacownymi bankierami.

 

PS Dla wszystkich majstrujących przy emeryturach mam propozycję . Jako trener. Rozpocznijcie od siebie trening emeryta. Spróbujcie już od jutra  żyć za średnia emeryturę, a nadwyżki zgodnie ze swoją sugestia i obliczeniami odkładać we wskazanym Banku. Moim Banku. Właśnie kupiłem sporych rozmiarów świnkę skarbonkę.

 

PPS. Czy jakaś partia opozycyjna złożyła do Trybunału Konstytucyjnego skargę na bezprawny zabór prywatnego mienia prze nierząd?  Czy dalej wszyscy siedzą jak myszy po miotłą w kraju i organizują rewolucje na Ukrainie? Przecież zamiar likwidacji OFE nie oznacza ze należy dawać przyzwolenie na szastanie prze rząd pieniedzmi obywateli. To każdy sam powinien decydować co chce zrobić z własnymi zapracowanymi złotówkami.

 

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758