KULTURA
Like

Tylko mnie nie obwiniajcie

28/12/2013
622 Wyświetlenia
13 Komentarze
5 minut czytania
Tylko mnie nie obwiniajcie

Prezydent nie uratował OFE. Proszę mnie nie obwiniać za to że już dość dawno wykrakałem jaki los te fundusze spotka. Trzy lata temu piosenkę “Pij, bracie pij – na starość torba i kij ” ogłosiłem hymnem emeryta.

0


 

Hymn emeryta: “Pij, bracie pij na starość torba i kij”

(bo OFE szlag trafi) .

 

Przepowiadałem to już 22.grudnia 2010 roku. Kiedy podczas pobytu w Polsce pierwszy raz usłyszałem o projekcie “trzy filary ” ostrzegałem syna aby trzymał się od tego z daleka. Doświadczenie życiowe podpowiadało :  jeżeli a Polsce buduje się coś co jest oparte na filarach- to to się musi przewrócić. Tylko kwestia czasu kiedy.

 

Oto tamten tekst:

 

Czas świąteczny , czas biesiadny więc i pieśń biesiadna jest poniekąd na miejscu. Wobec licznych publikacji zawiązanych z planowanym napadem na emerytów przypomniała mi się i odpowiednia do tematyki piosenka:

 

Pij, pij, pij bracie, pij

 

Na starość torba i kij

 

Pij, pij, pij bracie, pij

 

Na starość torba i kij

 

 

 

Wczoraj grałem w sześćdziesiąt sześć

 

A dzisiaj nie mam co jeść.

 

Wczoraj grałem w sześćdziesiąt sześć

 

A dzisiaj nie mam co jeść.

 

 

Czas, który złośliwi nazywają ” złotym wiekiem” przychodzi szybciej , niż ktokolwiek się spodziewa, jeśli się uda komuś do niego dotrwać.

 

Dokładnie nie wiadomo z jakiego powodu nazwano ten okres “życia” (egzystencji raczej) złotym. Wiadomo tylko że przeciętny emeryt MUSI przeżyć za parę ZŁOTYCH dziennie. Specjaliści od dobierania się do pieniędzy emeryta namawiają, aby na ten ostatni etap zaczynać odkładać (bo nie oszczędzać) już w wieku lat 20. Do tego dobrze byłoby mieć po zakończeniu pracy zawodowej, jakieś ekstra zapasy w Banku , no i do tego  jakieś dobrze ulokowane w inwestycjach zaskórniaki .

 

 

Wszystko dobrze. Tylko, pytam, jak ma to zrobić przeciętny obywatel PRL-Bis, który zazwyczaj kończy , jako tzw. śmietnikowiec. Dylemat lat młodości jest taki. Używać życia , na tyle na ile można dostać kredytów, czy iść na dietę i ściubić, aby gdy już pójdziesz na emeryturę aktualny wówczas Donald i jego Sancho Pansa Rostowski mieli się do czego dobrać?

 

Pan Aleksander Surdej niedawno zachęcał : “Żyj dłużej, pracuj dłużej “. … i dalej  nie owijając w “bawełnę” pisał: “Gdy już Polacy odkryją, że płacona przez nich składka przekłada się na żebraczą emeryturę, będą chcieli dłużej pracować i więcej oszczędzać. Do oszczędzania można ich nawet zmusić!”

 

Ha, ha, ha,….. BĘDĄ CHCIELI! No to chyba będzie trzeba powołać jakieś nowe ZOMO Panie Profesorze, aby do oszczędzania przymusiło. Może nawet trzeba będzie emerytowi wszczepić ” CZIPA” który jeśli wykaże , że pazerny emeryt chce sobie kupić coś do jedzenia, to najpierw będzie się musiał wykazać odpowiednimi zasobami na Bankowym koncie. Na otarcie łez dostajesz Polaku możliwość , a jakże, wyboru. ” Należy jednak dać im wybór gdzie mają oszczędzać.” Czyli dostaniesz do wyboru ,czy oszczędzać w Banku Rycha czy w Banku Mira, bo do tego czasu pewnie będą już szacownymi bankierami.

 

PS Dla wszystkich majstrujących przy emeryturach mam propozycję . Jako trener. Rozpocznijcie od siebie trening emeryta. Spróbujcie już od jutra  żyć za średnia emeryturę, a nadwyżki zgodnie ze swoją sugestia i obliczeniami odkładać we wskazanym Banku. Moim Banku. Właśnie kupiłem sporych rozmiarów świnkę skarbonkę.

 

PPS. Czy jakaś partia opozycyjna złożyła do Trybunału Konstytucyjnego skargę na bezprawny zabór prywatnego mienia prze nierząd?  Czy dalej wszyscy siedzą jak myszy po miotłą w kraju i organizują rewolucje na Ukrainie? Przecież zamiar likwidacji OFE nie oznacza ze należy dawać przyzwolenie na szastanie prze rząd pieniedzmi obywateli. To każdy sam powinien decydować co chce zrobić z własnymi zapracowanymi złotówkami.

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

935 publikacje
192 komentarze
 

 1. Zsowietyzowane durnie, z genetycznym już syndromem niewolnika/homosowietikusa wybierające kilkakrotnie żydokomunistycznych aparatczyków , “omcmgr” Stolzmana vel Kwaśniewskiego syna enkawudzistowskiego zbrodniarza, bandyty i absolwenta zawodówki Millera, wnuka esesmana i wehrmachtowca, syna agenta Gestapo a następnie UB/SB, żydoszwaba, reraka, kretyna z wytrzeszczem od dnia poczęcia Tuska, potomka sowieckiego rezuna wtórnego analfabetę p. Rezydenta Bula Szczynukowa ksywa Komorowski-chrabia, etc, etc…. na najwyższe stanowiska państwowe, nie zasługują na lepszy los i inną nazwę jak bydło. Szkoda jedynie, że od decyzji durnowatego i zbydlęciałego POlactwa zależą losy Polski i reszty Polaków. Niestety, głupi naród, zamiast po 1989 roku rozstrzelać i powiesić czołowych żydobolszewików typu sowieckie matrioszki Kiszczak, Marguilus vel Jaruzel, Urbach vel Urban oraz dać kopa w dupę sędziom i prokuratorom z tamtego systemu, paru też można było powiesić, to Polaczkowie im odpuścili. I teraz płaczą, że żydzi chazarsy ze swym miotem jak Szechter jąkała, żydobolszewiccy zbrodniarze, bandyci, ichni pomiot oraz POspolita kurwa, narkomani, pederaści,, etc.. i złodzieje rządzą.

  0
  • Avatar cadyk24

   Nieprawda, nic takiego nie robimy,
   to wszystko przez lata pańskiego nieróbstwa.
   Zamiast do roboty to se bajki wymyśla jak mu ciężko.
   DO ŁOPATY GNOJU !!!!

   0
   • Hi, I do think this is a great web site. I stumbledupon it I’m going to rrteun once again since I book marked it. Money and freedom is the best way to change, may you be rich and continue to help others.

    0
  • I’m impsesred you should think of something like that

   0
 2. Mozna by zlozyc doniesienie o popełnieniu przestępstwa na konkretnych paruset poslow, ktorzy głosowali na tak. Ale przecież trybunał orzeknie ze jest ok, wiec nie bylo przestępstwa. Jedynie politycznie mozna sprawe ugrac, zmienic rzad i zwrócić kase. No, ale to dopiero za 20 lat. Bo jak slusznie zauwazyl p.Kula Lis 62, nasz naród jest ciemny jak tabaka w rogu.

  0
 3. Avatar Obserwator (Can)

  Hej Kula Lis 62,
  dobrze ujales, i ja tak o tym sowieckim pomiocie nad Wisla mysle, mowie naokolo w Kanadzie i pisze w internecie. Ale nie ublizaj bydlu porownujac do niego to sowieckie Polactwo znad Wisly. Bydlo nie zasluzylo sobie swoja ciezka sluzba dla ludzi na takie ponizenie! Lepiej porownac Polactwo nad Wisla do negatywnie zmutowanej galezi czlowiekopodobnej , ale o znacznie obnizonym potencjale intelektualnym i cielesnym. Polak znad Wisly to prawdziwy homo sovieticus!

  0
  • I must admit it was not very long ago that I still never even thought to quoitsen all the lies concerning Hitler , WW1&2 , holohoax if it had not been for all the Jew lies I encountered surroundind 9/11 , Liberty , etc. and their ownership of EVERYTHING I probably would still believe the lies. That’s why I’m grateful to you , Sazzy , others on this site & people like Mike Delany. And we are still only aware of a miniscule fraction of the lies. His show is on every wed. at 3:30 , maybe you can call in next week & educate him. In the meantime I am going to call him.

   0
 4. Avatar cadyk24

  Polaki, biedaki…
  Polska dla prostaków…
  Radzę emigrować za cebulą na zachód.
  Zaróbcie sobie pucując buty na pełne wory cebuli.
  SMACZNEGO!!!

  0
 5. Czohy zrobią wszystko żeby się nie udało nic co by ułatwiło nam życie!!!http://youtu.be/bcQn77puoBc.Polecam!

  0
  • The Arab league will never stop tniyrg to destroy Little Satan. It is their main goal and sending its troops to Gaza will only help Hamas and Fatah. It will not stop the attacks on Little Satan.Send American troops and tell them to fire at will on those who attack them (a surge for Gaza) and that will do it.

   0
  • If not for your writing this topic could be very cootnluved and oblique.

   0
 6. Avatar Ali

  You mentioned the key phsrae to act on it.To everyone who reads this: Don’t think that you are powerless. You have power. You can act. And you can start right where you are.You can make a point to talk to people.If you know someone who is Jew-Wise, how about if you two go out and knock on doors and provide a public service. Do it like the Jehovas Witnesses do.Figure out a strategy. What you’re going to say and what you hope to accomplish. Maybe you will have a little brochure or something with you. But be aware that if you print up anything, expect to see it referenced on the JewsNews as hate literature . So be careful with that.Maybe you might just want to hand out printed copies of the US Constitution and base you brief interaction on Freedom and explain some aspect of who is screwing us.That approach would be hard for the Jew to neutralize.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816