POLSKA
Like

TOW..DANUTA SKALSKA PREZES TOW. MIŁOŚNIKÓW LWOWA W BYTOMIU WIELBI TOW. LENINA I TOW. DZIERŻYŃSKIEGO

29/10/2022
152 Wyświetlenia
0 Komentarze
22 minut czytania
no-cover

TOW.DANUTA SKALSKA PREZES TOW. MIŁOŚNIKÓW LWOWA W BYTOMIU WIELBI TOW. LENINA I TOW. DZIERŻYŃSKIEGO KORESPONDENCJA NA FACEBOOK Z PANIĄ DANUTĄ SKALSKĄ KORESPONDENCJA FACEBOOK Z TOWARZYSTWEM MIŁOŚNIKÓW LWOWA I KRESÓW POŁUDNIOWO WSCHODNICH W BYTOMIU. TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW LWOWA I KRESÓW POŁUDNIOWO WSCHODNICH W BYTOMIU ZAPRASZA SŁAWOMIRA NICIEJĘ, KTÓRY JEST SZTANDAREM REWOLUCJI PROLETARIATU. OTO ZAPROSZENIEDanuta Skalska „W czwartek o czwartej – czyli 4 października o godz. 16.00 w Centrum Kresowym w Bytomiu przy ul. Moniuszki 13 gościć będziemy prof. Stanisława S. Nicieję – autora wielu niezwykłych książek o Lwowie i Kresach, w tym – rewelacyjnych, po wielokroć wznawianych: Cmentarz Łyczakowski, Cmentarz Obrońców Lwowa i wielotomowej KRESOWEJ ATLANTYDY. W nadchodzący czwartek – spotkanie z Profesorem i wieczór autorski poświęcone będą promocji XI tomu tego […]

0


TOW.DANUTA SKALSKA PREZES TOW. MIŁOŚNIKÓW LWOWA W BYTOMIU WIELBI TOW. LENINA I TOW. DZIERŻYŃSKIEGO

KORESPONDENCJA NA FACEBOOK Z PANIĄ DANUTĄ SKALSKĄ

KORESPONDENCJA FACEBOOK Z TOWARZYSTWEM MIŁOŚNIKÓW LWOWA I KRESÓW POŁUDNIOWO WSCHODNICH W BYTOMIU.

TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW LWOWA I KRESÓW POŁUDNIOWO WSCHODNICH W BYTOMIU ZAPRASZA SŁAWOMIRA NICIEJĘ, KTÓRY JEST SZTANDAREM REWOLUCJI PROLETARIATU.

OTO ZAPROSZENIE
Danuta Skalska

„W czwartek o czwartej – czyli 4 października o godz. 16.00 w Centrum Kresowym w Bytomiu przy ul. Moniuszki 13 gościć będziemy prof. Stanisława S. Nicieję – autora wielu niezwykłych książek o Lwowie i Kresach, w tym – rewelacyjnych, po wielokroć wznawianych: Cmentarz Łyczakowski, Cmentarz Obrońców Lwowa i wielotomowej KRESOWEJ ATLANTYDY. W nadchodzący czwartek – spotkanie z Profesorem i wieczór autorski poświęcone będą promocji XI tomu tego niezwykłego dzieła, dobywającego z mroków niepamięci minione czasy, tamte miejsca i ludzi którzy na Kresach tworzyli historię. Opowieści Profesora słucha się z zapartym tchem, warto wiec na to spotkanie przyjść i posłuchać. Zapraszam wszystkich zainteresowanych. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!”

TOW.STANISŁAW SŁAWOMIR NICIEJA – B. REKTOR, WIELBICIEL TOW.LENINA I TOW. DZIERŻYŃSKIEGO I
PORTAL – LUSTRACJA I WERYFIKACJA NAUKOWCÓW
https://lustronauki.wordpress.com/2008/10/24/stanislaw-slawomir-nicieja-b-rektor-wielbiciel-dzierzynskiego-i-zabytkow/

„Prof. Nicieja czynnie wysługiwał się reżimowi komunistycznemu, dlatego zapraszanie go na uroczystość nadania honorowego obywatelstwa Opola Ryszardowi Kaczorowskiemu, ostatniemu prezydentowi RP, zdaje się być ponurą groteską” – napisali w liście do władz Opola opolscy działacze dawnej opozycji antykomunistycznej”.

TOWARZYSZ REKTOR ?

W przeszłości pisał peany o Dzierżyńskim, tłumaczył szczególną rolę partii w kształceniu studentów, aktywnie działał w PZPR i PRON. Teraz chwali Stalina za Jałtę i głosuje za odebraniem IPN-owi pieniędzy na śledztwo katyńskie. Kto? Senator SLD, prof. Stanisław Nicieja, który – jak dotąd – jest jedynym chętnym do startu w nadchodzących wyborach na rektora Uniwersytetu Opolskiego. Najpewniej więc nim zostanie.
Na stronie internetowej senator pisze o sobie, że jest historykiem i historykiem sztuki, który „uchodzi w powszechnej opinii Opolan za wielkiego budowniczego UO – przydomek „Kazimierz Wielki Opola”. Wylicza swe prace naukowe na temat polskich cmentarzy na Kresach oraz budynki uniwersyteckie wyremontowane jego staraniem.
W latach 80. otwarcie kolaborował z władzami PRL, działając w powszechnie bojkotowanych strukturach tzw. Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego. W lipcu 1988 roku otrzymał nawet specjalną nagrodę wojewódzką nadaną mu w szczególności za działalność w radzie wojewódzkiej PRON.
Nie dowie się też zaglądający do jego biografii, że nieco wcześniej, w 1986 roku, doc. dr hab. Nicieja na mocy postanowienia KW PZPR objął przewodnictwo Wojewódzkiego Komitetu Obrońców Pokoju. I że w tym czasie był aktywnym lektorem KW PZPR i wykładowcą wieczorowych uniwersytetów marksizmu-leninizmu.

A OTO LINK DO TEKSTU Aleksandra Szumańskiego
O ROLI TOW. SŁAWOMIRA NICIEJI POMIESZCZONY M.IN. W TYGODNIKU „ODRA” OPOLE
http://niepoprawni.pl/blog/2218/slawomir-nicieja-sztandar-rewolucji-proletariatu
DANUTA SKALSKA DO ALEKSANDRA SZUMAŃSKIEGO

I co z tego osobiście będzie miał „jedyny sprawiedliwy” – pan Szumański, ze zaatakuje prof. Nicieję przytaczając własny artykuł sprzed iluś tam laty? Pewnie jest w nim tyle prawdy ile w zamieszczonej tu również przez pana Szumańskiego informacji, że Skalska kandyduje na prezydenta miasta. Nadziwić sie nie mogę – skąd się bierze w ludziach taka bezinteresowna nienawiść? Pewnie stąd, ze nic tak nie boli co poniektórych – jak cudze sukcesy. Ale – czy w czymkolwiek umniejszają zasługi Pana Szumańskiego, wynikające m.in. z wiersza o „czekoladkach i cukierkach wprost ze Lwowa” – książki Niciei o Cmentarzu Łyczakowskim i 11 tomów KRESOWEJ ATLANTYDY? Znamy z historii Polski jednego takiego socjalistę, który we wlasciwym czasie „wysiadl na przystanku NIEPODLEGLOSC” i nikt mu tego nie wypomina (szkalowanie Józefa Pilsudskiego przez Skalską! W 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości dopisek Aleksander Szumański).

I DALEJ SKALSKA

Panie Szumański! Czy profesor N. wyrządził komuś krzywdę podczas mlodzieńczego, socjalistycznego epizodu w swoim zyciu? O co Panu tak naprawdę chodzi? Zebyśmy nie zapraszali Profesora na spotkania? Zapraszaliśmy i zapraszać będziemy. A Pan ma oczywiście prawo kogoś nie lubić, ale niekoniecznie jest to powód do czynienia fermentu wśród Kresowian.. Dość mamy ataków z zewnątrz, żeby jeszcze w swoim gronie stwarzać sobie bez powodu piekiełko.

ALEKSANDER SZUMAŃSKI

Jak komuna to komuna. Pani Skalska narusza moje dobra osobiste kwestionując prawdę w mojej publicystyce zatytułowanej „Sławomir Nicieja sztandar rewolucji proletariatu”. Takie stanowisko to nie „piekiełko” tylko naruszenie obowiązującego w Polsce Kodeksu Cywilnego.
Mój tekst sprzed siedmiu lat, nie stracił na aktualności bolszewickiej miłości Nicieji do Dzierżyńskiego, tak jak miłości Nicieji do tow. Lenia, który zdechł 94 lata temu.
A co pani Skalska powie na temat zbrodni bolszewickich – NKWD na mojej rodzinie, w tym Gestapo na moim śp. Ojcu doc. Maurycym Szumańskim. Nic nie powie tylko się brata sie z komunistą Nicieją bezczeszcząc Aulę św. Jana Pawła II na Jasnej Górze, zapraszając wielbiciela Lenina i Dzierżyńskiego na swoje przemówienia w obliczu Matki Bożej Królowej Polski, Pani Skalska potrafi pisać o czekoladkach i cukierkach a nie pamięta o wolności słowa w Polsce, ale za to biegła jest w obrażaniu ludzi…

KONSEKWENCJE NARUSZENIA DÓBR OSOBISTYCH

Dobra osobiste, pomimo swojego niematerialnego charakteru, są chronione przez prawo w takim samym stopniu jak dobra typowo materialne. Tym samym oznacza to, że każde naruszenie w tym zakresie uprawnia poszkodowanego do wytoczenia sprawy cywilnej i ubiegania się nie tylko o właściwe odszkodowanie ale także o zadośćuczynienie.
Zgodnie z treścią art. 23 Kodeksu cywilnego, do dóbr osobistych zaliczamy m.in. twórczość do jakiej należy mój tekst publicystyczny „Sławomir Nicieja sztandar rewolucji proletariatu”, pomieszczony na wielu portalach i prasie polonijnej.

https://niepoprawni.pl/blog/aleszumm/towarzysz-slawomir-nicieja-sztandar-rewolucji-proletariatu

http://www.radiownet.pl/publikacje/slawomir-nicieja-sztandar-proletariatu-z-dzierzynskim-w-tle

http://aleksanderszumanski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1110&Itemid=2&mosmsg=Dzi%EAkujemy+za+Tw%F3j+g%B3os

http://www.fronda.pl/blogi/prawda-o-nobliscie/stanislaw-slawomir-nicieja-sztandar-walczacego-proletariatu-z-krwawym-felkiem-w-tle,39736.html

http://www.aleszum.btx.pl/index.php/publikacje/991-stanislaw-slawomir-nicieja-sztandar-rewolucji-walczacego-proletariatu-z-krwawym-felkiem-w-tle-3

MIT KRESÓW WSCHODNICH W BYTOMIU

Już od lat Pani Danuta Skalska prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa w Bytomiu prowadzi spotkania z „wybitnym” komuchem, lektorem KC. PZPR rektorem Uniwersytetu w Opolu Sławomirem Nicieją. Oto wpis Skalskiej sprzed 3-ch lat.:
„5 listopada 2015 r. w Bytomiu odbyła się trzecia już odsłona cyklicznej konferencji poświęconej tematyce kresowej, pod tytułem Mit Kresów Wschodnich. Jest to duże wydarzenie, organizowane przy współpracy Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego i Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Konferencja zgromadziła w murach Muzeum Górnośląskiego blisko trzydziestu specjalistów, którzy próbowali odpowiedzieć na prowokacyjne pytanie czy „Kresy Wschodnie” były „mitem” i czy w ogóle były one „kresami””- (pisownia oryginalna).
I DALEJ SKALSKA
„Serię wykładów zainaugurowali pracownicy Muzeum Górnośląskiego, dyrektor Instytutu Historii UŚ prof. Jerzy Sperka oraz JM Rektor Uniwersytetu Opolskiego, wybitny znawca oraz popularyzator historii Kresów Południowo-Wschodnich, prof. Stanisław Sławomir Nicieja. Następnie wystąpienia profesorów odbywały się w 4 panelach i trwały aż do wieczora. Wystąpienia były bardzo konkretne, bogate merytorycznie i przyczyniły się do bardzo aktywnych dyskusji w panelach i w kuluarach. Z niecierpliwością czekamy więc na publikację referatów z tej konferencji i wierzymy, że stanowić ona będzie ważną pozycję w literaturze dotyczącej historii Kresów Wschodnich XIX i XX wieku”.

W OKUPACJI BOLSZEWICKIEJ I NIEMIECKIEJ UTRACIŁEM WE LWOWIE
CAŁĄ RODZINĘ NA CZELE Z OJCEM DOC. MED. MAURYCYM MARIANEM SZUMAŃSKIM – ADIUNKTEM UNIWERSYTETU IM. JANA KAZIMIERZA

Aleksander Szumański , świadek historii – dziennikarz niezależny, korespondent światowej prasy polonijnej, akredytowany (USA) w Polsce w latach 2005 – 2012, ścigany i skazany na śmierć przez okupantów niemieckich.Kombatant – Osoba Represjonowana – zaświadczenie o uprawnieniach Kombatantów i Osób Represjonowanych nr B 18668/KT3621


DANUTA SKALSKA PREZES TOW. MIŁOŚNIKÓW LWOWA W BYTOMIU WIELBI TOW. LENINA I TOW. DZIERŻYŃSKIEGO
KORESPONDENCJA NA FACEBOOK Z PANIĄ DANUTĄ SKALSKĄ
KORESPONDENCJA FACEBOOK Z TOWARZYSTWEM MIŁOŚNIKÓW LWOWA I KRESÓW POŁUDNIOWO WSCHODNICH W BYTOMIU.
TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW LWOWA I KRESÓW POŁUDNIOWO WSCHODNICH W BYTOMIU ZAPRASZA SŁAWOMIRA NICIEJĘ, KTÓRY JEST SZTANDAREM REWOLUCJI PROLETARIATU.
OTO ZAPROSZENIE
Danuta Skalska
„W czwartek o czwartej – czyli 4 października o godz. 16.00 w Centrum Kresowym w Bytomiu przy ul. Moniuszki 13 gościć będziemy prof. Stanisława S. Nicieję – autora wielu niezwykłych książek o Lwowie i Kresach, w tym – rewelacyjnych, po wielokroć wznawianych: Cmentarz Łyczakowski, Cmentarz Obrońców Lwowa i wielotomowej KRESOWEJ ATLANTYDY. W nadchodzący czwartek – spotkanie z Profesorem i wieczór autorski poświęcone będą promocji XI tomu tego niezwykłego dzieła, dobywającego z mroków niepamięci minione czasy, tamte miejsca i ludzi którzy na Kresach tworzyli historię. Opowieści Profesora słucha się z zapartym tchem, warto wiec na to spotkanie przyjść i posłuchać. Zapraszam wszystkich zainteresowanych. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!”
TOW.STANISŁAW SŁAWOMIR NICIEJA – B. REKTOR, WIELBICIEL TOW.LENINA I TOW. DZIERŻYŃSKIEGO I
PORTAL – LUSTRACJA I WERYFIKACJA NAUKOWCÓW
https://lustronauki.wordpress.com/2008/10/24/stanislaw-slawomir-nicieja-b-rektor-wielbiciel-dzierzynskiego-i-zabytkow/
„Prof. Nicieja czynnie wysługiwał się reżimowi komunistycznemu, dlatego zapraszanie go na uroczystość nadania honorowego obywatelstwa Opola Ryszardowi Kaczorowskiemu, ostatniemu prezydentowi RP, zdaje się być ponurą groteską” – napisali w liście do władz Opola opolscy działacze dawnej opozycji antykomunistycznej”.
TOWARZYSZ REKTOR ?
W przeszłości pisał peany o Dzierżyńskim, tłumaczył szczególną rolę partii w kształceniu studentów, aktywnie działał w PZPR i PRON. Teraz chwali Stalina za Jałtę i głosuje za odebraniem IPN-owi pieniędzy na śledztwo katyńskie. Kto? Senator SLD, prof. Stanisław Nicieja, który – jak dotąd – jest jedynym chętnym do startu w nadchodzących wyborach na rektora Uniwersytetu Opolskiego. Najpewniej więc nim zostanie.
Na stronie internetowej senator pisze o sobie, że jest historykiem i historykiem sztuki, który „uchodzi w powszechnej opinii Opolan za wielkiego budowniczego UO – przydomek „Kazimierz Wielki Opola”. Wylicza swe prace naukowe na temat polskich cmentarzy na Kresach oraz budynki uniwersyteckie wyremontowane jego staraniem.
W latach 80. otwarcie kolaborował z władzami PRL, działając w powszechnie bojkotowanych strukturach tzw. Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego. W lipcu 1988 roku otrzymał nawet specjalną nagrodę wojewódzką nadaną mu w szczególności za działalność w radzie wojewódzkiej PRON.
Nie dowie się też zaglądający do jego biografii, że nieco wcześniej, w 1986 roku, doc. dr hab. Nicieja na mocy postanowienia KW PZPR objął przewodnictwo Wojewódzkiego Komitetu Obrońców Pokoju. I że w tym czasie był aktywnym lektorem KW PZPR i wykładowcą wieczorowych uniwersytetów marksizmu-leninizmu.
A OTO LINK DO TEKSTU Aleksandra Szumańskiego
O ROLI TOW. SŁAWOMIRA NICIEJI POMIESZCZONY M.IN. W TYGODNIKU „ODRA” OPOLE
http://niepoprawni.pl/blog/2218/slawomir-nicieja-sztandar-rewolucji-proletariatu
DANUTA SKALSKA DO ALEKSANDRA SZUMAŃSKIEGO
I co z tego osobiście będzie miał „jedyny sprawiedliwy” – pan Szumański, ze zaatakuje prof. Nicieję przytaczając własny artykuł sprzed iluś tam laty? Pewnie jest w nim tyle prawdy ile w zamieszczonej tu również przez pana Szumańskiego informacji, że Skalska kandyduje na prezydenta miasta. Nadziwić sie nie mogę – skąd się bierze w ludziach taka bezinteresowna nienawiść? Pewnie stąd, ze nic tak nie boli co poniektórych – jak cudze sukcesy. Ale – czy w czymkolwiek umniejszają zasługi Pana Szumańskiego, wynikające m.in. z wiersza o „czekoladkach i cukierkach wprost ze Lwowa” – książki Niciei o Cmentarzu Łyczakowskim i 11 tomów KRESOWEJ ATLANTYDY? Znamy z historii Polski jednego takiego socjalistę, który we wlasciwym czasie „wysiadl na przystanku NIEPODLEGLOSC” i nikt mu tego nie wypomina (szkalowanie Józefa Pilsudskiego przez Skalską! W 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości dopisek Aleksander Szumański).
I DALEJ SKALSKA
Panie Szumański! Czy profesor N. wyrządził komuś krzywdę podczas mlodzieńczego, socjalistycznego epizodu w swoim zyciu? O co Panu tak naprawdę chodzi? Zebyśmy nie zapraszali Profesora na spotkania? Zapraszaliśmy i zapraszać będziemy. A Pan ma oczywiście prawo kogoś nie lubić, ale niekoniecznie jest to powód do czynienia fermentu wśród Kresowian.. Dość mamy ataków z zewnątrz, żeby jeszcze w swoim gronie stwarzać sobie bez powodu piekiełko.
ALEKSANDER SZUMAŃSKI
AULA ŚW. JANA PAWŁA II NA JASNEJ GÓRZE ZBEZCZESZCZONA PRZEZ DANUTĘ SKALSKĄ.
Jak komuna to komuna. Pani Skalska narusza moje dobra osobiste kwestionując prawdę w mojej publicystyce zatytułowanej „Sławomir Nicieja sztandar rewolucji proletariatu”. Takie stanowisko to nie „piekiełko” tylko naruszenie obowiązującego w Polsce Kodeksu Cywilnego.
Mój tekst sprzed siedmiu lat, nie stracił na aktualności bolszewickiej miłości Nicieji do Dzierżyńskiego, tak jak miłości Nicieji do tow. Lenia, który zdechł 94 lata temu.
A co pani Skalska powie na temat zbrodni bolszewickich – NKWD na mojej rodzinie, w tym Gestapo na moim śp. Ojcu doc. Maurycym Szumańskim. Nic nie powie tylko się brata się z komunistą Sławomirem Nicieją ,bezczeszcząc Aulę św. Jana Pawła II na Jasnej Górze, zapraszając wielbiciela Lenina i Dzierżyńskiego na swoje przemówienia w obliczu Matki Bożej Królowej Polski, Pani Skalska potrafi pisać o czekoladkach i cukierkach a nie pamięta o wolności słowa w Polsce, ale za to biegła jest w obrażaniu ludzi…
KONSEKWENCJE NARUSZENIA DÓBR OSOBISTYCH
Dobra osobiste, pomimo swojego niematerialnego charakteru, są chronione przez prawo w takim samym stopniu jak dobra typowo materialne. Tym samym oznacza to, że każde naruszenie w tym zakresie uprawnia poszkodowanego do wytoczenia sprawy cywilnej i ubiegania się nie tylko o właściwe odszkodowanie ale także o zadośćuczynienie.
Zgodnie z treścią art. 23 Kodeksu cywilnego, do dóbr osobistych zaliczamy m.in. twórczość do jakiej należy mój tekst publicystyczny „Sławomir Nicieja sztandar rewolucji proletariatu”, pomieszczony na wielu portalach i prasie polonijnej.
Dokumenty,źródła, cytaty:
https://niepoprawni.pl/blog/aleszumm/towarzysz-slawomir-nicieja-sztandar-rewolucji-proletariatu
http://www.radiownet.pl/publikacje/slawomir-nicieja-sztandar-proletariatu-z-dzierzynskim-w-tle
http://www.fronda.pl/blogi/prawda-o-nobliscie/stanislaw-slawomir-nicieja-sztandar-walczacego-proletariatu-z-krwawym-felkiem-w-tle,39736.html
http://www.aleszum.btx.pl/index.php/publikacje/991-stanislaw-slawomir-nicieja-sztandar-rewolucji-walczacego-proletariatu-z-krwawym-felkiem-w-tle-3
MIT KRESÓW WSCHODNICH W BYTOMIU
Już od lat Pani Danuta Skalska prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa w Bytomiu prowadzi spotkania z „wybitnym” komuchem, lektorem KC. PZPR rektorem Uniwersytetu w Opolu Sławomirem Nicieją. Oto wpis Skalskiej sprzed 3-ch lat.:
„5 listopada 2015 r. w Bytomiu odbyła się trzecia już odsłona cyklicznej konferencji poświęconej tematyce kresowej, pod tytułem Mit Kresów Wschodnich. Jest to duże wydarzenie, organizowane przy współpracy Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego i Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Konferencja zgromadziła w murach Muzeum Górnośląskiego blisko trzydziestu specjalistów, którzy próbowali odpowiedzieć na prowokacyjne pytanie czy „Kresy Wschodnie” były „mitem” i czy w ogóle były one „kresami””- (pisownia oryginalna).
I DALEJ SKALSKA
„Serię wykładów zainaugurowali pracownicy Muzeum Górnośląskiego, dyrektor Instytutu Historii UŚ prof. Jerzy Sperka oraz JM Rektor Uniwersytetu Opolskiego, wybitny znawca oraz popularyzator historii Kresów Południowo-Wschodnich, prof. Stanisław Sławomir Nicieja. Następnie wystąpienia profesorów odbywały się w 4 panelach i trwały aż do wieczora. Wystąpienia były bardzo konkretne, bogate merytorycznie i przyczyniły się do bardzo aktywnych dyskusji w panelach i w kuluarach. Z niecierpliwością czekamy więc na publikację referatów z tej konferencji i wierzymy, że stanowić ona będzie ważną pozycję w literaturze dotyczącej historii Kresów Wschodnich XIX i XX
wieku”.
W OKUPACJI BOLSZEWICKIEJ I NIEMIECKIEJ UTRACIŁEM WE LWOWIE
CAŁĄ RODZINĘ NA CZELE Z OJCEM DOC. MED. MAURYCYM MARIANEM SZUMAŃSKIM – ADIUNKTEM UNIWERSYTETU IM. JANA KAZIMIERZA
Opracowanie Aleksander Szumański , świadek historii – dziennikarz niezależny, korespondent światowej prasy polonijnej, akredytowany (USA) w Polsce w latach 2005 – 2012, ścigany i skazany na śmierć przez okupantów niemieckich.
Kombatant – Osoba Represjonowana – zaświadczenie o uprawnieniach Kombatantów i Osób Represjonowanych nr B 18668/KT3621
0

Aleszuma http://aleksanderszumanski.pl

Po prostu zwykly czlowiek

1401 publikacje
7 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758