Bez kategorii
Like

To już nie chcemy budować elektrowni atomowej ?

16/10/2012
527 Wyświetlenia
0 Komentarze
14 minut czytania
no-cover

Ex-pose i sex-poser

0


 

  

Bardzo krótkie i, rzekomo, bardzo konkretne wystąpienie para-premiera rzeczywiście miało treść. Ale taką, którą jeszcze nie tak dawno nie tylko on, ale i jego partyjni pieniacze, ochoczo krytykowali w wypowiedziach innych ugrupowań, w szczególności partii opozycyjnych (niejednokrotnie słusznie, choćby wtedy, gdy chodziło o „rozdawnictwo”).

 

Tymczasem cudotwórca, przy „niedopiętym budżecie” „znalazł” pieniądze na:

1/ „rozpoczęliśmy także cykl podwyżek dla pracowników szkół wyższych. To jest te 10 proc. z każdym rokiem i od 2013 ten projekt będziemy realizowali,

2/ „40 miliardów złotych do 2015 roku znajdzie sięjako kapitał dla BGK po to, aby w tym przedziale czasowym, a więc do 2015 roku, uzyskać możliwości inwestycyjne na poziomie 40 miliardów złotych”. A do tego  „… będzie to możliwe bez naruszania bezpieczeństwa finansowego państwa.. „

Wydawanie pieniędzy budżetowych z pewnością narusza bezpieczeństwo państwa. Skoro ma nie naruszyć, to pewnie znajdzie gdzie indziej. Jeżeli nie wiadomo gdzie, u kogo, to zapewne w kieszeniach podatników. Ponadto prezes RM nie powiedział również kto znajdzie ! Samo „znajdzie  się” ? Jeżeli „samo”, to zapewne najlepszy minister finansów, który nawet potrafi liczyć.

Może by tak jeszcze trochę więcej „poszukało” i „znalazło” ok. 1.000 mld zł, by spłacić dług państwa ?

3/ „Gaz łupkowy to także bezpośrednie inwestycje spółek Skarbu Państwa: PGNiG, Orlenu, Lotosu KGHM. To także budowa trzech kopalń i do 2016 roku zakładamy, że te inwestycje osiągną poziom 50 miliardów złotych”

4/ „Mówię o kontynuacji budowy terminalu gazowego. Mówię o projekcie już rozpoczętym – tysiącach kilometrów gazociągów, a także o magazynach na gaz…. Także interkonektor, a więc to połączenie energetyczne między Polską a Litwą, z udziałem środków europejskich, powinniśmy zakończyć w roku 2020, ale zaczynamy ją w tej chwili. I rozbudowa terminalu naftowego Gdańsk. Jeśli sumujemy to na te 7 lat, na 60 miliardów złotych”,

5/ „Będziemy kontynuowali ten najbardziej rozwinięty projekt narodowy infrastrukturalny …mówię o autostradach i drogach krajowych. Te 43 miliardy złotych powinniśmy zainwestować w kontynuację programu autostradowego i dróg krajowych.”

6/ „Będziemy także inwestowali, szukając również możliwości europejskich w modernizacji kolei. Mówimy tutaj o zaangażowaniu w latach 2013-2015 30 miliardów złotych z modernizacji kolei.”

 

7/ Na razie jesteśmy na etapie, rozpoczęliśmy go rok temu, masywnych inwestycji w tę infrastrukturę naukową. Inwestujemy. Rozpoczęliśmy to już na poziomie kontraktów i ten poziom uzyskał 10 miliardów złotych…. Ona będzie szła na dokończenie i budowę nowych laboratoriów, finansowanie badań, wyposażenie ośrodków badawczych i wszystkie sieci informatyczne – te najszybsze służące dobrze nauce.

8/ „… budowa w Polsce śmigłowców, okrętów, Rosomaków, a także budowa systemu obrony powietrznej i przeciwlotniczej, także z udziałem polskiego przemysłu …  Mówimy o bardzo dużej kwocie. Mówimy o 10 miliardach w latach 2013 – 2014, ale w sumie plany dotyczące tych strategicznych inwestycji do roku 2022 to jest blisko 100 miliardów złotych.

9/ „ …To jest przeznaczony już w budżecie na rok 2013, na program, który będzie trwał do roku 2015, w sumie miliard złotych na budowę, a tam gdzie nie jest potrzebna budowa, modernizację komend policji w całym kraju…”

10/ znalazły się jeszcze „drobne miliony„ na kilka innych spraw, jak choćby żłobki czy przedszkola

11/ „ … Mówimy o mniej więcej 60 miliardach złotych do 2020 roku, bo proces inwestycyjny będzie trwał, bo są to wielkie przedsięwzięcia. Będzie trwał wiele lat, ale rozpoczyna się już w tej chwili. Mówięo budowie bloków energetycznych w Turowie, w Opolu, w Puławach, w Blachowni, w Stalowej Woli, w Jaworznie, w Kozienicach, we Włocławku.

Moment ! Jedną chwileczkę !

Elektrownia Turów o mocy 1,9 GW, zasilana węglem brunatnym

Elektrownia Opole o mocy 1,492 GW, zasilana węglem kamiennym

Elektrownia Stalowa Wola o mocy 450 MW,

Elektrownia Jaworzno o mocy 1,345 GW,

Elektrownia Kozienice o mocy 2,6 GW, zasilana węglem kamiennym

Elektrownia Włocławek o mocy 160 MW, jedyna wodna

Elektrownia Puławy o mocy 0,8 – 0,9 GW, ma zostać zbudowana i być zasilana gazem

Elektrownia Blachownia o mocy 158 MW elektrycznej i 174 MW cieplnej, ma zostać wybudowany blok gazowy

 

A gdzie miejsce na podobno „czystą energie”? Gdzie są wiatraki ? Przecież większość z tych elektrowni to ta „zła energia”, przede wszystkim pochodząca od węgla !

Czyżby najlepszy minister finansów nie obawiał się żadnych pakietów klimatycznych, zielonych eko-terrorystów, czy też unijnych dyrektyw dekarbonizacyjnych, które zostaną wyemitowane przez otwory wylotowe euro-(p)osłów ?

 

Ponadto, Elektrownia Turów należy do holdingu PGE, w której 60% udziałów posiada Skarb Państwa. Skoro tak, to gdzie jest Elektrownia jądrowa w Żarnowcu ?? Jej inwestorem miał być też PGE.

To już nie chcemy budować elektrowni jądrowej ???

Czy więc energetyka jądrowa była kolejną wrzutką para-premiera, by odwrócić uwagę od sukcesów para-rządu na zielonej wyspie ? A zachowanie para-premiera to była tylko kolejna poza ? To po co były te protesty mieszkańców przeciwko budowie jądrowej elektrowni ? Po co pieniądze przeznaczone na indoktrynację obywateli co do bezpieczeństwa takich prądnic ?

 

Może wystarczy tych przykładów, wziętych niejako z epoki Gierka. Faktem jest, że jesteśmy na zielonej wyspie i nic nam nie jest w stanie zaszkodzić, choćby przyszedł i sam „kryzys”(a nawet jego brat „Ramzes”, mimo, że umarł, jak u Laskowika). Jesteśmy na tyle bogaci, że z pewnością nas stać. A te marne 900 mld zł długu –  to zapewne znajdzie się jakiś księgowy z PGR-u, bądź innej wielkiej inwestycji socjalizmu, który z pewnością gdzieś je schowa.

 

Ale pora na podsumowanie:

„… Kiedy sumujemy te pieniądze, …. to w tej nowej perspektywie europejskiej i których istotną część będziemy inwestowali w tych kluczowych latach 2013 – 2014, … mówimy o kwocie od 700 do 800 miliardów złotych, które będą towarzyszyły środkom europejskim.”

Czy to nie był lapsus ?

„ …mówimy o kwocie od 700 do 800 miliardów złotych, które będą towarzyszyły środkom europejskim..”

A więc oprócz „naszych” nędznych 700 – 800 mld zł będą jeszcze, zapewne poważne kwoty ze środków europejskich (tzn. z pieniędzy wcześniej nam zabranych) – „ … Zapowiadaliśmy wierząc w swoją skuteczność w Europie, że 300 miliardów złotych to jest to satysfakcjonujące minimum…”

No, to już będzie istna plaga. Strach będzie wyjść z domu, by nie natrafić na jakąś, nie tylko  europejską, inwestycję.

 

Swoją drogą kierownik naszego para-państwa miał ostatnio coś jakby wiele wspólnego z sexem. Przybiera różne pozy. Nie tak dawno zachowywał się jak twardziel – kastrator (do dnia dzisiejszego nie słyszałem by jakiemukolwiek pedofilowi chemicznie obciął), teraz jak atomowy twardziel, który okazał się być jądrowym pozerem. No i został jeszcze „podpaskowy żołnierz”.

Dlaczego ? Jedno z najczęściej wymienianych słów podczas ex-pose było „bezpieczeństwo”:

a/ „ … aby Polska nadal była bezpieczna w czasie globalnego zawirowania ..”

b/ „ ..Ten rok był taką inwestycją w trudne decyzje po to, aby Polska i Polacy czuli się bezpiecznie…”

c/ „… Po pierwsze, kontynuujemy ten wielki program bezpieczeństwa energetycznego…”

d/ „ … konsolidację wydatków na polskie bezpieczeństwo militarne aby do maksimum zbudować ten polski charakter produkcji …”

e/ „ … Bo bezpieczeństwo polskie dzisiaj to … budowa w Polsce śmigłowców, okrętów, Rosomaków…”

f/ „ …bezpieczeństwo to nie tylko wysokiej jakości sprzęt…”,

g/ „Kiedy mówimy o bezpieczeństwie w kontekście wzrostu i miejsc pracy”

h/ „… nie ma innej drogi dla bezpiecznego rozwoju Polski, a przede wszystkim dla miejsc pracy dla Polaków niż utrzymanie wzrostu przez inwestycje…”

i/ „… Chcę też podkreślić, że wszystkie te projekty są i muszą być bezpieczne z punktu widzenia założonych pułapów na deficyt i na finanse publiczne …”,

j/ „… w tych przedsięwzięciach będziemy mieli na uwadze tak, jak do tej pory bezpieczeństwo finansów publicznych…”

k/„… To jest bezpieczeństwo polskiej rodziny i bezpieczeństwo polskich dzieci…. Kiedy chcemy się skupić dzisiaj na bezpieczeństwie rodziny to …, na rzecz bezpieczeństwa matki,

l/ „… żeby kobiety w Polsce w poczuciu bezpieczeństwa rodziły dzieci…”

m/ „… Dlatego jeszcze raz chcę zapewnić tych wszystkich, którzy wiążą koniec z końcem z takim trudem, a szczególnie dotyczy to młodych ludzi, że mogą się czuć bezpieczni. Natomiast nie mogą się czuć bezpieczni ci nieliczni, którzy nadużywają naszego skomplikowanego prawa i nierzetelnie wykorzystują to, co to niedoskonałe prawo im daje

 

„Uff, jak gorąco !”

Po tylu zapewnieniach, to można już się poczuć super-bezpiecznym, niemal jak złoto w Forcie Knox.

W tym momencie przypomina się stara reklama: „Chcesz poczuć się bezpieczna – kup sobie ALWAYS !” Koniecznie „ze skrzydełkami !!” (to zapewne chodziło o taką nową, tajną broń latającą).

Czy taką właśnie broń miał na myśli „nasz kochający ojciec narodu” ?

 

 

0

astygmatyk

66 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758