Bez kategorii
Like

Tajne konta lewicy, afera zakończyła żywot…

04/02/2011
383 Wyświetlenia
0 Komentarze
7 minut czytania
no-cover

Marek Dochnal znany "lobbysta"  w 2005 roku ujawnił w zeznaniach przed prokuraturą swoją wiedzę na temat tajnych kont w bankach Szwajcarskich założonych przez czołowych przedstawicieli lewicy. W zakładaniu tych kont pośredniczył znany "bankowiec- morderca" ułaskawiony przez Prezydenta Kwasniewskiego Peter Vogel.  W zeznaniach wymienił Wiesława Kaczmarka zajmującego się prywatyzacją, Marka Siwca będącego prezydenckim ministrem, Mariusza Łapińskiego z ministerstwa Zdrowia oraz Jacka Piechotę pełniącego funkcję ministra gospodarki. Wszyscy oczywiście zaprzeczyli i na tym sprawa została zakończona do czasu… … aż nastały mroczne czasy PISu. PIS ten w osobie Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry oraz prokuratora krajowego Janusza Kaczmarka udał się do krainy za górami zwanej Szwajcarią. Szwajcarzy, jak było do przewidzenia, odmówili oficjalnych dokumentów. Dokumentów odmówili ale jak oświadczył prokurator krajowy Kaczmarek dokumenty […]

0


Marek Dochnal znany "lobbysta"  w 2005 roku ujawnił w zeznaniach przed prokuraturą swoją wiedzę na temat tajnych kont w bankach Szwajcarskich założonych przez czołowych przedstawicieli lewicy. W zakładaniu tych kont pośredniczył znany "bankowiec- morderca" ułaskawiony przez Prezydenta Kwasniewskiego Peter Vogel.  W zeznaniach wymienił Wiesława Kaczmarka zajmującego się prywatyzacją, Marka Siwca będącego prezydenckim ministrem, Mariusza Łapińskiego z ministerstwa Zdrowia oraz Jacka Piechotę pełniącego funkcję ministra gospodarki. Wszyscy oczywiście zaprzeczyli i na tym sprawa została zakończona do czasu…

… aż nastały mroczne czasy PISu. PIS ten w osobie Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry oraz prokuratora krajowego Janusza Kaczmarka udał się do krainy za górami zwanej Szwajcarią. Szwajcarzy, jak było do przewidzenia, odmówili oficjalnych dokumentów. Dokumentów odmówili ale jak oświadczył prokurator krajowy Kaczmarek dokumenty te zostały mu pokazane. Widział na nich nazwiska polityków lewicy, oraz stwierdził że na  tajnych kontach bankowych trzymają oni pieniądze prawdopodobnie pochodzące z przestępstw .

Za te słowa SLD wytoczyło proces Kaczmarkowi. Prokurator krajowy Janusz Kaczmarek na sprawie nie zeznawał gdyż uznał że obowiązuje go tajemnica państwowa a z niej nie został zwolniony. Poprosił Wysoki Sąd o powołanie na świadków czterech prokuratorów którzy byli z nim w Szwajcarii. Sąd zgodę wydał oraz wystąpił do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Cwiąkalskiego o zwolnienie powołanych swiadków z tajemnicy pańswowej. No i…

… minister sprawiedliwości nie zwolnił z tajemnicy państwowej czterech prokuratorów, którzy byli w Szwajcarii z Januszem Kaczmarkiem. A właśnie ci śledczy mieli widzieć te konta…                                        Peter Vogel zaczął mówić. Szwajcarski bankier Peter Vogel siedzący w areszcie zaczął mówić,  wśród najważniejszych swoich współpracowników wymienił… krewną ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego. Okazało się ostatecznie że to nie krewna pana ministra lecz jego żony. Pan Kaczmarek nie mogąc zeznawać z powodu tajemnicy państwowej (oraz jego świadkowie) przeprosił grzecznie SLD.

To tyle tytułem wstępu. Sprawa tajnych kont polityków w Szwajcarii nie dotyczyła jedynie Polski. USA oraz UE zaczeły naciskać na Szwajcarskie banki o ujawnienie tajnych kont swoich obywateli. Po długich przepychankach udało im się to. Udało się i Polsce ale na trochę innych warunkach. By się nie rozpisywac zbytnio wklejam wypowiedz wiceministra finansów Macieja Grabowskiego z portalu TVN:

"- To absolutny przełom – tak wiceminister finansów Maciej Grabowski mówi o umowie dotyczącej wymiany informacji podatkowych, jaką Polska wynegocjowała właśnie ze Szwajcarią. Skorumpowani politycy i nieuczciwi podatnicy nie będą już mogli liczyć na dyskrecję szwajcarskich bankierów.

Umowę o "unikaniu podwójnego opodatkowania" ze Szwajcarią Polska podpisze już w kwietniu – powiedział portalowi tvn24.pl Maciej Grabowski, wiceminister resortu finansów. Szwajcaria nie będzie już mogła utrzymywać tajemnicy bankowej, jeśli Polska zwróci się do niej o przekazanie informacji dotyczących osób lub firm podejrzanych o oszustwa podatkowe. Zastrzegła sobie jednak, że żądanie przekazania informacji powinno w jasny sposób określać osobę i bank, których dotyczy. Nie będzie to wymiana "automatyczna", jak w przypadku państw Unii Europejskiej.To absolutny przełom – mówi Grabowski. Z dobrodziejstwa nowej ustawy będzie mógł skorzystać nie tylko fiskus ścigający nieuczciwych podatników, ale także inne służby.

Konta lewicy

Tajemnica bankowa, restrykcyjnie przestrzegana przez Szwajcarów, uniemożliwiała nie tylko ściągnięcie należności podatkowych od obywateli polskich, ale także wyjaśnienie wielu afer z przeszłości. Minister Grabowski mówi, że teraz takie sprawy będą mogły znaleźć swój finał. Chodzi przede wszystkim o tzw. aferę Vogla, czyli sprawę tajnych kont lewicy."
.

SUKCES?  Zapytam nieśmiało…

Niewątpliwy, zwłaszcza że postanowienia umowy między Polska a Szwajcarią będą miały zastosowanie dopiero za rok podatkowy w którym umowa ta wejdzie w życie czyli najwcześniej w 2011 . Umowa ta nie przewiduje ujawnienia wcześniejszych tajnych kont założonych przez obywateli Polskich w bankach Szwajcarskich.

W ten oto sposób żywota dokonala kolejna afera i został ogłoszony sukces…

 

 

 

 

.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/145632,szwajcaria-ujawni-tajne-konta-politykow.html

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/73170,czy-janusz-kaczmarek-widzial-liste-kont-lewicy.html

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/75997,sprawa-kont-lewicy-nie-zostanie-wyjasniona.html

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/75303,krewna-cwiakalskiego-pracowala-dla-vogla.html

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/74003,corka-leppera-u-ministra-sprawiedliwosci.html

http://www.tvn24.pl/12690,1650217,0,1,szwajcarskie-konta-bez-tajemnic,wiadomosc.html

0

ironiczny anglosas

34 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758