POLSKA
Like

Szewczak: Bilderberg nakazał Tuskowi przedterminowe wybory?

11/06/2013
893 Wyświetlenia
0 Komentarze
21 minut czytania
Szewczak: Bilderberg nakazał Tuskowi przedterminowe wybory?

Janusz Szewczak , główny ekonomista SKOK „ mamy budowę fiskalnego totalitaryzmu.”…”Zbyt dużo polskich długów jest w rękach podmiotów zagranicznych. Jesteśmy pod kroplówką, dodatkowo uzależnieni – jak narkomani – od bodźców narkotycznych. To jest duży problem i zagrożenie. „….”Być może chodzi o „…” przygotowanie się na przedterminowe wybory. Wtedy rozpaczliwe klajstrowanie rozpadającego się budżetu ma sens.

0


Jeśli rzeczywiście Platforma myśli o wcześniejszych wyborach, zdając sobie sprawę, że każdy miesiąc może przynieść totalną kompromitację, to działania Rostowskiego są zrozumiałe. „…”To zbiega się w czasie z wyjazdem Jana Vincenta Rostowskiego do Londynu. Minister był na tajnym spotkaniu Grupy Bilderberg.”…”Być może na spotkaniu grupy Bilderberg zapadły jakieś decyzje. Dlatego warto, by Rostowski powiedział Polakom, co robił na tym spotkaniu, o czym rozmawiał, z kim, jak nas reprezentował, co tam mówiono o Polsce. Mogłoby się okazać, że najważniejsze decyzje o polskiej przyszłości zapadają poza Polską...”…”Wydaje się, że polski parlament powinien uzyskać na specjalnym posiedzeniu informacje od ministra, co on robił na tym niezwykle tajemniczym konwentyklu, który wygląda jak jakaś loża masońska. „… „Warto byłoby, żeby minister Rostowski poinformował, czym się tam zajmowano, jaką opinię przedstawiał minister, czy coś obiecał, czy o coś prosił. Takie są reguły demokratycznego państwa prawa. Rostowski nie jest prywatnym biznesmenem, jest ministrem RP. Tam nawet dziennikarzy nie wpuszcza się, by zrobili zdjęcia. W”….”..”Po co właściwie ma mówić o spotkaniu, w którym brał udział?”….”To byłoby bardzo ciekawe. A dodatkowo, być może to spotkanie ma jakiś związek z pogłębiającymi się problemami finansowymi państwa polskiego. One są widoczne na każdym kroku.”…„ mamy totalne załamanie w finansach publicznych, szczególnie w dochodach budżetu państwa. Premier Donald Tusk przyznał kilka dni temu, że jest problem. Jak na liberała o zabarwieniu socjaldemokratycznym niewątpliwie to spore osiągnięcie, że szef rządu przyznaje się, że są problemy z wpływem dochodów z podatku VAT, akcyzy, podatków od dochodów osobistych oraz CiTu. Sytuacja jest niepokojąca. Dlaczego rośnie opresja skarbowa państwa?”….”….” Łupienie przedsiębiorców, podatników, kierowców, pieszych, jest tak opresyjne, że Polacy od dawna czegoś takiego nie doświadczyli. Ostatnio doszło do niemal 200 zmian w ordynacji podatkowej, a dodatkowo Ministerstwo Finansów rozważa możliwość wprowadzenia blokady konta bankowego podatnika prewencyjnie na trzy miesiące. Zwiększa się elastyczność, uznaniowość w stosowaniu przepisów. To niezwykle niebezpieczne, mamy budowę fiskalnego totalitaryzmu.”…”Rozmawiał Stanisław Żaryn „….(źródło )

 

Niezależna „Jacek Rostowski ponownie na spotkaniu Grupy Bilderberg. Wczoraj rozpoczęło się posiedzenie tej tajemniczej i wpływowej grupy uważanej przez niektórych za ponadnarodową organizację próbującą tworzyć rząd światowy. Tak jak w zeszłym roku polski minister finansów jest na liście gości. Tym razem grupa zebrała się w Hertfordshire w Anglii. „…”Rostowski nie jest jedynym Polakiem, który uczestniczył w zebraniach Grupy. Dotychczas w spotkaniach grupy brał udział jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej,  Andrzej Olechowski, Aleksander Kwaśniewski w 2008 r. oraz Hanna Suchocka w 1998 r. To nie koniec polskich gości. Polski biznes był też reprezentowany: w 2004 i 2005 roku na spotkaniach był Jacek Szwajcowski (prezes Pelion Helathcare Group, jednej z największych grup działających na rynku ochrony zdrowia w Polsce) oraz w 2004 r. Sławomir Sikora – prezes zarządu Banku Handlowego, od 2005 r. członek rady nadzorczej spółki Agora. „….(źródło )

 

—–

Mój komentarz

 

Szewczak stwierdził ,że Polska jest narkomanem uzależnionym od struktury tworzonej przez rody lichwiarskie „Zbyt dużo polskich długów jest w rękach podmiotów zagranicznych. Jesteśmy pod kroplówką, dodatkowo uzależnieni – jak narkomani „

 

Czy Rostowski celowo zadłuża Polskę, aby uniemożliwić jakiekolwiek próby wybicia się na niepodległość, a Polaków na trwałe przemienić w niewolników . Czy „akcje polityczne „ Tuska i politykę gospodarczą Rostowskiego koordynuje zagranica .

 

Na całym świecie istnieje korelacja pomiędzy wzrostem dobrobytu ludności a pozbawieniem wpływu lichwiarstwa. Chiny, które nigdy nie dopuściły rodów lichwiarskich do swojego rynku, ani nie zadłużały się maja bezprecedensowy wzrost gospodarczy. Poddam inną ciekawą korelację.

 

„Jean-Michel Severino, Emilie Debled Według „The Economist” sześć z dziesięciu najszybciej rosnących krajów leży właśnie na tym kontynencie – podkreślają eksperci. „…..”Afryka przeżywa okres bezprecedensowego wzrostu. Średnie zadłużenie zagraniczne kontynentu spadło z 63 proc. PKB w 2000 r. do 22,2 proc. w roku 2012 „….(więcej )

 

Wystarczyło tylko rządom afrykańskim pogonić rody lichwiarskie, aby natychmiast nastąpił szybki rozwój . Afryka pokazała jedno . Że można wyzwolić ludność z płacenia niewolniczych haraczy zwanych odsetkami do długu , czy tez obsługą długu publicznego . Pod spodem umieszczam film, który wyjaśnia metody jakim rody lichwiarskie przejmują kontrolę na państwami i jka rozpoczynają niewolniczą eksploatację ludności .

 

Do tej pory elity polityczne i gospodarcze ramie w ramie współpracowały ze starymi potężnymi rodami lichwiarskimi w eksploatacji ludności . Coraz wyższe podatki, coraz większe zadłużenie doprowadziło do załamania cywilizacji Zachodu

 

Wolny od struktur oligarchii lichwiarskiej świat zaczął się tak szybko rozwijać. Chiny, Indie , Afryka .

 

Coś się zaczyna zmieniać . Część elit gospodarczych i polityczne pod powoli dostrzegają że albo zreformują system , albo zdechną razem z doprowadzonymi do nędzy narodami . Przykład sukcesu Orbana i jego trwanie najlepiej o tym świadczą .

 

Wysługiwanie się Tuska i Rostowskiego komu tylko się da może na nic się nie zdać .Jeżeli rzeczywiście dotąd wspierające lichwiarstwo struktury bezpieczniackie zmienią front to los Tuska i Rostowskiego będzie opłakany . Ich los będzie miał za zadanie zastraszyć i rozbić przeciwników

zwrotu .

 

Orban zmniejszając zadłużenie i likwidując podatkami kontrolowane przez lichwiarstwo koncerny testuje realną siłę starego prządku.

 

video „Idea kryzysu – Nowy Porządek Świata. „

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie

 

Grupa Bilderberg albo Klub Bilderberg – nieformalne międzynarodowe stowarzyszenie wpływowych osób ze świata polityki i gospodarki. Spotkania grupy odbywają się raz do roku[1]. Podczas nich omawiane są najważniejsze w danym czasie dla świata sprawy dotyczące bezpieczeństwa, polityki i gospodarki. „….”Konferencje Grupy Bilderberg odbywają się przy obecności wyselekcjonowanych dziennikarzy[6], lecz zgodnie z obietnicą dyskrecji, nie zdają oni relacji z przebiegu ani treści rozmów. Tym też należy tłumaczyć brak zainteresowania mediów spotkaniami, w których uczestniczą m.in. takie osoby jak prezes Banku Światowego James Wolfensohn[7], żona byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Hillary Rodham Clinton[8], były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair[9], żona Billa GatesaMelinda Gates[10], czy Andrzej Olechowski[11]. W 2012 r. w spotkaniu Grupy brał udział polski minister finansów Jacek Rostowski[12][13]. Według uczestników, ze względu na nieformalny charakter, spotkania pozwalają na swobodną wymianę poglądów niezależnie od aktualnych animozji politycznych. „…(źródło )

 

Grupa Bilderberg skupia wpływowych ludzi – m.in. wielu członków europejskich domów królewskich – którzy spotykają się raz w roku w celu przedyskutowania aktualnych spraw. Podczas tych ściśle tajnych spotkań prominentni biznesmeni, politycy, bankierzy, działacze oświatowi, właściciele mediów oraz przedstawiciele generalicji z całego świata, często nazywani ,,równoległym rządem”?, radzą na temat utworzenia tzw. Nowego Porządku. Grupa Bilderberg utrzymuje bliskie kontakty także z europejską arystokracją, nie wyłączając brytyjskiej rodziny królewskiej czy członków domów panujących Szwecji, Holandii i Hiszpanii. T”a ściśle tajna organizacja została oficjalnie powołana na początku lat pięćdziesiątych, po nieformalnych spotkaniach członków elit europejskich w latach czterdziestych. Byli wśród nich ministrowie spraw zagranicznych krajów europejskich, holenderski książę Bernhar, polski socjalista Józef Hieronim Retinger, założyciel ruchy na rzecz zjednoczenia Europy po drugiej wojnie światowej – uważany „za ojca grupy Bilderberg”. Grupa bierze nazwę od hotelu Bilderberg,  który znajduje się w Holandii w miejscowości Oosterbeek, w którym w maju 1954 r. odbyła się pierwsza konwencja.. Pierwsze zebranie odbyło się pod przewodnictwem holenderskiego księcia Bernarda, Bernhard Julius Coert Karel Godfried Pieter, książe Holandii i Lippe-Biesterfeld. Bernhard był wcześniej członkiem nazistowskiej SS i pracownikiem niemieckiej I.G. Farben w Paryżu. W 1937 ożenił się z holenderską księżniczką Julianą i został głównym udziałowcem i członkiem zarządu Dutch Shell Oil, obok lorda Victora Rotschilda z Wielkiej Brytanii.Po napaści Niemiec na Holandię para królewska przeniosła się do Londynu. Tam po wojnie Rotschild i polski Żyd Retinger zachęcili Bernharda do stworzenia Grupy Bilderberg. Grupa agromadziła najważniejsze osobistości z Europy i Ameryki. Ze świata biznesu zaangażowani w spotkania byli Jan McCloy (Chase Manhattan Bank), Dawid Rockefeller, M. Leffingwelle (Bank Morgana) i wielu innych. Potem do ważnych osobistości Grupy dołączył Zbigniew Brzeziński. Książę Bernard przewodził Grupie aż do roku 1976. W tym roku nie odbyło się spotkanie. Zamieszanie księcia w korupcyjną aferę Lockheeda ( pomoc w sprzedaży samolotów do Holandii) spowodowało zmianę przewodniczącego – na czele Grupy stanął Douglas Home, były minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii. Po nim przewodniczyli Walter Scheel – późniejszy prezydent RFN, Eryk Roll – szef grupy bankowej Warburg, Od roku 1989 do dziś Grupę zwołuje Piotr Ropert, znany bardziej jako lord Carrington, były sekretarz generalny NATO, były minister w wielu rządach brytyjskich, członek Fabian Society i Królewskiego Instytutu Spraw Zagranicznych.Wśród sławnych Amerykanów, którzy uczestniczyli w spotkaniach grupy Bilderbrg, wymienia się członków CFR: Georg’a Balla, Deana Achesona, Deana Ruska, McGeorge’a Bundy’ego, Christiana Hertera, Zbigniewa Brzezińskiego, Douglasa Villona, J. Roberta Oppenheimera, Waltera Retera, Jacoba Javitsa, Roberta McNamarę, Waltera Bedell Smitha i generała Lymana Lemnitzera. Do grupy Bilderberg należeli też : J. William Fulbright, Henry Ford II, Georges Pompidou, Valery Giscard d’Estaing, Helmut Schmidt I baron Edmund Rotschild z Francji.”…”Grupa Bilderberg skupia wpływowych ludzi – m.in. wielu członków europejskich domów królewskich – którzy spotykają się raz w roku w celu przedyskutowania aktualnych spraw. Podczas tych ściśle tajnych spotkań prominentni biznesmeni, politycy, bankierzy, działacze oświatowi, właściciele mediów oraz przedstawiciele generalicji z całego świata, często nazywani ,,równoległym rządem”?, radzą na temat utworzenia tzw. Nowego Porządku. Grupa Bilderberg utrzymuje bliskie kontakty także z europejską arystokracją, nie wyłączając brytyjskiej rodziny królewskiej czy członków domów panujących Szwecji, Holandii i Hiszpanii.„Ta ściśle tajna organizacja została oficjalnie powołana na początku lat pięćdziesiątych, po nieformalnych spotkaniach członków elit europejskich w latach czterdziestych. Byli wśród nich ministrowie spraw zagranicznych krajów europejskich, holenderski książę Bernhar, polski socjalista Józef Hieronim Retinger, założyciel ruchy na rzecz zjednoczenia Europy po drugiej wojnie światowej – uważany „za ojca grupy Bilderberg”. Grupa bierze nazwę od hotelu Bilderberg,  który znajduje się w Holandii w miejscowości Oosterbeek, w którym w maju 1954 r. odbyła się pierwsza konwencja.. Pierwsze zebranie odbyło się pod przewodnictwem holenderskiego księcia Bernarda, Bernhard Julius Coert Karel Godfried Pieter, książe Holandii i Lippe-Biesterfeld. Bernhard był wcześniej członkiem nazistowskiej SS i pracownikiem niemieckiej I.G. Farben w Paryżu. W 1937 ożenił się z holenderską księżniczką Julianą i został głównym udziałowcem i członkiem zarządu Dutch Shell Oil, obok lorda Victora Rotschilda z Wielkiej Brytanii.Po napaści Niemiec na Holandię para królewska przeniosła się do Londynu. Tam po wojnie Rotschild i polski Żyd Retinger zachęcili Bernharda do stworzenia Grupy Bilderberg. Grupa agromadziła najważniejsze osobistości z Europy i Ameryki. Ze świata biznesu zaangażowani w spotkania byli Jan McCloy (Chase Manhattan Bank), Dawid Rockefeller, M. Leffingwelle (Bank Morgana) i wielu innych. Potem do ważnych osobistości Grupy dołączył Zbigniew Brzeziński. Książę Bernard przewodził Grupie aż do roku 1976. W tym roku nie odbyło się spotkanie. Zamieszanie księcia w korupcyjną aferę Lockheeda ( pomoc w sprzedaży samolotów do Holandii) spowodowało zmianę przewodniczącego – na czele Grupy stanął Douglas Home, były minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii. Po nim przewodniczyli Walter Scheel – późniejszy prezydent RFN, Eryk Roll – szef grupy bankowej Warburg, Od roku 1989 do dziś Grupę zwołuje Piotr Ropert, znany bardziej jako lord Carrington, były sekretarz generalny NATO, były minister w wielu rządach brytyjskich, członek Fabian Society i Królewskiego Instytutu Spraw Zagranicznych.Wśród sławnych Amerykanów, którzy uczestniczyli w spotkaniach grupy Bilderbrg, wymienia się członków CFR: Georg’a Balla, Deana Achesona, Deana Ruska, McGeorge’a Bundy’ego, Christiana Hertera, Zbigniewa Brzezińskiego, Douglasa Villona, J. Roberta Oppenheimera, Waltera Retera, Jacoba Javitsa, Roberta McNamarę, Waltera Bedell Smitha i generała Lymana Lemnitzera. Do grupy Bilderberg należeli też : J. William Fulbright, Henry Ford II, Georges Pompidou, Valery Giscard d’Estaing, Helmut Schmidt I baron Edmund Rotschild z Francji.Grupa Bilderberg skupia wpływowych ludzi – m.in. wielu członków europejskich domów królewskich – którzy spotykają się raz w roku w celu przedyskutowania aktualnych spraw. Podczas tych ściśle tajnych spotkań prominentni biznesmeni, politycy, bankierzy, działacze oświatowi, właściciele mediów oraz przedstawiciele generalicji z całego świata, często nazywani ,,równoległym rządem”?, radzą na temat utworzenia tzw. Nowego Porządku. Grupa Bilderberg utrzymuje bliskie kontakty także z europejską arystokracją, nie wyłączając brytyjskiej rodziny królewskiej czy członków domów panujących Szwecji, Holandii i Hiszpanii.T „….” Grupa agromadziła najważniejsze osobistości z Europy i Ameryki. Ze świata biznesu zaangażowani w spotkania byli Jan McCloy (Chase Manhattan Bank), Dawid Rockefeller, M. Leffingwelle (Bank Morgana) i wielu innych. Potem do ważnych osobistości Grupy dołączył Zbigniew Brzeziński. Książę Bernard przewodził Grupie aż do roku 1976. W tym roku nie odbyło się spotkanie. Zamieszanie księcia w korupcyjną aferę Lockheeda ( pomoc w sprzedaży samolotów do Holandii) spowodowało zmianę przewodniczącego – na czele Grupy stanął Douglas Home, były minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii. Po nim przewodniczyli Walter Scheel – późniejszy prezydent RFN, Eryk Roll – szef grupy bankowej Warburg, Od roku 1989 do dziś Grupę zwołuje Piotr Ropert, znany bardziej jako lord Carrington, były sekretarz generalny NATO, były minister w wielu rządach brytyjskich, członek Fabian Society i Królewskiego Instytutu Spraw Zagranicznych.Wśród sławnych Amerykanów, którzy uczestniczyli w spotkaniach grupy Bilderbrg, wymienia się członków CFR: Georg’a Balla, Deana Achesona, Deana Ruska, McGeorge’a Bundy’ego, Christiana Hertera, Zbigniewa Brzezińskiego, Douglasa Villona, J. Roberta Oppenheimera, Waltera Retera, Jacoba Javitsa, Roberta McNamarę, Waltera Bedell Smitha i generała Lymana Lemnitzera. Do grupy Bilderberg należeli też : J. William Fulbright, Henry Ford II, Georges Pompidou, Valery Giscard d’Estaing, Helmut Schmidt I baron Edmund Rotschild z Francji.”…(źródło)

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758