Bez kategorii
Like

Szanuj różnorodność czy dyskryminacja polityczna na Euro 2012 ?

01/07/2012
577 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

„UEFA korzysta z okazji do przekazania całemu światu informacji, iż wszelkie formy dyskryminacji w futbolu będą eliminowane..”
Skoro tak – to powinna zacząć od eliminacji samej siebie !

0


 

 

„UEFA korzysta z okazji do przekazania całemu światu informacji, iż wszelkie formy dyskryminacji w futbolu będą eliminowane..”

Skoro tak – to powinna zacząć od eliminacji samej siebie !

 

 

 

Przed półfinałowymi meczami na Euro 2012 kapitanowie poszczególnych drużyn odczytali politycznie poprawne teksty, pod dyktando UEFA-y, o antyrasistowskim przesłaniu

 

Jak wyjaśnia sama UEFA, na swojej stronie internetowej,„Kampania Respect podczas UEFA EURO 2012 opiera się na czterech głównych filarach – zaangażowanie w zwalczanie rasizmu (Respect Diversity), poprawę dostępu do stadionów dla niepełnosprawnych (Respect Inclusion), promocję zdrowego trybu życia przez uprawianie sportu (Respect Your Health) oraz rozwój wymiany kulturalnej poprzez dialog fanów i miast ich goszczących (Respect Fan Culture).”

Wspólny projekt UEFA i FARE  pod nazwą 'Respect Diversity – Football Unites’ (Szanuj Odmienność – Piłka Nożna Jednoczy) podczas UEFA EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie obejmował monitoring podczas meczów, przeciwdziałanie dyskryminacji i podejmowanie działań dyscyplinarnych w przypadku zajścia niewłaściwych zachowań. Szczególnie chodzi o monitoring rasistowskich przyśpiewek oraz transparentów przekazujących treści skrajnie prawicowe.

„UEFA w sposób znaczący wsparła działalność FARE w ostatnich latach, organizacje współpracowały w przygotowaniu projektów, wydawaniu publikacji, korzystaniu z okazji do przekazania całemu światu informacji, iż wszelkie formy dyskryminacji w futbolu będą eliminowane.”

Ponadto „Platini skorzystał z okazji i przypomniał również o braku tolerancji wobec rasizmu”.

 

UEFA zapewne zapomniała o paradoksie Voltaire’a, który głosił, iż „nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji”, i wpadła we własną pułapkę. Skoro w futbolu nie ma miejsca na dyskryminację – to dyskryminując rasistów działają dokładnie wbrew temu, co głoszą !

Poza tym UEFA, wybiórczo monitorując  jedynie „treści skrajnie prawicowe” – kolejny raz dyskryminuje, tym razem ludzi o poglądach skrajnie lewicowych ! W przypadku osobników propagujących skrajnie lewackie hasła – UEFA już nie wyraża zainteresowania nimi . To skandal i dyskryminacja skrajnych lewaków !

 

A na koniec, kto miałby monitorować takie hasła i poglądy – czy UEFA zatrudniła specjalistów od doktryn politycznych do wyłapywania tych niebezpiecznych wywrotowców ? Kto będzie decydował , który transparent zawiera treści skrajnie prawicowe, a który nie ? Ale to rzecz wtórna, bowiem wpierw należałoby ustalić definicje: jakie treści mają charakter skrajnie prawicowy.  Czy nazista to również skrajna prawica ? Biorąc pod uwagę świadomość semantyczną politycznych elit – z pewnością tak.

 

W wywiadzie udzielonym radiu RMF FM minister Radek Sikorski zaapelował , „ .. żeby nie mieszać sportu i polityki.. „

Należy ubolewać, że UEFA nie miała okazji wcześniej usłyszeć dobrej rady ministra Radka i z okazji święta piłki kopanej .. zorganizowała politycznie poprawną, nietolerancyjną i dyskryminującą akcję polityczną.

 

 

0

astygmatyk

66 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758