Bez kategorii
Like

Stowarzyszenie Godność – List otwarty – Anna Walentynowicz

26/09/2012
461 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

List otwarty Stowarzyszenia Godność w sprawie rządowych zaniedbań.

0


 

Gdańsk, dnia 25 09 2012 r

 

List otwarty

 

Po ostatnich ekshumacjach dwóch ofiar katastrofy smoleńskiej i po przeprowadzonych sekcjach zwłok ustalono, żeciało Anny Walentynowicz pomylono w Moskwie z ciałem innej ofiary, co spowodowało, że rodziny pochowałyich w innych miastach jako swoich najbliższych. Prokuratura zapowiada następne cztery ekshumacje. Jak się okazuje państwo nie zdało egzaminu w tej sprawie.

Za karygodny brak opieki nad ciałami ofiar, za okłamywanie społeczeństwa co do udziału przy sekcjach zwłok polskich lekarzy-patologów ponoszą odpowiedzialność osoby z najwyższych Władz Państwa, Prokuratur Generalny i Polski Konsulat w Moskwie. Brak należytego działania tych osób godzi w polską rację stanu i obniża autorytet naszego państwa wobec obywateli i społeczności międzynarodowej. Naszym zdaniem osoby te nie powinny pełnić dalej swych funkcji.

My, byli działacze NSZZ Solidarność i więźniowie polityczni z lat 1980-89 zrzeszeni w Stowarzyszeniu ,,Godność” żądamy od Rządu, Sejmu i Senatu przeprowadzenia dochodzenia , ustalenia winnych oraz postawienie wniosków dyscyplinarnych do dymisji włącznie.

 

 

Czesław Nowak

Prezes Stowarzyszenia Godność

0

Roko

Gdanszczanin, urodzony w Sopocie

31 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758