Bez kategorii
Like

Starożytny papirus najwyraźniej dowodzi, że Jezus był żonaty.

19/09/2012
537 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Niepełny rękopis, napisany w języku starożytnym.

0


 

Niedawno odkryto fragment starożytnego papirusu.Sprawił on wybuchową sugestię, że Jezus i Maria Magdalena byli mężem i żoną, twierdzą naukowcy.
 

Rękopis w języku koptyjskim ujawniła profesor historii wczesnego chrześcijaństwa z Uniwersytetu Harvarda, Karen L. King-donosi Daily Mail

Centrum fragmentu zawiera frazę sensacyjną, gdzie Jezus, mówiąc do swoich uczniów, mówi ,,moja żona", naukowcy uważają,że odnosi się do Magdaleny.

,,Jezus powiedział: moja żona…" – urwane w połowie zdanie z tekstu na papirusie. W innym jego miejscu mówi o kobiecie: ,,będzie ona mogła być moim uczniem".

Autorka książek o nowych odkryciach w tekstach biblijnych przedstawiła go na konferencji naukowej w Rzymie. Jego pochodzenie nie jest znane, a jego właściciel zastrzegł sobie anonimowość. Prof. King pokazała go na razie tylko niewielkiej grupie specjalistów ds. studiów koptyjskich i papirologii. Stwierdzili, że najprawdopodobniej jest autentyczny.
Jednak sceptycy zwracają uwagę na metaforyczny sens przetłumaczonego zdania. Ich zdaniem Jezus mówił o ,,poślubieniu" swojego Kościoła.

 

0

Hania Cieślak

171 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758