Bez kategorii
Like

Sondaż CBOS. Dziennikarze faworyzują PO

26/11/2012
555 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Media najbardziej lubiły Kwaśniewskiego i SLD. Najmniej PiS i Lecha Kaczyńskiego – tak to widzą czytelnicy i widzowie – informuje „Rzeczpospolita”.

0


Wyborcy i politycy PiS lubią powtarzać, że tak jak do 2007 roku media krytykowały rząd, tak po wygranych przez PO wyborach dla odmiany zaczęły krytykować opozycję. Okazuje się, że jest w tym sporo prawdy. Przynajmniej w odczuciu ankietowanych przez CBOS Polaków (badanie z października tego roku).

Obecnie 29 proc. respondentów uważa, że media są przychylnie nastawione do rządu. 18 proc., że negatywnie. Zaledwie 8 proc. badanych ocenia, że środki masowego przekazu wspierają opozycję. Przeciwnego zdania jest aż 30 proc. badanych.

Polacy inaczej odbierali przekaz mediów podczas rządów PiS. Wówczas (badanie CBOS z listopada 2006 r.) 22 proc. ankietowanych twierdziło, że media sprzyjają rządowi. Więcej, bo 27 proc., zauważało, że są rządzącym nieprzychylne. Wtedy również inaczej odbierano nastawienie mediów do ówczesnej opozycji. Dokładnie tyle samo (po 18 proc.) badanych było zdania, że media jej sprzyjają, ile – że są do niej źle nastawione.

Więcej: http://www.rp.pl/artykul/10,955292-Dziennikarze-wola-rzad-niz-opozycje.html

0

Jan Pi

938 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758