Artykuły redakcyjne
Like

Śmiesznie i strasznie

07/06/2017
1566 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Śmiesznie i strasznie

Odkąd wiadomości z krainy absurdu stały się codziennością, przestały dziwić. Ale czasami następuje taka kumulacja, że doprawdy trudno to rozumem ogarnąć.

0


We wtorek była chyba jakaś kumulacja. Kilka przykładów.

Sobotni zamach w Londynie sprowokował w niemieckich mediach dyskusję o związkach terroryzmu z islamem. Rozważania dotyczyły między innymi tego, że zamachowcy mają miliony zwolenników, i dlaczego brak jest „protestów [przeciwko zamachom] praworządnych muzułmanów”?

http://fakty.interia.pl/swiat/news-niemieckie-media-dlaczego-muzulmanie-nie-protestuja,nId,2402555

Czyżby zaczęli poszukiwać wspólnego motywu łączącego zamachowców z Nicei, Marsylii, Paryża, Berlina, Manchesteru i Londynu? Zaprawdę – wolne są te niemieckie media.

* * *

W maju ub. roku KE wystąpiła z propozycją reformy systemu azylowego UE. „Projekt zakładał proporcjonalny udział każdego państwa członkowskiego w rozwiązaniu kryzysu migracyjnego”. „Kraje Grupy Wyszehradzkiej nie będą mogły wybrać sobie tego, co im odpowiada, a co nie”, oświadczyła Cecilia Wikström, sprawozdawca PE na temat reformy, europosłanka liberalnej frakcji ALDE. Dodała też, że kraje, które „nie będą wywiązywały się ze zobowiązań, muszą liczyć się z konsekwencjami finansowymi”.

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-unia-europejska/polska-w-ue/news-wikstrom-nowy-system-azylowy-bedzie-obligatoryjny,nId,2402868

Podobny model „liberalizmu” został w Polsce zaprowadzony we wrześniu 1939 r. Relokacje też były, i podobnie przejmowano się zdaniem tak relokowanych, jak mieszkańców terenów, gdzie relokowani trafiali.

* * *

Na krajowym „podwórku” też ciekawie.

W obronie kornika drukarza ruszyły „działaczki społecznego ruchu ekologicznego – Matki Polki na wyrębie”. W proteście przeciwko m.in. wycince w Puszczy Białowieskiej, rządowym planom regulacji rzek oraz jakości powietrza postanowiły prosić o interwencję u polskich władz… papieża Franciszka.

http://fakty.interia.pl/polska/news-gazeta-krakowska-matki-polki-na-wyrebie-u-papieza,nId,2402566

A gdzie się podział postulat rozdziału Kościoła od państwa? Mniejsza z tym – strach pomyśleć, po co pojadą do Dalajlamy.

* * *

W związku z pracami nad nowelizacją „abonamentu RTV” pojawiły się pytania o umowy z TVP Spółka Akcyjna na odbiór sygnału. Na tyle widać głośne, że sprawę skomentował rzecznik rządu, Rafał Bochenek: „To nie jest kwestia zmuszania kogokolwiek do czegokolwiek. Jest w Polsce ustawa abonamentowa, która obowiązuje – na każdym z nas ciąży obowiązek opłat abonamentowych, aczkolwiek wielu Polaków ich nie płaci”. Liberalizm w szwedzkim stylu. Skargi prosimy kierować do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

http://biznes.interia.pl/media/news/bochenek-o-oplatach-abonamentowych-kazdy-z-nas-ma-obowiazek,2521949,5058

* * *

13 lipca wchodzi w życie nowelizacja Kodeksu Karnego, zakładająca obowiązek zgłaszania przestępstw seksualnych popełnianych na nieletnich. Za brak donosu grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech dla osób które wiedziały lub podejrzewały.

http://www.pch24.pl/wkrotce-wejdzie-w-zycie-prawny-obowiazek-zglaszania-przestepstw-seksualnych-wobec-dzieci,52097,i.html

Niewiadomą pozostaje, jak ograna ścigania będą ustalać stan wiedzy lub podejrzenia ewentualnych oskarżonych. Chyba, że w ramach państwa prawa obowiązek udowodnienia niewinności przerzucą na oskarżonych.

* * *

To wszystko z osobna jest tak absurdalne, że aż śmieszne. Ale patrząc na to jako na całość – robi się strasznie. Pokazuje bowiem jednoznacznie kierunek, w którym zmierza ludzkość, a przynajmniej nasz „krąg cywilizacyjny”.

0

Michał Nawrocki https://3obieg.pl

232 publikacje
34 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758