Globalnie i Lokalnie
Like

Skandal w biały dzień! Niezatapialny Tadeusz Cebo ponownie kandydatem na stanowisko Prokuratora Rejonowego w Gorlicach

15/03/2017
1346 Wyświetlenia
0 Komentarze
9 minut czytania
Skandal w biały dzień! Niezatapialny Tadeusz Cebo ponownie kandydatem na stanowisko Prokuratora Rejonowego w Gorlicach

Dokumenty, z którymi Czytelnicy „3obiegu” za chwilę będą mogli się zapoznać, rzadko kiedy trafiają na łamy prasowe. Nie, nie dlatego, że chroni je tajemnica państwowa. Powód jest bardzo prozaiczny. Mało kto wie, że takie dokumenty powstają oraz kiedy powstają. A jak się tego nie wie, to trudno wystąpić, na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej, do władzy publicznej o ich udostępnienie. Tym razem, piszącemu te słowa, udało się (with a little help from unknown friend), ale ile innych ciekawych materiałów dokumentalnych skrywają różne państwowe i samorządowe archiwa, Bóg raczy wiedzieć. A teraz przejdźmy do rzeczy!

0


21 lutego 2017 roku odbyło się w Krakowie Zgromadzenie Prokuratorów w Prokuraturze Regionalnej w Krakowie. Celem spotkania był wybór kandydatur do pełnienia funkcji prokuratorów rejonowych w okręgach kieleckim, nowosądeckim i tarnowski. Pełnomocnictwo do przedstawienia ww. kandydatur mocą pisma Prokuratora Krajowego z dnia 9 lutego 2017 roku otrzymał prokurator Zbigniew Gabryś, naczelnik Wydziału Organizacyjno-Sądowego Prokuratury Regionalnej w Krakowie. Na jakiej podstawie naczelnik-prokurator  Zbigniew Gabryś dokonał selekcji i wyboru kandydatów na stanowiska małopolskich prokuratur rejonowych nie wiadomo (może na rozkaz?). Wiadomo natomiast, że wszystkie kandydatury zaproponowane przez naczelnika-prokuratora Zbigniewa Gabrysia zostały bez szemrania, jednogłośnie przyjęte.

Jak słyszę i widzę, że głosowania w takich sprawach są jednogłośne, to od razu nabieram wątpliwości do jakości takich postpeerelowskich rozstrzygnięć. Zwłaszcza, że mamy do czynienia, w przypadku organów prokuratury, z instytucją, która cieszy się we współczesnej Polsce zdecydowanie fatalną renomą. O dyspozycyjności i korupcji w organach prokuratury polskiej (vide pierwsza z najnowszego brzegu afera Amber Gold) można opowiadać w nieskończoność. A i ja czasami zahaczam o te tematy, opisując co bardziej pikantne i bulwersujące przykłady z życia prokuratorskiego wzięte. Ludzie w czerwonych żabotach wysługiwali się nieboszczce Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i te maniery przenieśli bezkonfliktowo i “beztransformacyjnie”, chciałoby się rzec, do spadkobierczyni PRL-u, czyli tzw. III RP. Przyjdzie o tym jeszcze niejednokrotnie opowiadać jeśli Pan Bóg nie zawezwie człowieka przed swoje oblicze zbyt szybko. Dlatego zostawmy oceny natury ogólnej i wróćmy do dokumentacji z 21 i 22 lutego 2017 roku oraz 9 marca 2017 roku, udostępnionej przez Prokuratora Regionalnego w Krakowie Marka Woźniaka. Będziecie Państwo mogli zapoznać się poniżej z następującymi dokumentami:

  1. Pismo Prokuratora Regionalnego w Krakowie Marka Woźniaka do Macieja Rysiewicza Redaktora Naczelnego „Bobowa Od-Nowa” z dnia 9 marca 2017 roku.
  2. Protokół posiedzenia Zgromadzenia Prokuratorów w Prokuraturze Regionalnej w Krakowie w dniu 21 lutego 2017 roku.
  3. Pismo Prokuratora Regionalnego w Krakowie do Pana Bogdana Święczkowskiego I Zastępcy Prokuratora Generalnego z dnia 22 lutego 2017 roku.

Czytelnicy mojego portalu dostrzegą, wśród bardzo wielu kandydatów na stanowiska prokuratorów rejonowych, o których nic nie wiem, bo jako lokalny portal dopominam się o praworządność, w zasadzie wyłącznie, w powiecie gorlickim (czasami wystawiam nos do sąsiedniego powiatu nowosądeckiego), a więc Czytelnicy dostrzegą nazwisko prokuratora Tadeusza Cebo. I o tym prokuratorze od lat mam dużo do powiedzenia i stwierdzić, że moje opinie na jego temat są krytyczne, to jakby nic nie stwierdzić. Nazwisko prokuratora Tadeusza Cebo pojawia się na tym portalu często i gęsto. Prokuratorowi Tadeuszowi Cebo postawiłem wiele zarzutów. Uważałem i uważam nadal, ze powinien zostać w trybie natychmiastowym zwolniony ze służby!!! Moje artykuły na ten temat muszą być znane zarówno Prokuratorowi Regionalnemu Markowi Woźniakowi, jak również prokuratorowi-naczelnikowi Zbigniewowi Gabrysiowi, bo wielokrotnie odpowiadali na liczne moje pisma, wnioski, skargi i doniesienia, dotyczące działania Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu i Prokuratury Rejonowej w Gorlicach. W artykułach i pismach do organów Prokuratury Krajowej niejednokrotnie recenzowałem działania takich stróżów prawa jak prokuratorzy Tadeusz Cebo, Michał Trybus, Sławomir Korbelak, Arleta Osikowicz, Piotr Kapustka, Dagmara Nalepa etc. Składałem także doniesienia o domniemaniu popełnienia przestępstw przez niektórych z wyżej wymienionych. Sprawa miała nawet swój oddzielny bieg, ale Prokuratura Rejonowa w Olkuszu oczywiście ukręciła sprawie łeb, bez uzasadnienia, bo nie byłem pokrzywdzonym w sprawie. Na ten temat przyjdzie jeszcze kilka słów napisać w oddzielnym artykule! Dlatego wracam do tematu.

I jak tak sobie patrzę, że prokuratorzy Prokuratury Regionalnej w Krakowie:  Marek Woźniak, Zbigniew Gabryś et consortes całkowicie zlekceważyli wszystkie argumenty i dowody, które znalazły się w moich artykułach, zlekceważyli także fakt, że prokurator Tadeusz Cebo, dostąpił niewątpliwego „zaszczytu”, do dość wątpliwej jakości, sławy publicznej na lamach nie tylko „Gorlic i Okolic”, ale także mediów ogólnopolskich i ci prokuratorzy jednogłośnie poparli Tadeusza Cebo na stanowisko Prokuratora Rejonowego w Gorlicach, to odnoszę wrażenie, graniczące z pewnością, że prokuratorski beton jest naprawdę najwyższej jakości. Czasy się podobno zmieniają a prokurator Tadeusz Cebo ciągle w tych samych komisjach, chciałoby się przypomnieć zaadaptowany na potrzeby tego felietonu fragment jednego z dialogów z filmu – jakby nomen omen – pod tytułem „Psy” Władysława Pasikowskiego.

Powtórzmy! Tadeusz Cebo został jednogłośnie zarekomendowany prokuratorowi Bogdanowi Święczkowskiemu na stanowisko Prokuratora Rejonowego w Gorlicach. I ja to nazywam skandalem w biały dzień. A uzasadnienie takiego oświadczenia, piszącego te słowa, Pan prokurator Bogdan Święczkowski znajdzie w stosie moich artykułów, zob. http://gorliceiokolice.eu/tag/tadeusz-cebo/.

{A tak przy okazji mam nadzieję, że postępowanie dyscyplinarne wobec nie tylko prokuratora Tadeusza Cebo zostało wdrożone, bo jakoś zapadła cisza w tej sprawie, po złożeniu przeze mnie stosownego wniosku?}

Nie wiem ilu z prokuratorów zarekomendowanych przez Zgromadzenie Prokuratorów w Prokuraturze Regionalnej w Krakowie może „pochwalić się” takimi dokonaniami jak prokurator Tadeusz Cebo. Niestety uważam, że wielu, ale to tylko moje, oparte na publicystycznej statystyce, insynuacje. Jeśli ewentualni Czytelnicy tego tekstu z kieleckiego, tarnowskiego i nowosądeckiego maja coś więcej na ten temat do powiedzenia, proszę o wiadomości. Po sprawdzeniu postaram się je opublikować.

Dzisiaj po raz kolejny wzywam Prokuratorów Krajowych Zbigniewa Ziobro i Bogdana Święczkowskiego do niezatwierdzania prokuratora Tadeusza Cebo na stanowisko w Gorlicach. Przynajmniej z powodu fundamentalnych wątpliwości dotyczących tej kandydatury, jeśli Panowie prokuratorzy uznacie, że nie można dać wiary moim tekstom i materiałom w nich przedstawionym. Nie może być tak, że głos opinii publicznej zostaje tak dramatycznie zlekceważony jak w przypadku zarekomendowania prokuratora Tadeusza Cebo na wysokie funkcyjne stanowisko. A poza tym może wreszcie trzeba, chociaż by spróbować, skruszyć postpeerelowskie fundamenty w organach prokuratury polskiej. Jak „dobra zmiana”, to może rzeczywiście dobra zmiana. Nominacja dla prokuratora Tadeusza Cebo będzie oznaczała, że ta dobra zmiana w prokuraturze, to tylko kolejne miraże i obietnice nowej władzy bez żadnego pokrycia.

Więcej na temat funkcjonariuszy publicznych w czerwonych żabotach (w mojej publicystyce) także tutaj:

http://gorliceiokolice.eu/tag/michal-trybus/, http://gorliceiokolice.eu/2016/01/przestepcy-w-czerwonych-zabotach-musza-odejsc/, http://wilczyska.salon24.pl/759509,albo-o-niezaleznosci-i-bezstronnosci-prokuratorow-w-polsce.

W tej sprawie ciąg dalszy nastąpi, a teraz już tylko dokumenty (dla cierpliwych):

0

Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758