Bez kategorii
Like

Sikorski: „Były apele, naczelny „Rz” nie posłuchał. I skończyło się tak, jak się skończyło”

09/11/2012
461 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Prokurator Seremet apelował do redaktora naczelnego „Rz”, żeby się wstrzymał z publikacją. Tak samo, jak wcześniej rzecznik MSZ apelował ws. tekstu o fakturach dla białoruskich opozycjonistów. Naczelny w obydwu wypadkach nie posłuchał.

0


 I skończyło się tak, jak się skończyło – mówi w rozmowie z Jackiem Żakowskim minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Jacek Żakowski: Coraz więcej komentatorów z niepokojem przygląda się roli prokuratora Seremeta w sprawie publikacji "Rzeczpospolitej" o trotylu…

Radosław Sikorski, MSZ: Będę bronił prokuratora Seremeta. On apelował do redaktora naczelnego "Rz", żeby się wstrzymał z publikacją. Tak samo jak wcześniej rzecznik MSZ apelował ws. tekstu o fakturach dla białoruskich opozycjonistów. Naczelny w obydwu wypadkach nie posłuchał, zaczął nawet mówić o naciskach z naszej strony (MSZ zaprzeczał, jakoby doszło do jakichkolwiek nacisków ws. tekstu o fakturach). I skończyło się tak, jak się skończyło.

– Nie dziwi pana, że minęło kilkanaście godzin od tego, jak Sikorski dowiedział się o publikacji do czasu, jak prokuratura zareagowała?

Zawsze reakcja zajmuje trochę czasu, jeśli ma być poważna. Jedno mogę stwierdzić – dla mnie dla rządu publikacja była zaskoczeniem.

Więcej:http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,12823005,Zakowski_przepytuje_Sikorskiego___Nie_mam_informacji.html

 

0

Jan Pi

938 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758