Bez kategorii
Like

Sekta korwiniarzy

14/06/2012
625 Wyświetlenia
0 Komentarze
20 minut czytania
no-cover

„Po tym, jak zakwestionowałem dogmaty sekty…”

0


W poprzedniej mojej notce wykazałem się iście anielską cierpliwością: pięć lat, by móc powiedzieć Januszowi Mikke: "Sprawdzam" – w sprawie jego zaciekłej obrony UBeckich interesów. Oczywiście, wynik był łatwy do przewidzenia…
http://orks.nowyekran.pl/post/64551,on-jest-manipulatorem-to-czlowiek-zlej-woli-oszust-intelektualny

Przyznaję bez bicia, że tym razem – moja anielska cierpliwość była nieco mniejsza. Po lekturze komentarza jednego z wiernych wyznawców p. Mikke:

"PALIMY FLAGĘ ZSRE !!!!!!"
http://carcinka.nowyekran.pl/post/64734,plon-ruski-placie-materialu-nie-na-maszcie-szmato#comment_503289

– przypomniała mi się pewna dość zabawna sytuacja, dotycząca właśnie palenia flagi UE…

"30-XI-2009 około południa odbędzie się publiczne spalenie flagi Unii – po 1-XII-2009 będzie to już przestępstwo" http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Pierwsza-akcja-partii-Wolnosc-,2,ID395006872,n

Z wykładni zaprezentowanej przez p. Mikke – wynikałoby ni mniej ni więcej, iż jego wierny wyznawca nawołuje do popełnienia przestępstwa. Co byłoby dość intrygujące – zważywszy, iż p. Mikke nazywa siebie "legalistą" 🙂

Już wtedy, gdy p.Mikke wpadł na pomysł w samych założeniach niezbyt przemyślanego happeningu, obwieszczając wszem i wobec swoje projekcje nt. sankcji prawnych będących konsekwencją wejścia w życie Traktatu Lizbońskiego – bezpośrednio pod wspomnianą notką, w dn. 24-XI-2009 zwróciłem p. Mikke oraz jego wyznawcom uwagę, że swoim niezrozumieniem istoty tej materii odrobinę się kompromituje:

——————————————
Pytanie:
Czy od 1.12.2009 będzie można bez przykrych konsekwencji publicznie spalić niebieską płachtę z 12 gwiazdami?

Mikke twierdzi, że nie:
"Jeśli pogoda i inne warunki pozwolą, 30-XI około południa odbędzie się publiczne spalenie flagi Unii – po 1-XII będzie to już przestępstwo, do tego czasu wolno… "
ale:
"Usunięte zostały wszelkie postanowienia sugerujące państwowość Unii Europejskiej, takie jak nazwa "konstytucja" czy też artykuły o symbolach Unii (flaga, hymn, dewiza)."
http://pl.wikipedia.org/wiki/Traktat_lizbo%C5%84ski

Mikke zawsze niby stara się respektować prawo, nieprawda-Ż? Na jakiej to PODSTAWIE PRAWNEJ twierdzi, że po 1-XII spalenie płachty będzie przestępstwem? Bo wygląda na to, iż właśnie zgodnie z obowiązującym TL może w dniu 1.12.2009 bez konsekwencji spalić tę płachtę, nieprawda-Ż?
I gdyby coś poszło niezgodnie z obowiązującym prawem – mógłby zdemaskować jedno z większych kłamstw, jakimi karmiono małpy. A póki co, to właśnie Mikke dokłada się do urabiania małp odnośnie racji bytu "flagi" unijnej po 1-XII-2009.
P.S. Niech mu ktoś z łaski swojej szepnie słówko ode mnie, bo znowu się kompromituje…

——————————————

Oczywiście spotkał mnie za to zwyczajowy, furiacki atak w obronie "Dogmatu o Nieomylności Miszcza", ale równie zwyczajowo – nie zrobił na mnie większego wrażenia 🙂

Więc gdy okazało się, iż śpiewa się już na moją melodię – postanowiłem zrobić mały eksperyment… Polegał na zaprezentowaniu inkryminowanej opinii p. Mikke z 2009r. – jako mojej własnej:

"Nawołujecie do palenia flagi UE, a zatem nawołujecie do: popełnienia przestępstwa. A podobno jesteście "legalistami" – na obraz i podobieństwo waszego "Góró"…
To coś tu w tej waszej "teologii z Józefowa" nie sztymuje, oględnie rzecz ujmując, LOL"

http://jkm.nowyekran.pl/post/65164,list-z-londynu#comment_507792

Oczywiście skłamałbym szpetnie, gdybym napisał, że wyniki tego eksperymentu przeszły moje najśmielsze oczekiwania… 😉

kam:
"a jakie to by było przestępstwo cwaniaczku?? znieważenie barw narodowych? czy może sprowadzenie zagrożenia pożarowego?

powiew świeżości:
"Pajacu (…) Jak się na czymś nie znasz, to nie próbuj pouczać tępy trollu"

Mirek-S:
"Co Ty tam, durna pało, znowu wypisujesz?

Ja, do kam:
"hehe, nie do końca jestem pewien, ale wygląda mi na to, że pisząc: przestępstwo – miałem jednak na myśli: znieważenie flagi (a nie: sprowadzenie zagrożenia pożarowego) tak, przemyślałem sprawę – zdecydowanie chodzi tu o to pierwsze (to drugie – byłoby "tu": zupełnie pozbawione bez sensu ;)"

kam:
"to był sarkazm idioto"

antares:
"Aby nie było niedomówień – uważam cię za perskiego kutasa"

Ja, do kam:
"a u mnie myślisz że nie, sekciarzu? ;D"

Ja, do Mirek-S:
"no ten, tego… o tym paleniu flagi ZSRE, dołączysz się do piesków i podłożysz jak one? ;)"

wrzask (najwyraźniej jeszcze "niezaktualizowany"):
"Pan Janusz Korwin-Mikke spalił flagę 30 listopada 2009 roku, a więc zanim ratyfikacja weszła w życie. Dlatego też sąd, wytoczył sprawę, o sprowadzenie zagrożenia pożarowego, ponieważ z innego paragrafu siłą rzeczy nie mógł działać (co innego po 2 grudnia)."

powiew świeżości, aktualizuje wrzask:
"Otóż nie. Niebieska szmata z 12 żółtymi pentagramami nawet po 1 grudnia 2009 r. nie stała się w sensie prawnym flagą UE. (…)  Można (a nawet należy) na legalu ją palić przy każdej okazji lub podcierać nią sobie dupę."

Ja:
"pajacu / tępy trollu / cwaniaczku / durna pało / idioto / perski kutasie
co tak skromnie, sekciarze? 😉 naprawdę, nie stać was na więcej mięsistych wyzwisk – w ramach retorsji za stwierdzenie, iż: "spalenie flagi Unii to przestępstwo
"? 😉 jestem rozczarowany, poprawcie się! 😉
P.S. mądrej głowie dość dwie słowie (a nawet dwa znaki interpunkcyjne… ;)"

michal43:
"Orksie znowu przeinaczasz ty zakochańcu unijny. Jak zdechnie UE to przygłupów ubędzie."

Ultima Thule:
"3. Spalenie flagi ZSRE (w sensie znieważenia) nie jest nielegalne !!! Flaga ZSRE nie jest flagą państwową !!!"

Mirek-S:
"To nie jest "grubiańska odpowiedź", tylko stwierdzenie faktu. Gdybyś nie był tłukiem, to byś sobie przeczytał to coś, co wypisuje od dłuższego czasu ten kretyn"(to było o mnie 😉

Ja, do Ultima Thule:
"Nim kogut trzy razy zapieje – będziesz jeszcze rzewnie płakać, sekciarzu ;)))"

Ja, do Mirek-S:
"kretyna dopisuję do puli, LOL"

diablisko, do Marky, o mnie:
"2) napisal wiele glupich i durnych rzeczy
3) kilka z wielu przykladow tylko z tej strony:
"Nawołujecie do palenia flagi UE, a zatem nawołujecie do: popełnienia przestępstwa. A podobno jesteście "legalistami" – na obraz i podobieństwo waszego "Góró"…" (mamy tu jeszcze klamstwo)
"tak, przemyślałem sprawę – zdecydowanie chodzi tu o to pierwsze (to drugie – byłoby "tu": zupełnie pozbawione bez sensu ;)" (nie wyczol chlopak sarkazmu i wyszlo smiesznie a mialo byc zabawnie)
"no ten, tego… o tym paleniu flagi ZSRE
dołączysz się do piesków i podłożysz jak one? ;)" (bez komentarza)
"mądrej głowie dość dwie słowie (a nawet dwa znaki interpunkcyjne… ;)" (wytykanie innym czegos co sam popelnia notorycznie) itd. itp. i tak non-stop 🙂
4) podalem ci cytaty co powinno wystarczyc za dowod"

Ja, do Marky, o diablisko:
"fakt, piesek diablisko na tle całej sfory jest dość bystry…. nie na tyle oczywiście, by zrozumieć, iż przy… szczekiwane przez niego "dowody" – to faktycznie dowody na jego niezrozumienie, iż sfora połknęła przynętę i właśnie zaszczekiwuje się z kry, rączo zmierzającej w stronę równika… ;D niebawem wszystko – nawet te "dwa znaki interpunkcyjne", których nie zrozumiał – się mu rozjaśni 😉 (ponadto: nadal nie wyczuł, iż ortografia nie jest jego najmocniejszą stroną… ech ;)"

CLv:

"Hahahah! P.O.R.K i inne "widziane z dupy" stare trole, które bluzgają wszystkich jak mogą teraz będą robiły listę bluzgów pod swoim adresem?:) Teraz stare, śmierdzące troliska robią za francuskich elegancików :)."

Anna M. do CLv:
"to wy (ludzie pokroju "antares") wprowadziliście taki styl – niebywale chamskie, wulgarne i obelżywe komentarze, ataki personalne, ostatnio poszliście o krok dalej, już nie personalne, a zaczęliście obrażać matki komentujących. Gdyby było was widać to można by dostrzec pianę na ustach. To jest chore! Większość obrońców JKM zachowuje się jak Niesioł (…) Nie rozumiem więc z jakiego powodu nagle zaczęło wam przeszkadzać chamstwo. (…) Dostajecie zapłatę : "pięknym za nadobne"

antares:
"O ! Stary qrwiszon się odezwał! Jedziesz wywłoko wedle ogranego scenariusza sporządzonego przez Piotrusia Aretino:"Jak Nanna swoją córkę Pippę na kurtyzanę kształciła". Z tym że wówczas nawet stare raszple miały honor i nie były nachalne. Nie pouczały klientów a szkoliły narybek."

Ja, do Anny M.
"daremny trud – oni to wyprą ze świadomości 😉 założę się, że już wyparli ;D"

allmanbb:
"no to zes suchara zapodal… ue nie ma ani oficjalnej flagi ani oficjalnego hymnu w zwiazku z czym zolte gwiazdki na niebieskim tle mozna palic do woli o ile nie stwarza sie zagrozenia pozarowego."

Równie zabawnie było, gdy już się rypło, iż to nie ja tego suchara piekłem 🙂
http://jkm.nowyekran.pl/post/65285,ucza-sie-na-bledach

Logic:
"O.R.K.S. sam w poprzednim wpisie napisales ze zlamali prawo palac flage (…) (Tak wiem moj nick to Logic i nie jestem logiczny"

korwinista:
"W sumie zazdroszczę temu kretynowi tak znakomitej znajomości twórczości JKMa :D:D:D"

Ja, do Logic:
"Logiku, specjalnie dla Ciebie (dla sprytnych inaczej): "Normalnie zasugerowałem się opinią Miszcza na ten temat."

Ja, do korwinista
"a po Korwinie nie pojedziesz kretynem za to, jak nabredził nt. palenia flagi ZSRE po podpisaniu Bełkotu z Lizbony? ;))"

Logic:
"Czyli chcesz powiedziec, ze tak jak JKM tez piszesz na temat o ktorym nic nie wiesz? O moj Boze! Moj Swiat sie zawalil. Okazalo sie ze jestescie do siebie podobni?"

Ja:
"przygotowałem przynętę, pieski ją oczywiście łyknęły jak byk ziemniaka – nabluzgały na opinię Miszcza zapakowałem ujadającą sforę piesków na krę i wysłałem w kierunku równika… ależ mam z tego ubaw… 😉 popłakałem sie ze śmiechu ;))"

Ja:
nie: "smieszy cie nabieranie ludzi w internecie:
tylko: "śmieszy mnie nabieranie sekciarzy o zrytym na maksa bereciku, a przekonanych o własnej, a szczególnie: o swego Miszcza nieomylności" (taki np. Ultima Thule – w sumie on sprowokował powstanie tego odcinka serialu komediowego, ewidentnego "hitu", IMHO 😉 Moje prawdziwe zdanie na ten temat już napisałem dn 24.11.2009r: (…) a ja mam poglądy stabilne jak skała (to z kolei jedna z różnic między mną a tym POZEREM i IGNORANTEM Mikke 😉 EOT, trollu"

cezar:
"a ty jestes najwiekszym pierdolonym trollem na tym blogu i nikt cie nie pobije do tego jaki glupi ze az milo"

Ja:
"Trollowi Mikke jam nie godzien rozwiązać rzemyka u sandałów ;D"

Logic:
"Mikke akurat ma kompletnie stale poglady"

Ja:
"doprawdy? ;))) to może zapytaj Mikke, czy wg niego po 1.12.2009r. spalenie flagi UE jest przestępstwem! 🙂 załatwiłeś mnie na amen – leżę i kwiczę! buuuahahaha! ("LOGIK" ;)))"

Logic:
"Braki wiedzy nazywasz pogladami?"

Ja:
"Mikke ma braki wiedzy? Nonsens. Mikke ma braki w wiedzy odnośnie tematu, o którym zachciało mu się urządzić happening i który to happening reklamuje wszem i wobec? Chcesz powiedzieć: aż taki nieprofesjonalizm u niego występuje? Kolejny Nonsens. Buźka, trollu – przynudzasz, a ja tego po prostu nie znoszę. Bez odbioru."

kam:
"Jesteś Wielki!!!!!! Twój genialny plan spowodował że zrozumiałem jak bardzo sie do tej pory myliłem. Jakim byłem głupcem że dałem sie nabrać JKM. Wręcz tak jak kolega widziany gdzieś tam byłem jego OFIARĄ!!! Twoja prowokacja wymagała niewyobrażalnej wręcz inteligencji, błyskotliwości, wiedzy, inteligencji emocjonalnej, przewidywania na kilka ruchów do przodu jak w szachach i pewnie wielu innych rzeczy. Czy zechcesz zostać moim nowym guru? Chciałbym dołączyć do waszej grupy wzajemnej adoracji czyli do Ciebie, widzianego i Pana Anny M by uprzykrzać życie sekciarzom. Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku."

Ja:
"Zapomniałeś o cierpliwości. Anielskiej cierpliwości 😉 Zapomniałeś też grzecznie przeprosić Miszcza za tego "idiotę" pod jego adresem… A niekulturalnych na pokład nie bierzemy 🙂 (bo ten idiota to chyba twój, nieprawda-Ż? ;)"

duszabar(próbując w rozpaczy wykrecać kota ogonem):
"Inwektywy to objaw twojej słabości miotasz się bezsilny w swojej złości."

Ja:
"Próbka z wczoraj w odpowiedzi na przedłożenie opinii Miszcza z 2009r nt. palenia flagi UE:

– pajacu
– tępy trollu
– cwaniaczku
– durna pało
– idioto
– perski kutasie
– kretynie"

Według definicji z raportu MSWiA za sektę destrukcyjną można uznać każdą grupę, która posiadając silnie rozwiniętą strukturę władzy, która jednocześnie charakteryzuje się znaczną rozbieżnością celów deklarowanych i realizowanych…

Społeczna charakterystyka sekt:
– mała liczebność grupy (+)
– wspólnotowy charakter (+)
– niechętny, obojętny lub nawet wrogi stosunek do społeczeństwa (+)
– brak aspiracji uniwersalistycznych
– brak dążenia do dokonywania fundamentalnych zmian w życiu społecznym
– skierowana do warstw niższych lub wyrażających dezaprobatę wobec porządku społecznego (+)
– osobiste, bezpośrednie, silne więzi między członkami
– spontaniczność kontroli społecznej (systemu zakazów i nakazów) (+)
– indywidualistyczny charakter ascezy
– istnienie osoby lub grupy tzw. "Guru" będącego najwyższym autorytetem w sekcie (+)(+)(+) :-)))
– odrzucenie dóbr kulturowych, w szczególności mass mediów
– brak własności prywatnej (wspólnota wszystkich dóbr, czasami włącznie z osobistymi przedmiotami)
– dążenie do zerwania wszelkich więzi ze społeczeństwem; (często izolacja przestrzenna od społeczeństwa)

"Po tym, jak zakwestionowałem dogmaty sekty smoleńskiej znów nasiliły się głosy, że jestem na pewno Żydem" http://jkm.nowyekran.pl/post/61203,zyd-czy-anty-semita

"A ja jeszcze pamiętam Janusza Korwin-Mikkego z marca 1968 r. na UW, kiedy paradował z wyhaftowanymi niebieską nicią na naramiennikach gwiazdami Dawida." http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/120133,rybinski-polityka-i-co-z-tego-wynika.html

 

0

O.R.K.S.

Odi profanum vulgus et arceo.

74 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758