Komentarze dnia
Like

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej:wotum zaufania dla Premiera Tuska i rządu.Exodus trwa

25/06/2014
713 Wyświetlenia
2 Komentarze
1 minut czytania
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej:wotum zaufania dla Premiera Tuska i rządu.Exodus trwa

Za wotum było 237 posłów, przeciw było 203, nikt się nie wstrzymał. Wotum zaufania zostało przyjęte przez posłów.

 

Za rządem była cała PO i całe PSL. Poparł go również Andrzej Piątek z Twojego Ruchu i 4 niezależnych: Ryszard Galla z mniejszości niemieckiej, John Godson z Polski Razem oraz byli posłowie PiS: Tomasz Górski i Tomasz Jagiełło.

0


 

Przeciw rządowi głosowało całe PiS, SLD, Solidarna Polska, prawie cały Twój Ruch i 10 posłów niezależnych.

 

Kto nie głosował? 3 posłów koalicji: Franciszek Stefaniuk z PSL oraz Ewa Kołodziej i Andrzej Smirnow z PO. Z opozycji zaś aż 17 posłów nie głosowało, w tym posłowie PiS: Adam Hofman, Mariusz Kamiński, Krzysztof Jurgiel.

 

Media w Polsce przed głosowaniem:Jak zapewne wszyscy wiemy, koalicja ocaleje. Ma za dużą przewagę. Ciekawe jednak, czy któryś posłowie PO i PSL się wyłamią.

Nie lekceważąc lekcji, jaka płynie z nagrań, którą powinni odrobić wszyscy uczestnicy życia politycznego, jednak prawdziwym problemem politycznym jest fakt, że grupa przestępców pozwoliła sobie na nielegalne podsłuchiwania i nagrywanie a potem publikację materiałów – mówił Donald Tusk.

Tusk odnosząc się do osób zatrzymanych w związku z nagraniami stwierdził, że są one związane z energetyką. Chodzi o dwóch biznesmenów Marka F. i Krzysztofa R. zatrzymanych 24 czerwca przez prokuraturę. 

0

Lipski Marek

FREELANCER.

333 publikacje
134 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758