POLSKA
Like

Rosyjskie chrześcijaństwo kontra niemiecki homo socjalizm

14/06/2013
860 Wyświetlenia
2 Komentarze
23 minut czytania
Rosyjskie chrześcijaństwo  kontra niemiecki  homo socjalizm

dr Krzysztof Wojciechowski, dyr. Administracyjny Collegium Pollonicum w Słubicach. „…. Donald Tusk jest o wiele bardziej proniemiecki, niż sam to przyznaje z obawy przed chrześcijańsko-narodowymi partiami „….(źródło )   Maria Przełomiec „„Jeśli musimy się zgadzać na takie parady, aby zostać członkiem Unii Europejskiej i innych zachodnich organizacji, jestem przeciwny wstąpieniu do nich” – tę wypowiedź 21-letniego gruzińskiego studenta cytowały światowe agencje. 17 maja Gruzini zablokowali marsz homoseksualistów, który miał przejść przez centrum Tbilisi z okazji Międzynarodowego Dnia przeciw Homofobii. Lansowaną przez Unię Europejska imprezę poparł nowy premier Bidzina Iwaniszwili. Zrobił to mimo apelu cieszącego się powszechnym szacunkiem patriarchy gruzińskiej Cerkwi Il , który prosił władze, by nie godziły się na imprezę dzielącą społeczeństwo i będącą „pogwałceniem praw większości”. …..”Gorzej poszło […]

0


dr Krzysztof Wojciechowski, dyr. Administracyjny Collegium Pollonicum w Słubicach. „…. Donald Tusk jest o wiele bardziej proniemiecki, niż sam to przyznaje z obawy przed chrześcijańsko-narodowymi partiami „….(źródło )

 

Maria Przełomiec „„Jeśli musimy się zgadzać na takie parady, aby zostać członkiem Unii Europejskiej i innych zachodnich organizacji, jestem przeciwny wstąpieniu do nich” – tę wypowiedź 21-letniego gruzińskiego studenta cytowały światowe agencje. 17 maja Gruzini zablokowali marsz homoseksualistów, który miał przejść przez centrum Tbilisi z okazji Międzynarodowego Dnia przeciw Homofobii. Lansowaną przez Unię Europejska imprezę poparł nowy premier Bidzina Iwaniszwili. Zrobił to mimo apelu cieszącego się powszechnym szacunkiem patriarchy gruzińskiej Cerkwi Il , który prosił władze, by nie godziły się na imprezę dzielącą społeczeństwo i będącą „pogwałceniem praw większości”. …..”Gorzej poszło w Mołdawii, gdzie festiwal „Tęcza nad Dnieprem” był głównym punktem tegorocznych obchodów Dni Europy. Marsz mniejszości seksualnych stał się zwieńczeniem imprezy. Doszło do niego, mimo że jak wykazują badania socjologiczne 85 proc. Mołdawian nie chce, by homoseksualiści mieszkali w ich kraju, zaś 96 proc. nie wyobraża sobie posiadania homoseksualnego przyjaciela. Kiszyniowski marsz liczył co prawda tylko kilkadziesiąt osób, za to miał silne wsparcie Zachodu. „…..”Amerykański ambasador nawoływał Mołdawian, by w chronieniu praw mniejszości seksualnych brali przykład z USA, a unijny komisarz ds. rozszerzenia Stefan Fule pouczał, że „…tolerancja jest jedną z największych wartości spajających społeczeństwo, zwłaszcza w obecnym ciężkim okresie dla Mołdawii” ….”W propagowaniu homoseksualizmu widzą lansowanie nienormalności oraz zagrożenie dla przyszłości ich dzieci, a nie dowód na przestrzeganie demokratycznych standardów „…..”w oczach współobywateli natychmiast zapunktował prorosyjski lider mołdawskich komunistów Vladimir Voronin, który odmówił spotkania z komisarzem Fule. Mołdawia przyjęła ustawę antydyskryminacyjną, o jakichś prześladowaniach nad Dniestrem gejów czy lesbijek nie słychać. Po co w tej sytuacji fundować w Kiszyniowie parady równości? Chyba że chodzi o coś zupełnie innego, czyli zniechęcenie wschodnioeuropejskich sojuszników Brukseli do Unii Europejskiej. „….(źródło )

 

Duma Państwowa, niższa izba rosyjskiego parlamentu, we wtorek uchwaliła ustawę zakazującą „propagowania nietradycyjnych relacji seksualnych” wśród nieletnich. Za jej łamanie Duma wprowadziła kary administracyjne, w tym nawet do 15 dni aresztu. „….”Ustawa, która w pierwotnej wersji miała zakazywać „propagowania homoseksualizmu”, ostatecznie zabrania dystrybucji informacji o „atrakcyjności nietradycyjnych stosunków seksualnych” oraz „równorzędności tradycyjnych i nietradycyjnych relacji”. Zakazuje także „narzucania informacji wywołujących zainteresowanie takimi relacjami”. „Działania” takie ustawa kwalifikuje jako „szkodzące zdrowiu dzieci”. …(więcej )

 

Stanisław Michalkiewicz „ W 1985 roku na spotkaniu w Genewie, Michał Gorbaczow, sowiecki gensek, zaproponował amerykańskiemu prezydentowi Ronaldowi Reaganowi zawarcie traktatu rozbrojeniowego”….”Propozycja Gorbaczowa oznaczała w istocie ofertę negocjacji nad nowym porządkiem politycznym w Europie, bo porządek jałtański również w ocenie Sowietów podlegał postępującej erozji. Pod koniec lat 80-tych ekonomiczna zapaść ZSRR stawała się coraz bardziej widoczna, a perspektywa ewakuacji imperium sowieckiego ze Środkowej Europy zapowiadała powstanie w tym rejonie politycznej próżni, podobnej do tej z roku 1918.

Państwa środkowoeuropejskie, nauczone doświadczeniem kruchości porządku wersalskiego z 1919 roku, ufundowanego na założeniu słabości Niemiec i słabości Rosji – bo to właśnie było warunkiem sine qua non istnienia w Europie Środkowej niepodległych państw – tym razem postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i wykorzystując sprzyjający moment dziejowy, stworzyć tu system reasekuracji niepodległości. W 1989 roku cztery państwa: Włochy, Jugosławia, Węgry i Austria podpisały porozumienie zwane od czworga uczestników „quadragonale” o współpracy politycznej. W 1990 roku, jeszcze przed „aksamitnym rozwodem” przystąpiła do niego Czechosłowacja i porozumienie stało się „pentagonale”, a w 1991 roku – Polska, jako szósty uczestnik „heksagonale”.

Liczyli na to, że Rosja, która pogrążała się w coraz większym zamęcie, „….” Niestety rachuby co do Niemiec okazały się zawodne; uzyskawszy swobodę ruchów Niemcy przystąpiły do rozbijania Jugosławii, jako pierwsze na świecie w czerwcu 1991 roku uznając niepodległość Chorwacji i Słowenii. Proklamowanie niepodległości przez te dwie republiki, zapoczątkowało rozpad Jugosławii i następnie – krwawą wojnę o granice.

Widząc, czym grozi politykowanie poza niemieckimi plecami, pozostali uczestnicy heksagonale porzucili myśl o tworzeniu przeciwwagi dla Niemiec i chociaż porozumienie to jako rodzaj „życia po życiu” istnieje nadal, to od początku wojny w Jugosławii próżnie polityczną w Środkowej Europie wypełniają Niemcy (Polska podpisała układ stowarzyszeniowy z UE już w grudniu 1991 roku), a narzędziem rozszerzania i umacniania niemieckich wpływów w tym rejonie jest rozszerzanie Unii Europejskiej na wschód. Warto zwrócić uwagę, że z niewielkimi korektami, tylko do linii „Ribbentrop-Mołotow. Dalej na wschód Unia Europejska się nie rozszerza, co pokazuje, że skoro taka linia podziału Europy była dobra w roku 1939, to jest dobra również teraz. Ukoronowaniem tej niemieckiej polityki był dokonany 1 maja 2004 roku Anschluss 8 państw Europy Środkowej, m.in. Polski do Unii Europejskiej, co oznaczało, iż Niemcy po 90 latach wygrały I wojnę światową. W 1915 roku ogłosiły one swoje cele wojenne pod postacią projektu „Mitteleuropa”, który obejmował urządzenie Europy Środkowo-Wschodniej po ostatecznym zwycięstwie niemieckim. Miały tu być ustanowione państwa pozornie niepodległe, ale de facto – niemieckie protektoraty o gospodarkach niekonkurencyjnych, ale peryferyjskich i uzupełniających gospodarkę niemiecką. Ponieważ w 1918 roku wydawało się, że Niemcy wojnę przegrały, w Europie Środkowej powstały państwa naprawdę niepodległe, które próbowały budować gospodarki konkurencyjne, a przynajmniej niezależne od gospodarki niemieckiej. Jednak w roku 2004 zaistniały wreszcie polityczne warunki realizacji projektu „Mitteleuropa”, więc skoro Niemcom udało się przystąpić do realizacji celów nakreślonych w drugim roku I wojny światowej, to można chyba powiedzieć, że przynajmniej w tej części wojnę tę po 90 latach wygrały. „…(źródło )

Terlikowski pisze w swoim tekście „ Budowanie koalicji na wojnę cywilizacyjną „ „Jasne i zdecydowane wypowiedzi patriarchy Cyryla i arcybiskupa Józefa Michalika „….”wielkie wezwanie dowspólnego świadectwa chrześcijan w obliczuwielkiej ekspansji cywilizacji śmierci.Wspólny dokument jest więc nie tylko wezwaniem do przebaczenia, ale przede wszystkimdo współpracy, wspólnej walki o dusze Europy i świata. „….”Wspólny apel biskupów polskich i rosyjskich, prawosławnych i katolickich – to ważny gest. Ale jego istota wcale nie jest polityczna (niezależnie od intencji Putina, Komorowskiego czy polityków Prawa i Sprawiedliwości), ale najgłębiej religijna i moralna.Patriarcha Cyryl i arcybiskup Józef Michalik czynią – podpisując ten dokument –pierwszy krok na drodze budowania wielkiej koalicji prawosławno-katolickiej i polsko-rosyjskiej w walce o dusze Europy i przypominają, że w obecnej chwiligłównym przeciwnikiem chrześcijan jest cywilizacja śmierci, w walce, z którą trzeba zwierać szeregi. „…..”Historia, a nawet polityczna teraźniejszości w relacjach polsko-rosyjskich nie powinna tego przesłaniać, nie powinny uniemożliwiać współpracy w walkę o małżeństwo, rodzinę, życie, wartości chrześcijańskie w przestrzeni publicznej. „…..”Razem możemy bronić pewnych wartości na arenie międzynarodowej, skutecznej. „…..”Życie milionów dzieci, troska o rodzinę, zaangażowanie w obronę małżeństwa są ważniejsze, niż nasze historyczne (niekiedy słuszne) żale,niż polityczny (często słuszny) spór z Putinem, niż wypominanie przeszłości Cyrylowi.Gdy toczy się wojna o życie, o rodzinę, o małżeństwo nie lustruje się sprzymierzeńców, nie analizuje się ich przeszłości, nie krytykuje się wspólnoty, z której pochodzą, ale razem broni się tego, co najważniejsze. A my jesteśmy w takiej właśnie sytuacji „…(więcej )

——

Mój komentarz

 

Plany Putina i jego ideologa Karaganowa przekształcenia całej Europy w jedno wielkie kondominium , czyli zbudowania niemiecko rosyjskiej Wielkiej Europy chyba nie dojdą do skutku .

 

Niemcy okradły bezczelnie rosyjskich oligarchów na Cyprze . Zaprzestano budowy niemiecko rosyjskiej elektrowni atomowej w obwodzie Kaliningradzkim , która miła energetycznie szachować Polskę i pobierać kolonialny haracz energetyczny od Polaków .

 

Co więcej socjalista jak siebie nazwał Tusk ( „ Tusk „Im dłużej jest się premierem, tym bardziej staje się w jakimś sensie socjaldemokratą. „….(więcej ) ) gwałtownie przyspieszył homoseksualizację Polski , a Sikorski zapowiedział błyskawiczną budowę federalnej IV Rzeszy i włączenia do niej Polski na wieki

 

Sikorski „przystąpienie do strefy euro leży w strategicznym interesie Polski. Stawką jest geopolityczne umocowanie naszego kraju na dekady, a może – oby! – na wieki „…(więcej )

 

Do tego przyspieszona budowa wspólnej strefy ekonomicznej z USA . Rosja w odpowiedzi na to rozpoczęła wojnę ideologiczną z Niemcami . Ideologią , na której Niemcy chcą oprzeć federalną Unię, czyli IV Rzeszę jest religia niewolników , polityczna poprawność, homo socjalizm .

 

Rosja odpowiedziała na to rozpoczęciem likwidacji wpływów homoseksualnej V Kolumny Niemiec w Rosji . Publiczne obnoszenie się z homoseksualizmem jest karane . Z pewnością rozpoczną się czystki w polityce, kulturze, edukacji z homosekualistów

 

Dzięki temu Rosja staje się protektorem chrześcijan w całej Europie Wschodniej i Środkowej . Zagrożeni niemieckim ideologicznym terrorem homoseksualnym mieszkańcy Gruzji , jak również Polski , o czym najlepiej świadczy postawa Terlikowskiego będą woleli z dwojga złego protektorat rosyjski . O tym ,że problem pod czyim panowaniem będzie lepiej Polsce najlepiej świadczy tekst Kłopotowskiego

 

Krzysztof Kłopotowski „…..”Geniusz Niemców „….”Nasz sąsiad to najbardziej twórczy naród w Europie, o najgłębszej kulturze, najlepszej technologii i najzdrowszej gospodarce. „….”I jakiż to mamy wybór związku między Niemcami a Rosją, jeśli rozpadnie się Unia Europejska?”….”Nasz sąsiad to najbardziej twórczy naród w Europie. Po strasznej klęsce w II wojnie światowej odbudował potęgę i zamierza znów urządzać kontynent po swojemu. Można niemiecką wizję świata odrzucić, ale najpierw trzeba poznać i zrozumieć odsuwając na bok bolesne uprzedzenia. „….” Odradzanie się historycznie prorosyjskiej ideologii endeckiej może popchnąć Polaków w stronę Moskwy z pomocą agentury Kremla. Tymczasem obraz Niemiec w ujęciu Watsona robi duże wrażenie. Musimy poprawić skrzywiony obraz mocarstwa, którego wpływy na Polskę będą rosły. „….”Tak, mamy czego się bać w kontaktach z Niemcami; naszej słabości i braków rozumu państwowego. Ale możemy też oczekiwać wielkich korzyści, ucząc się od nich, jak w ciągu historii, poczynając od miast zakładanych na prawie magdeburskim w średniowieczu. Dają lepszy wzór, niż barbarzyńskie imperium KGB. Cieszmy się z członkostwa Unii Europejskiej dopóki Unia istnieje. To dla nas dobre miejsce. Ale gdy trzeba będzie wybrać związek z Niemcami lub Rosją, wybierzmy wyższą kulturę, cywilizację i porządek. Nie tyle składając „hołd berliński”, ile twardo negocjując warunki współistnienia obu naszych narodów „…(więcej )

 

Jeżeli , czego panicznie boi się stronnictwo pruskie Putin wprowadzi wolny rynek i na wzór chiński zbuduje autorytarny kapitalizm to gospodarka Rosji poszybuje do góry i będzie miała szanse przejąc od Niemiec ich Mitteleuropę .

 

Coraz wyraźniej widać rozpad Kontynentu na dwie strefy cywilizacyjne na linii Odry , Sudetów . Po zachodniej stronie granicy obszar niemieckiej Unii , cywilizacji socjalizmu homoseksualistycznego z coraz większym społeczeństwem muzułmańskim .

 

Po drugiej wschodniej stronie obszar cywilizacji słowiańsko chrześcijańskiej . W tej sytuacji aby uniknąć naturalnej i co gorsza życzliwie przyjmowanej dominacji rosyjskiej jest zbudowanie Sojuszu Środkowoeuropejskiego o osi Polska Ukraina Węgry , który pokrywałby się z historycznymi granicami Rzeczpospolitej Obojga Narodów i Wielkich Węgier . Zresztą kiedyś cały obszar Europy Środkowej aż po Grecję i Bułgarię był rządzony przez jedną litewską dynastię , przez Jagiellonów . I królestwo Węgier i Rzeczpospolita były państwami republikańskimi. Nie trzeba nic nowego wymyślać , wystarczy tylko wrócić do poprzedniego stanu rzeczy .

 

Francis Fukuyama „Dzisiejsze Węgry obejmują jedynie niewielką część rozległego niegdyś średniowiecznego królestwa , które w różnych okresach obejmowało rejony obecnej Austrii, Polski , Rumuni, Chorwacji , Bośni, Słowenii , Słowacji i Serbii.”….”Taki był kontekst wydania w 1222 roku przez króla Andrzeja II wspomnianej już Złotej Bulli „ ….” Król Węgier Andrzej II został zmuszony przez rycerstwo do uznania Złotej Bulli , dokumentu , nazywanego czasem wschodnioeuropejską Wielką Kartą Swobód . Złota Bulla chroniła pewne elity przed przed arbitralnymi działaniami króla oraz przyznawała magnatom i biskupom prawo oporu wobec monarchy , gdyby ten nie przestrzegał jej postanowień „…” Ta wczesna konstytucja ograniczała władzę węgierskich królów tak skutecznie ,że faktyczne rządy znalazły się w rękach …rycerstwa.”…( „Historia ładu politycznego „ strona 367 , 422 )

 

 

video „Profesor Andrzej Nowak – Józef Piłsudski. Spór o Polskę „

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie

 

 

Piotr Jędroszczyk „ Hesja stała się pierwszym niemieckim landem który przyznał jednej z wspólnot islamskich status korporacji prawa publicznego. Oznacza to, że przełamana została ostatnie bariera w oficjalnym traktowaniu islamu na równi z chrześcijaństwem i judaizmem. „….”Wagisheuser, niemiecki konwertyta stoi na jej czele od niemal trzech dekad. Niemiecką wspólnotę założyła niemal pół wieku temu garstka uciekinierów z Pakistanu. Ahmadija została tam zakazana z przyczyn teologicznych jak i politycznych. Niemcy zaoferowali azyl prześladowanym muzułmanom. Ahmadija szczyci się tym, że ma swych szeregach wyjątkowo dużo członków z wyższym wykształceniem. Ma swych przedstawicieli w parlamentach kilku landów i głosują na nich także Niemcy nie mający żadnych związków z islamem. Jak na przykład w Hamburgu. Ahmadija propaguje liberalną wizję roli kobiety w islamie i kładzie nacisk na zdobywanie przez nie wysokich kwalifikacji zawodowych. Inicjatorkami budowy meczetu Ahmadiji w berlińskiej dzielnicy Pankow były właśnie kobiety. „….”Pierwszym krokiem będzie organizacja własnego cmentarza – powiedział „Die Welt”. Jak zapewnia Jörg -Uwe Hahn minister sprawiedliwości Hesji odpowiedzialny także za integrację imigrantów począwszy od nowego roku szkolnego w 27 szkołach podstawowych tego landu rozpocznie się nauka religii islamskiej. — Może to posłużyć za wzór innym landom – twierdzi Hahn. W Niemczech mieszka obecnie ok 4 mln. Muzułmanów. — „…”Niemieckie media przypominają w tym kontekście słowa szefa niemieckiego MSW Hansa – Petera Friedricha , który dwa lata temu na swej pierwszej konferencji prasowej na stanowisku ministra ogłosił : „Nie da się udowodnić tezy , że islam należy do Niemiec”. Słowa ministra miały uświadomić partnerom islamskim , że nie może być mowy o żadnej taryfie ulgowej w traktowaniu ich postulatów. Zabrzmiały twardo zwłaszcza w kontekście wypowiedzi ówczesnego prezydenta RFN Christiana Wulffa który zasłynął powiedzeniem : „Islam należy do Niemiec”. „…(źródło )

 

Krzysztof Jóźwiak „ Greg Grandin, autor pasjonującej monografii  poświęconej Fordlandii, przytacza wypowiedź kierownika spraw pracowniczych koncernu Samuela Marquisa: „Ford wypluwa ze swoich fabryk około tysiąca pięciuset samochodów dziennie właściwie po to, aby od razu się ich pozbyć. Tym, co go naprawdę fascynuje, jest proces modelowania i kształtowania osobowości człowieka”. Koncern dbał o swoich pracowników i zapewniał im pełne zaplecze socjalne, ale jednocześnie totalnie ich inwigilował. Rozbudowany wydział socjalny firmy przeprowadzał częste wizytacje w domach pracowników, sprawdzając, co ich mieszkańcy robią w czasie wolnym, z kim się spotykają i czy przypadkiem nie prowadzą rozwiązłego trybu życia i nie nadużywają alkoholu. Nic więc dziwnego, że fordyzm był w pewnym stopniu inspiracją dla komunistów i Hitlera. Notabene z tym ostatnim Henry Ford dość często korespondował. „…(źródło )

 

video

Andrzej Nowak – Józef Piłsudski. Spór o Polskę

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758