Bez kategorii
Like

Rosjanie burzą Warszawę

21/12/2012
560 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Nadeszły czasy nowych barbarzyńców ze Wschodu. Kilka tygodni temu rosyjski inwestor z Warszawy zrównał z ziemią pałac we Francji a rok temu inny rosyjski inwestor zrównał z ziemią zabytkowe koszary przy warszawskich Łazienkach (na zdjęciu).

0


Niewiele budynków ocalało w Warszawie po II wojnie światowej. Miasto jest przeważnie zabudowane PRL-owskim betonem lub nowobogackim anonimowym szkłem bez większego gustu. Wystarczy tylko popatrzeć na koszmarną ścianę szarych wieżowców za Pałacem Kultury. Dobre architektonicznie nowe budynki można zliczyć na palcach dwóch dłoni.

 

Wydawałoby się że wraz z tzw. “skokiem cywilizacyjnym” o którym trąbi się nam od kilku lat, przedwojenne nieruchomości zostaną nie tylko ochronione ale też przywrócone do dawnej świetności. To się na szczęście zdarza, ale nie za często. A czasami dochodzi wręcz do bezczelnego demolowania cennych resztek architektonicznej historii Warszawy.

 

Pisaliśmy już obszernie o bezwzglednej demolce przedwojennych domów w Konstancinie i w centrum Warszawy przez członków tzw. “elity III RP” czyli przez śp. Jana Wejcherta i Jana Wagi:

 

monsieurb.nowyekran.pl/post/52550,wejchert-skazany-post-mortem

monsieurb.nowyekran.pl/post/48954,barbarzyncy-w-konstancinie

monsieurb.nowyekran.pl/post/65703,waga-jan-demolition-man

 

Nasuwa się pytanie dlaczego ci ludzie mają gdzieś polskie tradycje i historię. Może dlatego że zostali w młodości sformatowani przez naszych sąsiadów ze Wschodu ?

 

Ta hipoteza znajduje potwierdzenie w brutalnych działaniach samych Rosjan, którzy weszli do Polski i do Europy z walizkami kasy rożnego pochodzenia. Rok temu spółka Parkview Terrace zrównała z ziemią budynek dawnych koszar Pułku Huzarów Grodzieńskich, który sąsiaduje z warszawskimi Łazienkami:

 

wyborcza.biz/biznes/1,100896,10665756,Deweloper_zburzyl_zabytek__Za_kare_zabiora_mu_dzialke_.html

 

Spółka Parkiew Terrace jest jedna z kilkunastu spółek poprzez które rosyjskie pieniądze są inwestowane na rynku nieruchomości w Warszawie. Spółkami zarządzają panowie Michał Wojnarski i Jan Kędzierski. Nad nimi siedzi towarzysz kontroler z Moskwy, pan Aleksiej Stozarow. Budują nam nową Warszawę.

 

Rosyjskie metody stają się słynne także za granicą. Kilka tygodni temu rosyjski inwestor, Dmitrij Strokin, mieszkający w Warszawie, rozwalił pałac Bellevue w miejscowości Yvrac w południowo-zachodniej Francji a kiedy wybuchł skandal, zwalił spokojnie winę na polskich robotników:

 

m.onet.pl/wiedza-swiat/podroze,eg9kv

 

Dmitrij Strokin jest prezesem warszawskiej firmy Trans Commodities Sp. z.o.o. Nazwa firmy przypomina nam aluminiowe imperium szefa moskiewskiej mafii Siemiona Mogilewicza. Partner Mogiliewicza, niejaki Dymitr Kislin, prowadził TCI Trans Commodities AG w Szwajcarii. Kiedy do akcji wkroczyła amerykańska FBI, spółka znikła ale powstała za to inna szwajcarska spółka Trans Commodities. Ta z kolei została zlikwidowana kilka lat temu i wtedy otwarto polska spółkę Trans Commodities, w której działa pan Strokin.

 

Czy możemy pochwalić się tym że Polska stała się drugą Szwajcarią ?

 

 

 

Kilka tygodni temu Rosjanin z Warszawy zrównał z ziemią pałac we Francji 

 

0

Stanislas Balcerac

Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wplywie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polske -- czytaj cala prawde calodobowo -- na www.wsi24.pl oraz Facebook / Goodbye ITI -- i mysl samodzielnie, bez TVN24 !!

676 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758