SPOŁECZEŃSTWO
Like

Rodzeństwo z Olsztyna liczy na naszą pomoc – pomagamy dbv pl

09/07/2012
1603 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Rodzeństwo z Olsztyna liczy na naszą pomoc – pomagamy dbv pl

Anna m.in. ma zaburzenia emocjonalne a Wiktor choruje m.in. na Autyzm dziecięcy. Zwracam się z prośbą o wsparcie w zorganizowaniu środków pieniężnych na leczenie i rehabilitację rodzeństwa. Oboje są zarejestrowani w Fundacji „Słoneczko”.

0


Anna m.in. ma zaburzenia emocjonalne a Wiktor choruje m.in. na Autyzm dziecięcy. Zwracam się z prośbą o wsparcie w zorganizowaniu środków pieniężnych na leczenie i rehabilitację rodzeństwa. Oboje są zarejestrowani w Fundacji „Słoneczko”.

 

Zwracam się z prośbą o wsparcie
w zorganizowaniu środków pieniężnych
na leczenie i rehabilitację
rodzeństwa – Anny Wilczyńskiej i Wiktora Szczech.

 

 

Wiktor urodził się 24 czerwca 2008 roku. Ma autyzm dziecięcy, obserwowany w kierunku porażenia mózgowego. Zdiagnozowano u Niego także zez zbieżny, nadwzroczność dwuoczną, przykurcze ścięgien Achillesa w obu nóżkach, napięcie mięśniowe, prawostronną skoliozę w odcinku Th-L, częste biegunki nieznanego pochodzenia.

 

Podatny jest na różnego rodzaju infekcje dróg oddechowych. Stwierdzono nadmierną reakcję na bodźce dotykowe (nadwrażliwość dotykowa), zaburzenia rozwoju mowy (niewyraźna mowa z ubogim słownictwem), zaburzone przetwarzanie przedsionkowo-słuchowe i czuciowo-proprioceptywne, podreaktywność proprioceptywną. Rezonans magnetyczny wykazał przebieg niedotleniowo-niedokrwiennej leukoencefalopatii noworodków. Konieczna jest u niego potrzeba wczesnego wspomagania rozwoju. Stwierdzono opóźnienia w rozwoju psychomotorycznym.

imageWymaga odpowiedniej formy terapii i środków codziennego użytku. Wiktor nie mówi pełnymi zdaniami, porozumiewa się z otoczeniem za pomocą pojedynczych sylab, wyrazów i krzykiem. Nie reaguje na wydawane polecenia. Pozostaje pod opieką poradni specjalistycznych, tj. neurologiczna, psychiatryczna, psychologiczna, poradnia dla osób z autyzmem w Gdańsku, urologiczna, nefrologiczna, gastrologiczna, endokrynologiczna, ortopedyczna, rehabilitacyjna, logopedyczna, genetyczna, alergologiczna.


Anna
urodziła się 22 listopada 2001 roku. Ma zaburzenia emocjonalne. Ponadto choruje na atopowe zapalenie skóry, alergię pokarmową i wady postawy. Ania uczęszcza na świetlicę terapeutyczną. Pozostaje pod opieką poradni specjalistycznych, tj. neurologiczna, psychologiczna, psychiatryczna, rehabilitacyjna, pulmonologiczna, dermatologiczna.

 

Środki pieniężne zebrane na subkoncie
będą wykorzystywane na:
 • Dojazdy do poradni i lekarzy specjalistów
 • Leki i suplementy usprawniając pracę jelit
 • Plastry do naciągania ścięgien Achillesa
 • Środki pielęgnacyjne (pampersy, kremy na odparzenia, chusteczki nawilżane)
 • Buty ortopedyczne ze specjalnymi wkładkami
 • Terapię SI, hipoterapię, dogoterapię i kosztowne turnusy rehabilitacyjne (potrzebne minimum dwa razy w roku)
 • Sprzęt rehabilitacyjny do użytku domowego: piłki do masażu, przedmioty o różnej powierzchni do masażu całego ciała
 • Zabawki edukacyjne wspomagające pracę stymulacji mózgu
 • Program logopedyczny dla obojga dzieci
 • Płyty do codziennego słuchania do rozpoznawania dźwięków i do odwrażliwiania słuchu
 • Kamizelkę i kołderkę z obciążnikami
 • Biofeedback dla Ani który wspomoże ją w wyciszaniu emocji. Koszt jednej sesji to około 120 zł.

 

Rodzina utrzymuje się tylko z zasiłków na dzieci. Mama dzieci nie pracuje ze względu na bardzo częste wizyty u specjalistów, częstych pobytów w szpitalu Wiktorka, ze względu na szukanie przyczyny długotrwałej biegunki. Do tej pory badania które miał wykonane nie dały tej odpowiedzi.

 

Dlatego zwracam się z prośbą do Państwa
o wsparcie oraz pomoc dla Ani i Wiktorka

 

Numer konta w Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”,
na który możesz skierować pomoc, znajdziesz w tym miejscu: pomagamy.dbv.pl/….617

0

pomoc chorym http://pomagamy.dbv.pl

Próbujemy pomóc chorym, niepełnosprawnym dzieciom i osobom dorosłym w leczeniu i rehabilitacji. Wszyscy nasi podopieczni mają założone konta w Organizacjach Pozarządowych OP lub Organizacjach Pożytku Publicznego OPP. Kont prywatnych nie podajemy

41 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758