Bez kategorii
Like

Relacja z kolejnego Marszu Pamięci

11/07/2011
424 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

10 lipca br. ponad trzy tysiące osób uczestniczyło w Mszy św. oraz Marszu Pamięci w intencji Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonki śp. Marii Kaczyńskiej oraz pozostałych ofiar katastrofy w Smoleńsku.

0


 Dziś trzeba wzywać władze żeby ujawniła swój raport dotyczący katastrofy smoleńskiej– powiedział w niedzielę wieczorem lider PiS Jarosław Kaczyński do osób zgromadzonych przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. 

Piętnaście miesięcy po katastrofie smoleńskiej, jak co miesiąc, ulicami stolicy przeszedł kolejny "marsz pamięci". Od sierpnia ubiegłego roku organizuje go warszawski Klub Gazety Polskiej.
Demonstranci wyruszyli sprzed archikatedry św. Jana na Starym Mieście, gdzie odbyła się w msza w intencji ofiar katastrofy z 10 kwietnia, i przeszli przed Pałac Prezydencki.

"Dziś wiemy więcej niż jeszcze miesiąc temu, ogłoszony został raport smoleński, biała księga smoleńska, są w niej uporządkowane fakty; fakty, których nikt nie jest w stanie podważyć. Nawet krytycy, którzy ponieśli wrzask po ogłoszeniu raportu, musieli przyznawać, że fakty są prawdziwe, tylko jakieś rzekome interpretacje są nieprawdzie" – mówił prezes PiS nawiązując do dokumentu przedstawionego przez zespół kierowany przez posła PiS Antoniego Macierewicza. 

Apelował, aby wzywać rząd do ujawnienia raportu przygotowanego przez komisję kierowaną przez szefa MSWiA Jerzego Millera. 

"Dlaczego zwleka? Czego się boi? Nie wiem, kiedy ten drugi raport, raport ministra Millera, zostanie ujawniony, bo ciągle ta data jest zmieniana. Ale my prawdę tę, którą można dzisiaj ustalić, już znamy. Ale przecież, żeby ustalić wszystko, żeby znać prawdę w całości, trzeba jeszcze wiele: zdobyć wiele dowodów, przepro
wadzić wiele ekspertyz, mięć dostęp do tego, do czego dziś dostępu nie mamy" – mówił Kaczyński. 

Dodał, że jedyna metoda, aby to uzyskać, to społeczny nacisk. "Przekonanie, tych, którzy chcą coś ukryć, że się nie da, że ten nacisk będzie trwał, że ludzie, którzy chcą prawdy, się nie cofną, że będą nie tylko zdecydowani, ale także cierpliwi. I dziś proszę was, abyście w tym zdecydowaniu trwali i byście byli cierpliwi" – apelował do zebranych prezes PiS.

"Jarosław, Jarosław, zwyciężymy!"– skandował tłum, bijąc brawo. 

Na czele Marszu Pamięci niesiono transparent "Smoleńsk – pamiętamy!". Były też napisy: "Po zdradzeniu Chrystusa Judasz się POwiesił", "Rząd PO = narastający faszyzm", "Mord katyński 1940, mord smoleński 2010".

Przy ogrodzeniu Pałacu Prezydenckiego ustawiono drewniany krzyż, były też obrazy oraz zdjęcia Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii. Na chodniku składano kwiaty i znicze. 

Przed wystąpieniem Kaczyńskiego zebrani zaśpiewali hymn państwowy, a na zakończenie manifestacji – "Boże coś Polskę". 

Kluby Gazety Polskiej przy stoliku zbierały podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie "drożyzny warszawskiej". 

W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia zginęło 96 osób, które leciały na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Wśród ofiar byli m.in. prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria.

 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
za portalem niezalezna.pl

 

Inne zapisy autora:

0

antonioiwaldi

KLIKNIJ w nick, potem w slowo 'WIeCEJ', wreszcie w BANNER i DOL¥CZ do nas!

135 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758