POLSKA
Like

REDUTA DOBREGO IMIENIA W LIŚCIE DO ALEKSANDRA SZUMAŃSKIEGO – SERDECZNIE DZIĘKUJĘ – BÓG ZAPŁAĆ

28/09/2023
55 Wyświetlenia
0 Komentarze
8 minut czytania
no-cover

JOANNA SENYSZYN

0


REDUTA DOBREGO IMIENIA W LIŚCIE DO ALEKSANDRA SZUMAŃSKIEGO – SERDECZNIE DZIĘKUJĘ – BÓG ZAPŁAĆ

Rusza postępowanie sądowe przeciwko Joannie Senyszyn
Szanowni Państwo,

25 września 2023 r. w Sądzie Okręgowym w Gdańsku rozpocznie się postępowanie sądowe (poprzedni termin został odwołany) z pozwu złożonego przez Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy Wyklętych oraz członków rodzin Żołnierzy Niezłomnych przeciwko Joannie Senyszyn. Powództwo dotyczy nieprawdziwych, krzywdzących opinii na temat Żołnierzy Wyklętych zamieszczanych przez posłankę w mediach społecznościowych. Przedmiotem pozwu jest 13 postów, które Joanna Senyszyn zamieszczała na swoim profilu na Twitterze.

Poinformujemy Państwa o przebiegu rozprawy.

Przypominamy:

Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy Wyklętych oraz członkowie rodzin Żołnierzy Niezłomnych, wspierani przez Redutę Dobrego Imienia, złożyli w kwietniu 2019 roku pozew przeciwko Joannie Senyszyn o naruszenie dóbr osobistych.
W ciągu kilku ostatnich lat Joanna Senyszyn zamieszczała na swoim profilu posty, w których wielokrotnie obrażała pamięć Żołnierzy Wyklętych – osób, które często poświęcając życie walczyły o niepodległą Polskę. Jednym z takich przekładów jest wpis, w którym Joanna Senyszyn w szczególnie ostrych słowach obraziła pamięć, działalność i honor Żołnierzy Wyklętych. Była posłanka napisała: „Wyklęci to nie żołnierze, a bandy wyrzutków społecznych, nierobów i frustratów czekających na III WŚ. Zamordowali 5 tys. cywilów, w tym 187 dzieci, grabili, gwałcili, torturowali, zastraszali Polaków odbudowujących kraj. Ich święto to jawna kpina z obywateli RP. Będzie zniesione”.

„Żołnierze Wyklęci” to polscy żołnierze, z orzełkiem w koronie na czapce, często ryngrafem na piersi, czyli Bogiem w sercu. Ci, którzy walkę o Ojczyznę rozpoczęli nie w 1944/45 r., razem z opanowywaniem naszego kraju przez drugiego, sowieckiego okupanta, tylko na ogół już we wrześniu 1939 r. w wojnie obronnej przeciw Niemcom i Sowietom. Wielu przystąpiło do struktur konspiracyjnych w czasie okupacji niemieckiej. Wtedy składali przysięgę na wierność Rzeczpospolitej, a wartości „Bóg, Honor, Ojczyzna” niezłomnie bronili do końca. Choć bezpośrednia walka z Niemcami i Sowietami nie była możliwa, z uwagi na siłę wrogich armii, to niezłomni bohaterowie znaleźli sposób, by bronić Polski i walczyć o wolność Ojczyzny. Potęga polskiego podziemia do dziś budzi podziw i uznanie dla tysięcy polskich patriotów zjednoczonych wokół najwyższej wartości – Ojczyzny. Wielu niezłomnych po wojnie, gdy została rozwiązana np. Armia Krajowa, należało do organizacji (np. Ruch Oporu Armii Krajowej, Armia Krajowa Obywateli czy Okręg Wileński Armii Krajowej), które pozostały w konspiracji i prowadziły dalej działania niepodległościowe, walcząc z komunistycznym okupantem.

Dla wielu z nich walka z władzą komunistyczną, podległą sowieckiemu reżimowi, zakończyła się dramatycznie, ponieśli najwyższą ofiarę – oddali swe życie, do końca pozostając lojalnymi wobec składanej przysięgi na wierność Ojczyźnie.

Szanowni Państwo,

Jak Państwo wiedzą, Reduta od początku istnienia dąży do zwalczania fałszowania historii oraz do upowszechniania prawdziwego obrazu przeszłości Polski. Wnikliwym przykładem tych dążeń jest sprawa przeciwko Joannie Senyszyn, która od wielu lat obraża i pomawia pamięć o „Żołnierzach Niezłomnych”- polskich patriotach, zamordowanych, zamęczonych w trakcie śledztw lub zabitych w czasie walki i akcji pacyfikacyjnych oraz grzebanych nocą w nieznanych miejscach. Bezwzględne okrucieństwo aparatu komunistycznego wymierzone w członków antykomunistycznego ruchu oporu, w znakomitej większości żołnierzy Armii Krajowej oraz Narodowych Sił Zbrojnych, którzy po zakończeniu okupacji niemieckiej kontynuowali walkę zbrojną wymierzoną przeciwko nowemu okupantowi – komunistom wspieranym przez Sowietów, miało konkretne cele: eksterminację najbardziej aktywnych i sprawnych członków narodu, tak aby nie było warstw przywódczych w opanowanym przez komunistów marionetkowym państwie pod nazwą PRL.

Jak pokazuje historia, mimo zbrodni popełnionych wobec Żołnierzy Wyklętych, intensywnych wysiłków w celu wymazania ich istnienia z pamięci narodu oraz kampanii propagandowych mających na celu zakorzenienie przekonania, że byli oni bandytami i zbrodniarzami, wysiłki władz PRL spełzły na niczym. Polacy nie zapomnieli o swoich bohaterach – pamięć o nich oraz prawda o ich poświęceniu przetrwały i wciąż będą trwać.

Nie pozwólmy uwłaczać pamięci „Żołnierzy Wyklętych”! Nie pozwólmy fałszować i manipulować prawdą historyczną! Wspólnie jesteśmy w stanie przeciwdziałać szkalowaniu polskich bohaterów.

Zachęcamy Państwa do wsparcia naszych działań, które są możliwe dzięki przekazywanym darowiznom. Dlatego też prosimy o regularne dotacje dla Reduty, które mówiąc wprost, pozwalają nam realizować cele, szczególnie te dotyczące pomocy, jakiej udzielamy pokrzywdzonym, by mogli w sądach walczyć o należną sprawiedliwość.

Z poważaniem,

Zespół Reduty Dobrego Imienia
Nasza działalność opiera się na wolontariacie i darowiznach od osób fizycznych.
Jeśli identyfikujesz się z celami Reduty wesprzyj nas darowizną.

Kliknięcie poniższego przycisku przeniesie Cię do modułu wsparcia RDI.
Można także wesprzeć Redutę poprzez wpłatę na konto bankowe:

29 1020 1042 0000 8202 0481 3491
z dopiskiem “Darowizna na cele statutowe” w tytule przelewu, a także podaniem adresu mailowego.

Serdecznie dziękujemy, że jesteś z nami. To wielka wartość dla Reduty Dobrego Imienia mieć Ciebie w gronie naszych darczyńców.
Copyright © 2023 Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom, All rights reserved.
Otrzymujesz ten newsletter, ponieważ zapisałeś/aś się do Reduty Dobrego Imienia, jesteś członkiem Klubu Ronina lub podpisałeś/aś którąś z petycji RDI publikowanych w serwisie CitizenGo

Nasza lista mailingowa:

Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom
ul. Grzybowska 4 lok.197, Warszawa 00-131, Poland
Chcesz wypisać się z listy RDI? Kliknij w poniższy link: wypisz się z listy ?

rdi

0

Aleszuma http://aleksanderszumanski.pl

Po prostu zwykly czlowiek

1343 publikacje
7 komentarze
 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758