Bez kategorii
Like

Putin żądny krwi?!

27/02/2012
373 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

…Kreml nie jest w stanie tolerować tego, że rodziny boleśnie domagają się czegoś, czego państwo całkowicie nie może zapewnić: sprawiedliwości i funkcjonowania legalnego systemu….

0


Putin przytula Tuska 

Znów Putinowi odbija korba i stał się żądny krwi,aby tylko zapewnić sobie najwyższy rosyjski stołek!

BIESŁAN

"..Pamiętając o ponad 1000 zabitych w czasie zamachu w Biesłanie, większości dzieciach, przypadkach, w sposób oczywisty, źle prowadzonych akcji przez rząd, jest to zrozumiałe i racjonalne, że aktywne grupy noszą w sobie nadmiar żalu i gniewu, że czasami stawiają prowokacyjne zarzuty (zwłaszcza, jeśli były ignorowane przez władze przez wiele lat). Jednak, o wiele więcej, niż tylko zwykłej krytyki prezydenta, Kreml nie jest w stanie tolerować tego, że rodziny boleśnie domagają się czegoś, czego państwo całkowicie nie może zapewnić: sprawiedliwości i funkcjonowania legalnego systemu.

Niezdolność do zapewnienia sprawiedliwości dla tych, którzy przeżyli tragedię w Biesłanie spowalnia tylko wrzenie na długi czas, prowadząc do bezpośredniej konfrontacji, jak ostatnio. Niektórzy mogą przywołać sceny z burdy w sali sądowej, kiedy grupy ofiar reagowały na wyrok orzekający amnestię trzech policjantów, oskarżonych o złe postępowanie w czasie kryzysu zakładników w maju. Nawet w trzecią rocznicę ataków, były już próby infiltracji i przyłączenia do tych grup rządowych agentów, zgodnie z tym, co mówi Kasajew, którego grupa została siłą zmuszona do zamknięcia pod koniec lata. Niewiarygodnie słabe relacje pomiędzy rodzinami ofiar i państwem miały miejsce od początku sytuacji z zakładnikami, kiedy zakazano relacji telewizyjnej, liczne kłamstwa i wprowadzanie w błąd, alarmujący brak koordynacji, kompetencji i przywództwa. Zdaniem wielu, można było uratować wiele istnień ludzkich…"

całość- http://www.robertamsterdam.com/polska/2008/01/rosja-ucisza-glosy-bieslanu.html

Politkowska

"…Podczas spotkania zorganizowanego przez Podkomisję Praw Człowieka Parlamentu Europejskiego zebrani rozmawiali o sytuacji w Rosji. Z wypowiedzi uczestników seminarium wyłania się obraz nie nastrajający do optymizmu. W Rosji coraz gorzej wygląda sytuacja w dziedzinie praw człowieka. Śmierć Politkowskiej jest sygnałem, że najbardziej zagrożone są wolne media. Niestety takich sygnałów jest więcej. Niezależni dziennikarze, krytyczni wobec władz spotykają się coraz częściej z groźbami i innymi formami bezpośredniego nacisku. Politkowska jest trzecią ofiarą w środowisku, której śmierć wiązana jest bezpośrednio z działalnością dziennikarską..."

całość – http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+IM-PRESS+20061123STO00262+0+DOC+XML+V0//PL

 

Dubrowka

"…Z dokumentu wynika rewelacyjna wręcz informacja, że prokuratorzy za podejrzanych uważają 52 osoby. Do tej pory mówiło się, że terrorystów w komandzie Mowsara Barajewa, które cztery i pół roku temu opanowali teatr, było 39. I wszyscy zostali albo zabici w czasie szturmu Dubrowki, albo rozstrzelani przez funkcjonariuszy oddziałów specjalnych tuż po zajęciu przez nich teatru…"

całość – http://wyborcza.pl/dziennikarze/1,84010,4195682.html

 

HOME – www.baltow.com

0

baltowcom

pisze o tym co widze

105 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758